Deputeti demokrat sulmon LSI-në dhe PDIU-në: SHPK-ja e Metës dhe qypi i Idrizit. Pazari, tepsia dhe kusia do të marrin fund

Deputeti i Partisë Demokratike  Oerd Bylykbashi ka reaguar lidhur me kërkesën e LSI-së dhe PDIU-së që të kenë numërues shtesë në KQZ.

 

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai ironizon këto dy parti, ku njërën e cilëson ‘SHKP’ dhe tjetrën “qyp i turshive”.

Bylykbashi thekson se kërkesa e tyre është në kundërshtim me ligjin.

“SHPK dhe qypi i turshive dashkan nga një numërues ne kundërshtim me ligjin. Edhe një e kanë tepër, sepse pazari, tepsia dhe kusia duhet e do te marrin fund me Republikën e Re!”, shkruan Bylykbashi.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *