Rama flet për takimin me ish liderin e PS: Nano është shofer i sprovuar

Kryeministri Edi Rama  ka folur për herë të parë lidhur me takimin që pati dje me liderin historik të Partisë Socialiste Fatos Nano.

Gjatë një takimi me sipërmarrës në Golem, Rama tha se Nano kishte shumë të drejtë kur i tha dje gjatë takimit  se situata aktuale politike nuk është çeshtje timoni, por destinacioni.

Sipas Ramës, Nano ka shumë të drejtë me këtë deklaratë, pasi sipas tij,  ai në fund të fundit është shofer me eksperiencë.

“Fatosi pati të drejtë mbrëmë kur tha se nuk është çeshtje timoni, por destinacioni. Ai është dhe shofer i sprovuar, i ka të gjithë ingredientët e nevojshëm të ekspriencës dhe teknikës së dhënies së makinës, për të kuptuar se ky nuk është qëllim në vetvete”, u shpreh Rama.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Rama flet për takimin me ish liderin e PS: Nano është shofer i sprovuar”

 1. tr says:

  PUNE SHOFERASH , SHKOJ KJO POLITIKE.

  1. Besniku says:

   Fix fare, dhe Nano eshte shofer me preçedent penal.
   Te shpresojme qe Rama nuk do ndjeke te njejten eksperience .

 2. Gjorku says:

  Nuk èshtè çèshtje ‘timoni’ por destinacioni – E saktè ! Nano gjatè gjithè kohès qè ishte nè ‘timon’ i binte rrotull e rrotull pa destinacion ! Tani qè e dimè destinacionin ndoshta lutet pèr timonin ?! Njè herè nè njè kohè po udhètonin nè njè kamion vjehra dhe nusja. Shoferi sa herè qè fuste marshin i jepte njè tè pèrkèdhelur nuses tek shala. Vjehra e kapi kètè veprim tè shoferit dhe i ulèriti shoferit : – Or shofer vrrej me nonèn timonin se çikèt gjè ( levèn e marshit ) e luj unè ! Kush èshtè Nano midis tre njerèzve nè kabinè ???

 3. Lalai says:

  Vitingu Vitingu o popull hahahahahaha
  Nano Rama……kujtoni takimin Berisha Nano.
  Cfare polli ai takim do pjelle dhe ky tjetri….

 4. loni says:

  Leri keto Edi, dije na thoshe per meten si “M” pas kepuce dhe e bere vella, tani na kethen prapa tek Nano!

 5. ILIRET says:

  Meta shkarkohet sepse po shkel ligjin dhe ne shtator kemi Nanon president. Fiksojeni…

  1. Google Watchdog says:

   Me rafte pika mua per Ilir qe je ti, plehre e komunizmit , ja merr Mero bajges, zoterote.

 6. Asd says:

  Ketij i duhet Nano si ndermjetes per te zgjeruar aleancat post zgjedhore. I duhet patjeter shok ne krim. Ish-i i basifondeve te pilitikes, pijaneci, hajduti, shpikesi i sistemit korruptiv zinxhir dhe shitesi i vendeve te punes, mafioz per definicion ditka destinacionin. Destinacioni i te dyve do te jete shum shpejte PS, qe nuk eshte parti.

 7. gjyshi says:

  “Nuk duhet shikuar vetem ku derdhet lumi, por edhe kah gjarperon”(gjate rruges per ne derdhje).6

 8. ABC says:

  U pa puna….te shkuara te haruara vajti ky muhabet. Sistemi per te qeverisur ka ndryshuar…MOS VIDHNI GJITHCKA…LENI PAK DHE PER PARQE DHE SHESHE. SA PER HI SYVE TE POPULLIT.Dikush ka per ta ngrene sa per sy e faqe per ti thene Europes qe ja…ne e beme ndryshimin ne sistemin ligjor dhe po jep rezultate. Por nje gje eshte e sigurte. Ata qe e ben kete popull te vuaj dhe u pasuruan ne kuriz te ketij populli jo vetem qe nuk do ndeshkohen por kane per te na qeverisur per vite me rradhe mesa duket. TE VJEN TE ÇAESH!!!. 27 vjet demokraci dhe mburemi akoma me sheshe, rruge ,drita dhe uje 24 ore. TURP. Gjera qe dueshin bere para 20 vitesh. Te na rojne sa malet o njerez sepse teatri qe kemi pare per 27 vitet e fundit ka per te vazhduar shume gjate. Kur Berisha, Fatosi dhe Meta jane akoma rrugeve te Shqiperise dhe Europes dhe kane mazhorance dhe opozite ne dore ky vend ka per te mbetur jetim.

 9. tani says:

  Ore shal gjate po talle bythen me kete pianecin apo me popullin

 10. sit back and relaks says:

  Nuk eshte i rendesishem vetem destinacioni por edhe targa e makines. Makina po pati targen 007 ka vetem nje destinacion………….KAZINON

 11. PidhiISateme says:

  Or na vdiqet me shofera e me makina, po qe per shofer ky Nano eshte lesh, shtypi me makine nje rob andej nga rruga e Ndroqit dhe ia hudhi. Le qe nuk shef mire edhe nga syte, plus eshte edhe hajdut, harruat qe ka bere burg per vjedhjen e ndihmave italiane.

 12. Kullufat says:

  Ouuuuuuuuu!
  U cudita! …. Epo Nanos i vjen pas historia!
  Do behet president. Luli kryeminister. Rama Kryetar parlamenti, kurse Meta te shtepia pa qera. Dmth ne burg. Kjo eshte loja burra!
  Nuk po flas me …. se kam orarin per te vajtur ne banje!
  Mire thote politika eshte …… ashtu!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *