TABELAT/ Rama në “Zonë e Lirë”, rekord absolut shikueshmërie

Mbrëmjen e djeshme, kryeministri Rama u rikthye në “Zonë e Lirë” të Arian Çanit pas 7 vitesh mungese. Publiku e priti me shumë interes këtë rikthim të Ramës dhe këtë e tregojnë edhe numrat e Abacus Research që e ofron këtë shërbim që prej Qershorit 2011.

Siç shihet nga tabela e Abacus, Tv Klan në orën 21:00 kur ka nisur emisioni, ka nisur ngritjen sikur tregohet edhe nga kurba e kuqe që simbolizon këtë televizion.

Në orën 22:00 TV Klan ka arritur pikun.

Deri në orën 23:00 kur Rama ishte në “Zonë e Lirë” Klan ishte në pikun e audiencës. Pas orës 23:00 shiç shihet ka filluar rënia, raporton lexo.al. (shih FOTON 1)

Një tjetër tregues i vëmendjes së jashtëzakonshme të intervistës së munguar të Ramës të Çani është edhe audienca në Facebook-un e kryeministrit, ose thënë ndryshe në ERTV.

Ai ka arritur pikun, me 9K (9 mijë persona në kohë reale) që e ndiqnin direkt nga Facebook., siç shihet edhe nga fotoja e mëposhtme.(shih FOTON 2)

Janë mbi 1300 shpërndarje, mbi 12 mijë pëlqime dhe mbi 217 mijë shikues të angazhuar në intervistën e mbrëmshme.(shih FOTON 3)

Me kaq, mund të themi se 7 vitet mungesë për Çanin ia kanë vlejtur,duke patur parasysh audiencën e mbrëmshme e cila ishte e pakapur ndonjëherë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Abacus-1-677x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Abacus-1-677x420.jpg","attachment_id":"703283"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-cani-748x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-cani-748x420.jpg","attachment_id":"703284"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-20-796x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-20-796x420.jpg","attachment_id":"703282"}]

7 komente në “TABELAT/ Rama në “Zonë e Lirë”, rekord absolut shikueshmërie”

 1. Gara Absolute e Shume Mediave & Shume Politikaneve Medioker = Rekordet e Shumta te Saliut !!! says:

  TV-te e OLIGARKISE JOABSOLUTE = KAZAN SEHIR ABSOLUT.
  Pas zgjedhjeve kemi gara noti per te thyer rekordet e Saliut.

 2. Tajari says:

  Rekord teleshikueshmerie…..s’kemi pse të fajesojme emisionin zone e lire….dhe kryeministrin per shkuarjen atje…..ky eshte populli shqipetar ….nuk di të ndaje shapin nga sheqeri.
  Bojkotoni per nje here të vetme të papelqyeshmen…

 3. Albann says:

  GJYNAH QE S DOLI LAKURIQ!.
  Ndryshimi Cani Rama eshte se Cani promovon perversitet me kostum, kurse Rama promovon moralitet i zhveshur lakuriq….

 4. Meti says:

  …. Tamam kryeminister qe po n’a nderon dhe qe don me force te beje “shtet” te vertete SHQIPERINE … ka lezet t’a degjosh me ate elekuence te folurot shqipe te bukur te paster me gramtike … fotore e RAME-s do jete fitore e gjithe SHQIPERISE …

 5. duno says:

  Edvin Rama pa as me te voglin dyshim eshte kokra e legenit dhe kryeministri me i papergjegjshem qe ka njohur historia e SHqiperise , por per nje gje ka 1000 % te drejte , qe media ne kete vend eshte MEDIE E KAZANIT. E me tipiku eshte ky legeni i vockel i Klanit Arian Cani . Mbasi Rama e kish tallur e percmuar qindra here , e ky kish bere te revoltuarin sa here binte fjala per Ramen dje na u shfaq si nje qen i rahur qe i lepihet padronit te vet dhunues , pa piken e dinjitetit e pa pike gjaku ne vena . E kur sillen keshtu njerez qe pretendojne te jene elita , imagjino njerzit nevojtare e fukarenj te ketij vendi se si mund ti lepihen te pushtetshmit per kotheren e bukes . Por problemi i ketij vendi eshte se ketu ka shume pak NJEREZ ne kuptimin e plote te fjales , Ketu ka vetem krijesa qe aspirojne vetem copen e bukes e asgje me teper.

 6. spartaku says:

  Edi Rama ne ate emision “Zone e lire” doli fitues.Te gjithe e degjuam dhe e admiruam.Por admiruam edhe Arjan Canin,per qendrimin dhe sjelljen korrekte te tij ndaj kryeministrit.EDI RAMA ESHTE SHPRESA E SHQIPTAREVE DHE E GJITHE SHQIPERISE.

 7. spartaku says:

  Edi Rama ne ate emision “Zone e lire” doli fitues.Te gjithe e degjuam dhe e admiruam.Por admiruam edhe Arjan Canin,per qendrimin dhe sjelljen korrekte te tij ndaj kryeministrit.EDI RAMA ESHTE SHPRESA E SHQIPTAREVE DHE E GJITHE SHQIPERISE.aI DO BEJE SHTET,DHE KEMI BESIM.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *