FOTOT/ Pamje mbreslënëse…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ky vend fantastik gjendet midis maleve Hochschwab në Austri.

Pamje që të ofron ky park është tejet mbreslënëse.

Gjatë dimrit këto male mbullohen nga dëbora ndërsa gjatë verës ajo shkrin dhe kështu formon  një liqen të vogël me ujë të pastër kristal.

Siç çdo ta shikoni dhe në fotot e mëposhte gjatë verës sasi e ujit të këtij liqeni rritet duke mbuluar dhe disa nga stolat që gjenden aty.

Parku ka pemë të shumta, shtigje për këmbësorë dhe maja të thepisura ku alpinistët mund  të ushtrojnë sportin e tyre.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku5-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku5-2.jpg","attachment_id":"703968"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku4-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku4-2.jpg","attachment_id":"703967"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku-5.jpg","attachment_id":"703963"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku3-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku3-2.jpg","attachment_id":"703966"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku2-1.jpg","attachment_id":"703965"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku1-2.jpg","attachment_id":"703964"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku6-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku6-2.jpg","attachment_id":"703969"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku7-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/parku7-2.jpg","attachment_id":"703970"}]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *