Rama flet për takimin me ish liderin e PS: Nano është shofer i sprovuar

Kryeministri Edi Rama  ka folur për herë të parë lidhur me takimin që pati dje me liderin historik të Partisë Socialiste Fatos Nano.

Gjatë një takimi me sipërmarrës në Golem, Rama tha se Nano kishte shumë të drejtë kur i tha dje gjatë takimit  se situata aktuale politike nuk është çeshtje timoni, por destinacioni.

Sipas Ramës, Nano ka shumë të drejtë me këtë deklaratë, pasi sipas tij,  ai në fund të fundit është shofer me eksperiencë.

“Fatosi pati të drejtë mbrëmë kur tha se nuk është çeshtje timoni, por destinacioni. Ai është dhe shofer i sprovuar, i ka të gjithë ingredientët e nevojshëm të ekspriencës dhe teknikës së dhënies së makinës, për të kuptuar se ky nuk është qëllim në vetvete”, u shpreh Rama.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...