Shpërthen Luan Rama ndaj Bashës dhe Ramës: Jemi të hapur të ballafaqohemi me demokrato-rilindasit, nuk na trembin dot

Nënkryetari i LSI Luan Rama i është përgjigjur me tone të ashpra deklaratave të Ramës dhe Bashës kundra LSI-së duke thëne se nuk i trembemi dhe do t’ja japim përgjigjen kësaj dysheje kaq të këndshme më 25 qershor.

Në një konferencë për media Luan Rama iu përgjigj edhe akuzave të artikuluara nga kreu i qeverisë në një takim me qytetarët e Belshit, se vendi duhej çliruar nga kanceri e metastazat, ndërsa i referohej LSI-së.

Sipas Luan Ramës, koka që duhet goditur dhe që ushqen metastazat e kancerit është vetë kryeministri.

Më tej Luan Rama tha se ne jemi të hapur të ballafaqohemi edhe me  rilindasit edhe demokrato-rlindasit e Lul Bashës.

“Ne jemi parti e ofertës, të tjerët le të vazhdojnë të merren me fjalë. Meqënëse kryetarin e Rilindjes e ka zënë paniku i metastazave të kancerit më lejoni ta bëj të qartë se ato luftohen duke goditur në kokën që i mban e ushqen dhe qytetarët e dinë se kush është koka e metastazës në qeveri dhe politikë.

Nuk i trembmi, do t’ja japim përgjigjen kësaj dysheje kaq të këndshme më 25 qershor, kur do të ndahet njëherë e përgjithmonë qeverisja e kanabizimit nga qeverisja për integrimin. Ne jemi të hapur të ballafaqohen me ne edhe rilindasit edhe demokrato-rlindasit e Lul Bashës”- tha nënkryetari i LSI-së.

Gjithashu Luan Rama duke reaguar pas akuzave që Basha bëri për bujqësinë dhe ministrin e LSI, Panariti, theksoi se është përgjegjësi direkte e qeverisë shqiptare fakti që subvencioni për bujqësinë në 2017 është vetëm 13 milionë euro.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Shpërthen Luan Rama ndaj Bashës dhe Ramës: Jemi të hapur të ballafaqohemi me demokrato-rilindasit, nuk na trembin dot”

  1. MOS HARRONI DITEN KUR TE PUTHENI ME MILON !!! says:

    @ Zotrinje Pusht-etare Sharlatane e Kazanxhinje,
    Ballafaqohuni “me tone te ashpra” o Kazanxhinje !
    Puthuni si gjithmone ne prapaskene o Kazanxhinje !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *