FOTOT/ U shpall “heroi i fshatit”, a do të rikthehet Basha në Lazarat edhe në këtë fushatë?

Në 2015-n, Lulzim Basha ishte i vetmi lider i një partie të madhe që vizitoi Lazaratin.

Një vizitë kuptimplotë, e ndodhur vetëm një vit pas aksionit për çrrënjosjen e kanabasit nga ky fshat, gjatë së cilës Basha premtoi se me zgjedhjen e Igli Kokalarit kryetar Bashkie i Gjirokastrës, do të vihej në vend “padrejtësia” që ishte bërë mbi këtë zonë.

Për këtë arsye, banorët vendas, të cilët e pritën me tryeza të shtruara me birra, vendosën që ta pagëzojnë Bashën me titullin “heroi i Lazaratit”.

Në këtë takim, Basha shoqërohej nga dy figura të inkriminuara. Dasho Alikaj, kryekomunari i Lazaratit, i dënuar si personi që aktivisht kontrollonte trafikun e drogës në këtë fshat, qëndroi gjatë të gjithë takimit përkrah kryetarit.

I dyti, Roland Bejko, nipi i Alikos, kandidat për deputet edhe në zgjedhjet e 2017-s, është një tjetër personazh që ka lidhje të ngushta me trafikun e drogës dhe me krimin e organizuar në këtë rajon.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-77-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-77.jpg","attachment_id":"704512"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/2-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/2-67.jpg","attachment_id":"704513"}]

1 komente në “FOTOT/ U shpall “heroi i fshatit”, a do të rikthehet Basha në Lazarat edhe në këtë fushatë?”

  1. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine says:

    Po mire mo,na qenka shpallur “hero i Lazaratit”,lulzim-ja!Po shtet mo akoma nuku ka ne Shqiperi kur te denoncuarit me fakte dhe prova si bashkepuntore me boten e krimit e korrupsionit vazhdojne te reklamohen ne listat e kandidateve per deputet,apo beme baba q t’u ngjaje i thomi ne ketyre aneve?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *