Basha: Si e kam çarë vetë jetën në Holandë (po paratë e firmave piramidale ku punonin prindërit e Bashës…?!)

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka ironizuar deklaratat e përsëritura nga rivalët e tij, Edi Rama dhe Ilir Meta, sa i takon ‘makinës me një timon’. Nga Fieri, Basha pohoi se shprehet ata flasin për timon dhe frena, por asnjëherë për hallet e qytetarëve.

“Me timon, pa timon, më duhet në prehër, s’më duhet në prehër, timoni, marshi, asnjë s’flet për hallet tuaja”, tha Basha.

Mes të tjerash lideri i PD-së u bëri thirrje qytetarëve që të rrëzojnë me votë republikën e vjetra.

“Sado i zoti te jesh është e pamundur të çash nëse nuk e ke mire me rrotën e pushtetit. Kjo nuk është demokracia e standardet europian te cilin unë kam njohur në Hollandë dhe skam çare përpara prej njohjeve por prej përpjekjeve. Kjo është si shumë histori suksesi shqiptaresh jashtë vendit por jo këtu sepse këtu kush çan është miku i dikujt.

Te shembim republikën e politikaneve qe kontrollojnë gjithçka. Nëse si Kryeministër do anuloj çdo projekt ogurzi qe ndot ajrin e Fierit dhe te Shqipërisë.

Deputetet do zgjodhën drejtpërdrejt nga populli pa filtra partiake apo politikanesh. Politikanët do shkarkohen nga qytetaret nëse nuk mbajnë premtimet sipas mundësive kushtetuese dhe ligjore”, pohoi ai.

Megjithaste, duke qene se po e permend shume se si e ka çare jeten ne Holande ne rinine e tij, mund te themi se Basha qyl e ka marre dhe aty, pasi ka jetuar, shkolluar dhe berë qejf me parate e shqiptareve, qe kishin futur ne firmat piramidale, dhe qe prinderit e Bashes ishin ne postet kryesore ne keto firma.

Madje ishin te aferm dhe me kreret e firmave mashtruese qe rrenuan financat e shqiptareve 1994-1997.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Basha: Si e kam çarë vetë jetën në Holandë (po paratë e firmave piramidale ku punonin prindërit e Bashës…?!)”

 1. Per prinderit ja keni fut kot sepse kan qene prinderit e gruas qe kane mare thaset me dollar te vefes. Sa per te care ky far burri nuk ka care kurr me aftesit e veta por te tregoj se kush e coi ne Holland dhe ky u tregua mosmirnjohtes. Te na tregoj se si e solli gita ne Shqiperi dhe pastaj keto i dime se kush e vuri ne krye te pedhit. Lulush leri rrenat po shterngo sumatricen dhe fito se mbrapa deres ke salukun qe pret te vij ne krye.

 2. Kasapi i lagjes "Pavarsia" says:

  Beqir je. Harram votat Edvin Rama nqs nuk te hedh ne burg bashke me plakun mere

 3. Studenti says:

  Po pse e gërmo at plagë o b.q.?
  Me çfar e përballove vetë shkollën o mashtrues?
  Prindërit tuaj, ku i paskan çuar paratë e firmave piramidale?
  Mos e zë ma me gojë këtë plagë 20 vjeçare.
  Leje të flejë një herë, ka boll gjëra të tjera për drejtësinë shqiptare për ju dhe të afërmit tuaj.

 4. Shqipja says:

  Po cfare populli jeni more qe degjoni nje antishqiptar – shitje detit
  -21 janar 4 te vrare. Avokat kunder UCK etj etj dhe menyre si erdhi me PD e sali bericit ka nje pike pyetje te madhe.
  Tritan shehu pronar I komp shqiponja qe furnizoi me nafte serbine ne kohen e luftes kosove.
  Po pse ore nuk ju beni nje pyetje ketyre horrave qe Kane marre peng kombin shqiptare e shqiptaret kudo ku ndodhen. Cohuni e bjeruni, zhdukuni, mos e lini vendin ne dore te serbo ruso se do te behemi me keq.
  Edi Rama nuk eshte perfekti Por me I mire dhe te pakten JO antishqiptar.

 5. lulushi says:

  Ne Hollande eshte ne mode carja me prapanice se ndonje talent tjeter ti nuk ke more bimbash.

 6. Muco Gerdupi says:

  weee la kokrren e namit ky beqiri. mbasi nuk la me luftetar te UCK pa dosje vjen ketu edhe na thote qe cau vete !!!!
  Te shplafte mortja torrollaku dreqit,hajdut ,spiun,tradhtar ,beqir.
  pershendetje nga nji ish i persekutuar

 7. taraboshi says:

  O Lulush o i trash hala se kuptove makinen me nje timon qe vetem Edi Rames i takon ta mbaje e ta drejtoje kete vend pa i fut shkopinj nen rrota si i futi L S I ja si kerkon ti futesh edhe ti po mos i mpref dhembet kot se ta tha troc Gramoz Ruci qe do qeveris e vetme P S ja dhe njehere flet ai ska nevoj me fol dy here Tjater qe na vjen per te qeshur kur thua kur te behem une kryeminister do bej kete do bej ate do anulloj kete ligj apo ate ligj tamam si ato femijet qe thone kur te rritem do behem………… prandaj rritu edhe ca se ti mund te besh vetem ndihmes karrocjer ndihmes…….. se vetem ndihmes coban mund te besh ti e asgje tjeter .Tjeter gje cfare prrallis ti eshte e kote me te komentu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *