Ilir Meta shpërthen ndaj Ramës: Kur pi drogë kujton se është i fortë, por gabove që i hape luftë LSI-së. Kush i hoqi Arta Daden dhe Valentina Leskajn?

Ilir Meta ka vijuar akuzat e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama.

Ai ka replikuar me këtë të fundit nga Berati, pasi pak ditë më parë, Rama tha po në këtë qytet, se ishte detyruar të heshte kur hiqeshin nga puna nga ana e LSI, gra socialiste.

Kë grua socialiste ka hequr LSI këtu në Berat?

Arta Daden? Valentina Leskajn?

Kush i hoqi gjithë ato gra për të çuar në Parlament njerëz me probleme?

Natyrisht kur njeriu pi doping, kujton se është i fortë.

Shteti nuk duhet t’i tregojë muskujt me fukarenjtë, por me kriminelët, bosët e kanabisit, të drogës”, tha Meta.

“Ju e dini se të jesh timonier duhet të kesh disa aftësi të veçanta, po duhet të dish të përdorësh edhe frenat.

Edhe pse ai humbi shansin për të qenë një timonier i mirë, ju prapë keni një parti që nuk lodheni së dhëni shanse.

Jepini shansin të jetë pasagjer ne këtë autobus.

Timoni iku, tani le të marrin një tepsi si timon dhe të jenë të kënaqur sidoqoftë edhe me kaq.

Ish- bashkëkryetari im zgjodhi vendin e gabuar, Beratin, për të hapur luftë me LSI me inskenime nga më të shëmtuarat dhe me shpifje.

S’ka patur gjunjë as Berisha i parë për të nënshtruar populin e Beratit e jo më të kenë gjunjë këta të cilët nuk mbajnë dot as ekuilibrin e tyre e jo më të trembin Beratin, Kucovën, Skraparin e Shqipërinë.

Që Berati e Shqipria ua ka treguar vendin me kohë”, vijoi Meta sulmin ndaj Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “Ilir Meta shpërthen ndaj Ramës: Kur pi drogë kujton se është i fortë, por gabove që i hape luftë LSI-së. Kush i hoqi Arta Daden dhe Valentina Leskajn?”

 1. Visari says:

  Sa vone e kuptoi Ilir Meta se Rama pika doping e paska larguar grate socialiste nga puna.!??Meqw iu prene duart qe mbante edhe ne bakllava edhe ne sheqerpare,dhe e kuptoi se i erdhi veza,iliri i qetsise dhe dashurise u egersua.Nje president i zgjedhur qe uluret nuk duhet ta mbaje me kete post dhe them se do te realizohet shume shpejt shkarkimi i tij.

  1. I madhe z. Edi Rama.
   Ne 2013 Sale rrumpallen e gropose politikisht…. tani na largo dhe z.Ilir grabitqarin -vjedhesin-hajdutin si nje pervetsues i pasurise komberare dhe privatit jo ne menyre te paster dhe ligjore….. Si perfundim z.Ilir M. JO i denje
   si President i Shqiperise per fjalorin qe
   arrogant qe flet.

  2. Timi says:

   Cfare burre palaco! Genjen me paturpesine me te madhe. Po i ben gropen vetes. Nuk mund te flitet ne kete menyre rrugacerore per KM e vendit. A mund ta imagjinoni se si do te sillet ky si President i vendit? Duhet shkarkimi i tij sepse ky duhet te provoje qe eshte i paaneshem, pr per fat te keq ky eshte armik i betuar i PS dhe Edi Rames. Fatkeqesi te te bjere te mbash ne pre dhe ne gji nje gjarper te tille!

  3. boom says:

   Ilir Meta eshte i perfshire ne tregtine e droges.Sekretari i tij Almir Rrapo ne kohen kur Meta ishte Minister i Jashtem eshte denuar ne New York per trafik droge dhe si pjesetar i nje bande kriminale.

   https://archives.fbi.gov/archives/newyork/press-releases/2010/nyfo082410.htm

 2. LORA says:

  Me pelqejne shperthimet e krye lesh-e-listit,,,,jane deshmia me e thekur e kasavetit te perendimit te epokes ogurzeze te hajnise “me qetesi ,dashuri dhe bllok ne dore”.

  1. Lugati says:

   si qekan mledh morrat e kuq te ripjelljes…sa te pacipe jeni…deri dje e kishit vlla ilir meten dhe fakti tregon qe e zgjodhet president apo jo??dalin ne fushaten e temes e para lora partizanja qe punon ne admimistrate qe si lejohet lepirja ne orar te punes..i dyti spiuni alban dega shkru 5 here i koment ..tashi per pushtet bote marrveshje me lul bashen qe na doli burri mire????juve ju ka bo lugati KM SIKUR ME QEN PERENIA..o zgjohuni o popull

   1. Kaker Dhiqioti says:

    O lugat po me mire me Bashen se me kete hajdutin

    1. Dardani says:

     O kaker, sic duket qenke topedhi, te dha detin lul bashuqi prandaj e do se pret te maresh me shume. Por kur te mos kete me shqiptar e kjo nuk ndodh kurre se gjithe kombet shuhen por nje mbesim.

    2. Dardani says:

     O kaker, sic duket qenke topedhi, te dha detin lul bashuqi prandaj e do se pret te maresh me shume. Por kur te mos kete me shqiptar e kjo nuk ndodh kurre se gjithe kombet shuhen por nje mbesim.
     FLM tema

 3. xyz says:

  Ka te drejte kryetari i LSI-se, sepse nuk ka me ke te shkoje ne Athine, per te marre dhurata dhe dhuruar pjese te Shqiperise bashke me kryetaret e PD-se. xyz

 4. Kris says:

  O Ilir! Te njohin te gjithe shqiptaret! Edhe ata qe te mbeshtetin te njohin cfare lloj mafiozi je! Le te flasim per Tushemisht Pogradec! A eshte Shyqyria kryetar nderi i LSI! A di pse humbe ne Pogradec? Sepse te njohin mire se cfare marke floriri je! Sa toke ke blere? Rama mund te drogohet por edhe ti drogohesh per te harruar krimet! Ylli tend Like eshte ne shuarje!

 5. tr says:

  Thirrjet e ndyra te poshterojne vetem ty .Kjo metode qe ke zgjedhur te besh fushate eshte e demshme per partine tende ,sa per emrin tend ,ai tashme edhte i demtuar .

 6. kashi says:

  ilir e bere partin ndermarje private me moniken

 7. @ says:

  nuk pihet ‘dopingu’ o fshatar skrapari

 8. Adriatik says:

  Derkuci Cufo i kujt ishte Balili,e kujt ishte drejtoresha e arsimit ne Lushnje qe kerkonte nga tre mije euro,te kujt jane drejtori dhe zv.drejtori i burgjeve,nuk kane te mbaruar hajdutet tuaj me ne krye ty me bllok.

 9. Naim Frasheri says:

  Duhet te ngrihen Shqiptaret qe Ilir KreKurva me KKryemadhen mos te hyne ne Presidencen e Shqiperise. Njolle Turpi per Shqiperine nese ky Shkerdhat behet President

 10. Andrea says:

  O Meta ! Ku e ke fshehur arin e thesarit te shtetit ?nje dite do dali e verteta.

 11. BARDHYL MYFTIU says:

  ME QETESI DHE DASHURI U MUNDOVE GJITHE KTO KOHE ,BUZQESHI NJERIT NGREJ DORN TJETRIT,NE QEVERI PO MADJE DHE PDISTAT MOREN TES ER NGA TY ILIR DHE NDENJEN NE VEND PA LEVIZUR NEPER ZYRA SE ISHIN LSI.TA.ILIR PO ESHTE TURPTPER TY TE PERMENDESH BISHTADROGEN APO TE TJERA BISHTA.TE SHASHE QEVERISJENKU E BERE PJESE E TE MOS MBASH PERGJEGJESI VETEM TI MUNDE TA BESHE.TI VAZHDOVE ME KORRUPSION DHE NE KTE QEVERI ,TA THA MIRE BRACE,NUK MUNDE TE RRISHE TI PA BLLOK NE DORE.E HOQE MIN E PARE TE TRANSPORTIT QE DHE PER 400 LEK BLERJE KERKONTE PJESE SE E KERKOJE TI?ME ME QETESI SE DO JESHE NESER PRESIDENT DHE DO BEHESH TABEL QITJE ME QYFYRET E TUAJA, PANDAJ BEJE KUJDES
  BARDI

 12. Selfo says:

  A jeni ne terezi? Akoma me Leskajn e Daden qe nuk lane pasuri pa grabitur nrpermjet djemve. Ndaj i vika keq Metes. Hajdutet ne burg, ne burg qente. Ligji te zbatohet o Rame.

 13. vlora.vlora says:

  O Meta fytyr bytha o legen ,o pis fendurine e shoqerise ,ps s te fusin ne burg dhe do e shikojme si do llomotisesh o kryekriminel

 14. ledi says:

  Po mor po ke shumë të drejtë, por ti personalish (i patërti) si pranove të bëhesh president nga drogaxhiu, apo kur punon për interesat e tua është i pastër dhe kur të del kundra ty apo partisë familjare merr doping. Mendoj se duhesh të japësh dorheqje si president pasi nuk garanton në asnjë rast asnjajësinë politike dhe të ngrihesh mbi palët si simbol i unitetit kombëtar, si dhe ke interesa politike me gjysmën e familjes.
  Kam një pyetje po kur ti japësh mandatin për formimin e qeverisë si do ti thuash merr më pak doping a si?
  Më mirë të largohesh nga politika e ti japësh vete kohë e të kthjellohesh së bashku me çobanët e ty skrapalinj.

 15. Mihali says:

  Erdhi koha qe Likja qe e dredh hu me hu te ngelet ne ndonje hu tani.Kujtojm vjedhjen me bllok ne dore ne vidjon qe kerkon 700 mij € shperblim.Shushunje e dokumentuar dhe e gjykuar qe ri si skuth erdhi radha qe te rihapet dosja qe u mbyll nga gjykatat e koruptuara.

 16. Bastardi me valixhe druri says:

  Ilir Like floriri.Qe je mafioz,e ke treguar me bllok ne dore e me pazare boterisht, te kane pare shqiptaret.Qe je me dy fytyra,edhe kete e ke treguar dhe po e tregon dite per dite.Qe nuk ke turp e respekt,edhe kete po e shohim ne kete fushate.Akuzon Edi Ramen,kryeministrin e vendit,bashkekryetarin e qeverrise,me qetesi e dashuri e me bllok ne dore pa pike turpi,kur per 4 vjet i buzeqeshje,ti qofsh qe e ben kete.,edhe kete ndonje i harruar ne ndonje fshat,po e meson nepermjet gazetave dhe televizorit.Qe partia jote eshte nje organizte punesimi e karrieristeve,edhe kete e kemi mesuar tashme.Edhe te rinjte qe i reklamon e promovon kaq shume neper mbledhje e televizion,vijne tek lesh e li-ja jo se kane ndonje besim tek programi formal i partise,por se shume prej tyre jane akoma te papjekur dhe eshte bere si mode qe aty eshte nje parti qe aspiron per demokraci ndryshe nga partite e tjera,kurse nje pjese aspirojne qe te perfitojne ndonje vend pune etj etj.Por,mos ki merak se ne fecke do vesh dhe ti,si dhe doktorri yt i preferuarTi je vertet majtist,por me xhep te djathte dhe i lidhur ngushte me plakun Mere,kollone e peste e PS-se..Po je burre,paraqitu ne prokurori e jo ne presidence,se atje e ke vendin,te gjykohesh nje here,pastaj,kur te dalesh i palagur nga vetingu qe po vjen,me referendum,po te votoi populli,le te behesh dhe ta gezosh postin e te urtit,te njeriut te qetesise e te dashurise.Si thua,ta mban suma?

 17. romi says:

  Populli nese nuk e kupton kush eshte LSI gabon rende.Nuk eshte se na dhimbsen politikanet por femijte tane qe per nje vend pune duhet te lepihen ne zyrat e degjeneruara te LSI.

 18. Alban Dega says:

  KU VAJTI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra…. Po te pakten shpetoni
  mendjen … trurin !

  Po beheni edhe qesharake… Po beheni edhe me mistrece se ata femijet qe sapo zihen me shokun nuk lene gje pa thene e Sakura per shoku shokun !
  Keni drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Pra LSI ishte Qeveria e saj!
  Krejt faking per deshtimet tuaja ia hidhni qeverise se madhe dhe Edi Rames! Kam pase respekt per Panaritin deri diten kur lexova alarming per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare!
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces me kusarine bujqesore ne tronditi jo vetem mua besoj !
  Keni pase Ministrine e Drejtesise po per vite… Per ministrin tuaj te pare Nacon kam degjuar histori korrupsioni qe para se te behej prokuror i Durresit. Fakte nga goja e viktimave te tij …
  E pasoi Manjani… Me shume analist kritik e pergjues vrimash celesash hotelesh bashke me Eskobarin Balliu po I LSI -se se sa minister Drejtesie nga njera ane. Votues i cdo vendimi per emerim e gradimi Gjin Gjonesh Plepash te rinj te KLD-se ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh Magjistrate me rezultate te shkelqyera cka edhe ne diktature quhet ne vesh internim… A sa poshte Komiteteve Ekzekutive te ish – diktatures qe i fshikulloi ne menyren me te trashe te mundshme….
  Patet Drejtimin e postave, me mbi 2 500 veta, me dalin vota sic i kane pare e shihni… Fajin prape e kishte Rama…
  Kishit drejtimin e burgjeve, me mijera vota! Ua vodhet edhe ushqimin ! Mire ua bete se gjithe votonin per Berishen e per ju!
  Patet …. 35 per qind te pushtetit dhe rubinetave te qeverisjes me Berishen me me rreth 6 per qind te votave nga 2009 deri ne 2013 u rritet prej tij ne 10 per wind te votave dhe moret mbi 40 per qind te pushtetit dhe qeverisjes me perparesi ku kishte me shume pare e vota!!!
  Tani meritat per cdo arritje te qeverise reformatore i mbani per vete fajin dhe mekatet i pasha PS – ja dhe Rama !?
  Po si ke pranuar te bashkeqeverisish me nje te drought more qelibari, more Floriri Meta !?
  Po si paste votuar per nje te droguar more Kryetari i Kuvendit dhe deputetet e tij qe nuk po lini gje pa thene rrufe ka keshuar kunder Rames !?
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo droga e Rames !?
  Cfare po ju shtyn qe te vajtoni per Daden e Leskajn!?
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem !?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Mire qe e humbet dhe hodhet ne kosh plehrash kaq shpejt qetesi dhe dashurine….. !!!
  Por ruani te pakten fytyren !!! Jo vetem ate por edhe trurit e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mban mend qe qe i vogel gjyshin dhe gjysem qe sa shtriheshin per te gjetur i luteshin Zotit :
  O Zot i madh, tuaj a mendte e krese !
  Kjo eshte edhe lutja ime me njerezore jo vetem per vete por edhe per ju vellezer e motra jo vetem te LSI-se!
  Po te humbni pushtet e para, gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Po keni shans dhe pervoje ti beni prap !
  Po te humbasin vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhet as pushteti, as miliardario e Bill Gejtsit apo Donald Trumpit ! Atehere kemi shkuar per lesh! Nuk jemi ne gjendje as te shkruajme dy fjale:
  Lajmerim Vdekje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe, me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte jo fatkeqesi ! Do te ishte tragjedi e vetvetes !
  E mos gattoni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim…
  E kam provuar tri here vdekjen fizike ! U riktheva mbrapa … Nuk ishte aq e keqe e as pak e frikshme.
  E ne kete mengjez me nje qiell e Det kristal blu petballe me Diellin ne krahun e zemres e me Henen ne krahun e djathte i kutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendte e krese mua e cdo shqiptari e cdo njeriu kudo ne Bote, se pari te politikaneve !
  Amin !

 19. Alban Dega says:

  Fante dhe meditime mengjezore

  KU VAJTI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra…. Po te pakten shpetoni
  mendjen … trurin !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po beheni edhe qesharake… Po beheni edhe me mistrece se ata femijet qe sapo zihen me shokun nuk lene gje pa thene e sajuar per shoku shokun !
  Keni drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Pra LSI ishte Qeveria e saj!
  Krejt fajin per deshtimet tuaja ia hidhni qeverise se madhe dhe Edi Rames! Kam pase respekt per Panaritin deri diten kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare!
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces pet kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Keni pase Ministrine e Drejtesise po per vite… Per ministrin tuaj te pare Nacon kam degjuar histori korrupsioni qe para se te behej prokuror i Durresit. Fakte nga goja e viktimave te tij …
  E pasoi Manjani… Me shume analist kritik e pergjues vrimash celesash hotelesh bashke me Eskobarin Balili po I LSI -se se sa minister Drejtesie nga njera ane. Votues i cdo vendimi per emerim e gradimi Gjin Gjonesh Plepash te rinj te KLD-se ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh Magjistrate me rezultate te shkelqyera cka edhe ne diktature quheej vesh ne vesh internim… Ah sa poshte Komiteteve Ekzekutive te ish – diktatures qe i fshikulloi ne menyren me te trashe te mundshme….
  Patet qeverisjen e postave, me mbi 2 500 veta, me falni vota , sic i keni pare e shihni… Fajin prape e ka Rama…
  Kishit drejtimin e burgjeve, me mijera vota! Ua vodhet edhe ushqimin ! Mire ua bete se te gjithe votonin per Berishen e per ju!
  Patet …. 35 per qind te pushtetit dhe rubinetave te parase me Berishen me rreth 6 per qind te votave nga 2009 deri ne 2013 u rritet prej tij ne 10 per qind te votave dhe moret mbi 40 per qind te pushtetit dhe qeverisjes me perparesi ku kishte me shume pare e vota!!!
  Tani meritat per cdo arritje te qeverise reformatore i mbani per vete fajin dhe mekatet i paska PS – ja dhe Rama !?
  Po si ke pranuar te bashkeqeverisish me nje te drouguar more qelibari, more Floriri Meta !?
  Po si paske votuar per nje te droguar more Kryetari i Kuvendit dhe deputetet e tij qe nuk po lini gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo droga e Rames !?
  Cfare po ju shtyn qe te vajtoni per Daden e Leskajn!?
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem !?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Mire qe e humbet dhe hodhet ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine….. !!!
  Por ruani te pakten fytyren !!! Jo vetem ate por edhe trurit e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel gjyshin dhe gjyshen qe sa shtriheshin per te gjetur i luteshin Zotit :
  O Zot i madh, ruajna mendte e krese !
  Kjo eshte edhe lutja ime me njerezore jo vetem per vete por edhe per ju vellezer e motra jo vetem te LSI-se!
  Po te humbni pushtet e para, gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Po keni shans dhe pervoje ti beni prap !
  Po te humbadim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhet as pushteti, as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti I Donald Trumpit !
  Atehere kemi shkuar per lesh! Nuk jemi ne gjendje as te shkruajme as dy fjale:
  Lajmerim Vdekje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe, me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte jo fatkeqesi ! Do te ishte tragjedi e vetvetes !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim…
  E kam provuar tri here vdekjen fizike ! U riktheva mbrapa … Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme.
  E ne kete mengjez me nje qiell e Det kristal blu perballe me Diellin ne krahun e zemres e me Henen ne krahun e djathte i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendte e krese mua e cdo shqiptari e cdo njeriu kudo ne Bote, se pari te politikaneve !
  Amin !

  Larchmont, Nju Jork me 12 qershor 2017 ora 5: 32′

 20. Tonini says:

  Levizja me e bukur e dy partive te medha,beni nje koalicion dhe na i largoni keta shushunja nga politika,zgjidhni nje sistem zgjedhor me print dhe kush te dale partia e pare te qeverise,beni reformen ne drejtesi,pastaj filloni reformen ne politike,percaktoni kritere te qarta per marrjen e njerzve ne administrate,mbeshtesni shumicen ne ceshtjet kombetare mbasi te keni percaktuar qarte prioritetet dhe vazhdoni punen

 21. Alban Dega says:

  Fakte dhe meditime mengjezore

  KU VAJTI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra…. Po te pakten shpetoni
  mendjen … trurin !?

  – Zot ruajna mendte e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po beheni edhe qesharake… Po beheni edhe me mistrece se ata femijet qe sapo zihen me shokun nuk lene gje pa thene e sajuar per shoku shokun !
  Ia prute ne maje te hundes!
  E vendoset midis murit dhe shpates !
  Ju shpifet per arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Molotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Sapo zbatoi ultimatumin tuaj per konsensus zhveshet shpatat e iu versulet duke vendisur midis tyre e murit !
  Shkurt : hyp se te vrava, zbrit se te vrava!
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI -se
  Deshtimet PS -se!
  Derisa sa i erdhi fundi
  Qetesi… dashurise… !
  Le te flasin faktet e gjalla!?
  Po permend vetem 5 prej 1001 !!!
  Keni drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Pra LSI ishte qeveria e saj!
  Krejt fajin per deshtimet tuaja ia hidhni qeverise se madhe dhe Edi Rames! Kam pase respekt per Panaritin deri diten kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare!
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces pet kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Keni pase Ministrine e Drejtesise po per vite… Per ministrin tuaj te pare Nacon kam degjuar histori korrupsioni qe para se te behej prokuror i Durresit. Fakte nga goja e viktimave te tij …
  E pasoi Manjani… Me shume analist kritik e pergjues vrimash celesash hotelesh bashke me Eskobarin Balili po I LSI -se se sa minister Drejtesie nga njera ane. Votues i cdo vendimi per emerim e gradimi Gjin Gjonesh Plepash te rinj te KLD-se ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh Magjistrate me rezultate te shkelqyera cka edhe ne diktature quheej vesh ne vesh internim… Ah sa poshte Komiteteve Ekzekutive te ish – diktatures qe i fshikulloi ne menyren me te trashe te mundshme….
  Patet qeverisjen e postave, me mbi 2 500 veta, me falni vota , sic i keni pare e shihni… Fajin prape e ka Rama…
  Kishit drejtimin e burgjeve, me mijera vota! Ua vodhet edhe ushqimin ! Mire ua bete se te gjithe votonin per Berishen e per ju!
  Patet …. 35 per qind te pushtetit dhe rubinetave te parase me Berishen me rreth 6 per qind te votave nga 2009 deri ne 2013 u rritet prej tij ne 10 per qind te votave dhe moret mbi 40 per qind te pushtetit dhe qeverisjes me perparesi ku kishte me shume pare e vota!!!
  Tani meritat per cdo arritje te qeverise reformatore i mbani per vete fajin dhe mekatet i paska PS – ja dhe Rama !?
  Po si ke pranuar te bashkeqeverisish me nje te droguar more qelibari, more Floriri Meta !?
  Po si paske votuar per nje te droguar more Kryetari i Kuvendit dhe deputetet e tij qe nuk po lini gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo droga e Rames !?
  Cfare po ju shtyn qe te vajtoni per Daden e Leskajn !?
  Rrihni gjoksin e mburreni si Partia me rinore ( Bravo me gjithe zemer ) e akuzoni kryealeatet dhe kryeqeverisesit tuaj Pse heqin dy te moshuara nga listat e 25 qershorit!
  Bir Selman e nenes ke te qaje me pare !!!
  Vetes cupa te reja Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem !?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Mire qe e humbet dhe hodhet ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine….. !!!
  Por ruani te pakten fytyren !!! Jo vetem ate por edhe trurit e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel gjyshin dhe gjyshen qe sa shtriheshin per te gjetur i luteshin Zotit :
  O Zot i madh, ruajna mendte e krese !
  Kjo eshte edhe lutja ime me njerezore jo vetem per vete por edhe per ju vellezer e motra jo vetem te LSI-se!
  Po te humbni pushtet e para, gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Po keni shans dhe pervoje ti beni prap !
  Po te hunbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhet as pushteti, as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti I Donald Trumpit !
  Atehere kemi shkuar per lesh! Nuk jemi ne gjendje as te shkruajme as dy fjale:
  Lajmerim Vdekje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe, me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte jo fatkeqesi ! Do te ishte tragjedi e vetvetes !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim…
  E kam provuar tri here vdekjen fizike ! U riktheva mbrapa … Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme.
  E ne kete mengjez me nje qiell e Det kristal blu perballe me Diellin ne krahun e zemres e me Henen ne krahun e djathte i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendte e krese mua e cdo shqiptari e cdo njeriu kudo ne Bote, se pari te politikaneve !
  Amin !

  Larchmont, Nju Jork me 12 qershor 2017 ora 5: 32′

  SHENIM: E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur dhe vazhdoj ta kem me mik Ilir Meten…
  E kem mik Ilir Meten, por
  kam me mik te verteten !
  Imitim i shprehjes filozofike mijeravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !

 22. Alban Dega says:

  Fakte dhe meditime te perditesuara

  KU VAJTI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra…. Po te pakten shpetoni
  mendjen … trurin !?

  – Zot ruajna mendte e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po beheni edhe qesharake… Po beheni edhe me mistrece se ata femijet qe sapo zihen me shokun nuk lene gje pa thene e sajuar per shoku shokun !
  Ia prute ne maje te hundes!
  E vendoset midis murit dhe shpates !
  Ju shpifet per arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Molotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Sapo zbatoi ultimatumin tuaj me qetesi e dashuri per konsensus zhveshet shpatat e iu versulet duke vendisur midis tyre e murit !
  Shkurt : hyp se te vrava, zbrit se te vrava!
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI -se
  Deshtimet PS -se!
  Derisa sa i erdhi fundi
  Qetesi… dashurise… !
  Le te flasin faktet e gjalla!?
  Po permend vetem 5 prej 1001 !!!
  Keni drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Pra LSI ishte qeveria e saj!
  Krejt fajin per deshtimet tuaja ia hidhni qeverise se madhe dhe Edi Rames! Kam pase respekt per Panaritin deri diten kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare!
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces pet kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Keni pase Ministrine e Drejtesise po per vite… Per ministrin tuaj te pare Nacon kam degjuar histori korrupsioni qe para se te behej prokuror i Durresit. Fakte nga goja e viktimave te tij …
  E pasoi Manjani… Me shume analist kritik e pergjues vrimash celesash hotelesh bashke me Eskobarin Balili po I LSI -se se sa minister Drejtesie nga njera ane. Votues i cdo vendimi per emerim e gradimi Gjin Gjonesh Plepash te rinj te KLD-se ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh Magjistrate me rezultate te shkelqyera cka edhe ne diktature quheej vesh ne vesh internim… Ah sa poshte Komiteteve Ekzekutive te ish – diktatures qe i fshikulloi ne menyren me te trashe te mundshme….
  Patet qeverisjen e postave, me mbi 2 500 veta, me falni vota , sic i keni pare e shihni… Fajin prape e ka Rama…
  Kishit drejtimin e burgjeve, me mijera vota! Ua vodhet edhe ushqimin ! Mire ua bete se te gjithe votonin per Berishen e per ju!
  Patet …. 35 per qind te pushtetit dhe rubinetave te parase me Berishen me rreth 6 per qind te votave nga 2009 deri ne 2013 u rritet prej tij ne 10 per qind te votave dhe moret mbi 40 per qind te pushtetit dhe qeverisjes me perparesi ku kishte me shume pare e vota!!!
  Tani meritat per cdo arritje te qeverise reformatore i mbani per vete fajin dhe mekatet i paska PS – ja dhe Rama !?
  Po si ke pranuar te bashkeqeverisish me nje te droguar more qelibari, more Floriri Meta !?
  Po si paske votuar per nje te droguar more Kryetari i Kuvendit dhe deputetet e tij qe nuk po lini gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo droga e Rames !?
  Cfare po ju shtyn qe te vajtoni per Daden e Leskajn !?
  Rrihni gjoksin e mburreni si Partia me rinore ( Bravo me gjithe zemer ) e akuzoni kryealeatet dhe kryeqeverisesit tuaj Pse heqin dy te moshuara nga listat e 25 qershorit!
  Bir Selman e nenes ke te qaje me pare !!!
  Vetes cupa te reja Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem !?
  Mos valle ishiim me mire atehere kur ishim me keq!?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Mire qe e humbet dhe hodhet ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine….. !!!
  Por ruani te pakten fytyren !!! Jo vetem ate por edhe trurit e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel gjyshin dhe gjyshen qe sa shtriheshin per te gjetur i luteshin Zotit :
  O Zot i madh, ruajna mendte e krese !
  Kjo eshte edhe lutja ime me njerezore jo vetem per vete por edhe per ju vellezer e motra jo vetem te LSI-se!
  Po te humbni pushtet e para, gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Po keni shans dhe pervoje ti beni prap !
  Po te hunbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhet as pushteti, as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti I Donald Trumpit !
  Atehere kemi shkuar per lesh! Nuk jemi ne gjendje as te shkruajme as dy fjale:
  Lajmerim Vdekje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe, me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte jo fatkeqesi ! Do te ishte tragjedi e vetvetes !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim…
  E kam provuar tri here vdekjen fizike ! U riktheva mbrapa … Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme.
  E ne kete mengjez me nje qiell e Det kristal blu perballe me Diellin ne krahun e zemres e me Henen ne krahun e shpates i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendte e krese mua e cdo shqiptari e cdo njeriu kudo ne Bote, se pari te politikaneve !
  Amin !

  Larchmont, Nju Jork me 12 qershor 2017 ora 5: 32′

  SHENIM: E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur dhe vazhdoj ta kem me mik Ilir Meten…
  E kam mik Ilir Meten, por
  kam me mik te verteten !
  Imitim i shprehjes filozofike mijeravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten vecse ne jete rast rimon…
  Ah sa e pasur eshte kjo gjuha jone shqipe qe po e varferojme e sakatojme kaq egersisht me injorances tone monumentale !
  Cfare mekati !?

 23. Ma more te keqen o Like Floriri. Me ne fund hekurat jane fare prane. Jam shume i sigurt se kolltukun e Presidentit nuk da ta gezosh qofte edhe nje dite. Ike Like Floriri, ike. Po t6e zene mallkimet e mija per ate cka i ke bere Malit Baba, TOMORRIT.

 24. Mabespa says:

  Me mire i topuar se hajdut.;

 25. tir says:

  o njerez ky po tallet me popull dhe me politiken,,heren e pare mori nga saliu gjysmen e adminisrates dhe gjysmen tjeter ne qeverisje me ramen..e dhe degjova nje dit se nuk i pelqente kurr pushteti,,sekretar rinise deputet minister zevendes kryeminister , kryeminister kryetar parlamenti dhe president ka ndonje post tjeter qe nuk ka bere,,,do kerkoni ne gjith boten nqs do gjeni nje kopje te tille ,, ju vjedhi floririn ja shperblyt duke i dhene ngjitje kerkoj perqindje per hidrocentralet e shperblyet perseri ,, atehere ska mbetur tjeter ta gezoni,,,,kush eshte ky kok madh qe me 8% tallet dhe shperblehet me poste te tilla ,,, nga gjith plehu politik ky qendron ne krye,, burg burg dhe vetem burg,, ku i gjen parate per fushata sikur te jete forca e pare ose e dyta politike?

 26. ilir, ke zevendsuar berishen ne angazhimin e fushates per pd-ne. po flet si kreshnik spahiu ne diber e cadren e pd-se. kur ber aleance me ramen nuk e dije se pinte droge a po te pelqente pjesa e saj. me angazhimin tend ne fushate , duke qene I zgjedhur si president nga edi rama, je ber me keq se nishaNI. Besoj se do japesh doreheqje pasi je zgjedhe nga drogaxhiu rama e deputet e droges e kriminel. nqs nuk je hajduti 700000 do japesh doreheqje. boll me, kryemafioz.

 27. shtangisi president ha ha ha ha haaaaaaaa says:

  likja shikon hekurat qe po behen gati per te . e humbi dashuri. qetesin .bukurin .dhe flet si e por po afron dita qe ti te hubesh me ze e figur dhe mos ta pafshim me bojen

 28. dhembeli says:

  Jo pa qellim Iliri mori Bujqesine , se kish pyjet e malet ti mbushte me hashash,sic i mbushi.

 29. Grand says:

  O Liri i LSI mos e perdore me fjalen fren. Ti dhe ai mikut yt SB keni 25 vjet qe i vini Frena zhvillimit te Shqiperise. Termi INTEGRIM i Partise tende duket si mashtrim. SHQIPTARET jane European den baba den. Per Europen s’kemi nevoj per Frena. Thuaj Titit V.
  Europa nuk eshte gremine.

 30. . says:

  mos u lodh kot like ,nuk i genjene dot shqiptaret.po e tregone veten qe je i njesojte me sali pretopapen.Si eshte e mundur kur ishe ne pushtet me PD,se hape asnjehere gojen te deklaroje korrupsionin e PD, ? apo ishe bashkepuntor i ngushte i saliut.Je bere çirak i doktorit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *