TABELAT/ Rama në “Zonë e Lirë”, rekord absolut shikueshmërie

Mbrëmjen e djeshme, kryeministri Rama u rikthye në “Zonë e Lirë” të Arian Çanit pas 7 vitesh mungese. Publiku e priti me shumë interes këtë rikthim të Ramës dhe këtë e tregojnë edhe numrat e Abacus Research që e ofron këtë shërbim që prej Qershorit 2011.

Siç shihet nga tabela e Abacus, Tv Klan në orën 21:00 kur ka nisur emisioni, ka nisur ngritjen sikur tregohet edhe nga kurba e kuqe që simbolizon këtë televizion.

Në orën 22:00 TV Klan ka arritur pikun.

Deri në orën 23:00 kur Rama ishte në “Zonë e Lirë” Klan ishte në pikun e audiencës. Pas orës 23:00 shiç shihet ka filluar rënia, raporton lexo.al. (shih FOTON 1)

Një tjetër tregues i vëmendjes së jashtëzakonshme të intervistës së munguar të Ramës të Çani është edhe audienca në Facebook-un e kryeministrit, ose thënë ndryshe në ERTV.

Ai ka arritur pikun, me 9K (9 mijë persona në kohë reale) që e ndiqnin direkt nga Facebook., siç shihet edhe nga fotoja e mëposhtme.(shih FOTON 2)

Janë mbi 1300 shpërndarje, mbi 12 mijë pëlqime dhe mbi 217 mijë shikues të angazhuar në intervistën e mbrëmshme.(shih FOTON 3)

Me kaq, mund të themi se 7 vitet mungesë për Çanin ia kanë vlejtur,duke patur parasysh audiencën e mbrëmshme e cila ishte e pakapur ndonjëherë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Abacus-1-677x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Abacus-1-677x420.jpg","attachment_id":"703283"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-cani-748x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Rama-cani-748x420.jpg","attachment_id":"703284"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-20-796x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/11-20-796x420.jpg","attachment_id":"703282"}]
                 Loading...