Kërcënimi i fortë i Berishës për Bashën: Ilir Meta s’është përgjegjës për dështimet e qeverisë…!

Ish-­kryeministri Sali Berisha, duke komentuar akuzat qe po shoqerojnë fushatën elektorale, tha se kreu i PD­-së, Lulzim Basha sulmet i ka më të strukturuara ndaj Edi Ramës.

Ilir Metën nuk mund ta bëj përgjegjës Basha për dështimet e qeverisë.

Nuk mund t’i themi Ilir Metës për mashtrimet e Ramës, pasi nuk premtoi Meta 300 mijë vende pune, rrogën e 13, barazimin e pensioneve të qytetit dhe fshatit.

Basha nuk synon të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i vendit por kryeministër i vendit”, tha Berisha.

Nga ana tjeter Sali Berisha ka deklaruar se Edi Rama po e përgatit Lulzim Bashën për kryeministër të Shqipërisë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Kërcënimi i fortë i Berishës për Bashën: Ilir Meta s’është përgjegjës për dështimet e qeverisë…!”

 1. Legena says:

  PO O PLAKU KEQ,O NDYRESIRE,,,ILIR META ME MINISTRAT E TIJ NUK ISHTE NE QEVERI,,ISHIN NE STADIUM PO SHIKONIN NDESHJEN KETA 4VJET,,,,ILIR METES I DHA DURT EDI RAMA,,,DHE PO LEPIET MBAS TEJE DHE TI MBAS ATIJ SI ATA LAVIRET,,,MUTIT PO TI SHTOSH SHURREN BIE ERE ME KEQ,,,, ME NE FUND SHQIPTARET PO E KUPTOJNE QE CIBANI LIKE FLORIRI ME HORDHITE E TIJ MINASTRA PENGJESH,,,,,DUHET TE IKIN NGA QEVERIA DHE TE HEQIN DORE NGA PRESIONET DHE PAZARET PER MINISTRA DHE POSTE NE INSTITUCIONET SHTETERORE,,,RED RAMA DO BEJ SHTET ASHTU SIC DUHET DHE SIC DO AI DHE POPULLI SHQIPTAR PA HORDHITE LSI PARTI BARINJSH,,,

 2. Legena says:

  PO O PLAKU KEQ,O NDYRESIRE,,,ILIR META ME MINISTRAT E TIJ NUK ISHTE NE QEVERI,,ISHIN NE STADIUM PO SHIKONIN NDESHJEN KETA 4VJET,,,,ILIR METES I DHA DURT EDI RAMA,,,DHE PO LEPIET MBAS TEJE DHE TI MBAS ATIJ SI ATA LAVIRET,,,MUTIT PO TI SHTOSH SHURREN BIE ERE ME KEQ,,,, ME NE FUND SHQIPTARET PO E KUPTOJNE QE CIBANI LIKE FLORIRI ME HORDHITE E TIJ MINASTRA PENGJESH,,,,,DUHET TE IKIN NGA QEVERIA DHE TE HEQIN DORE NGA PRESIONET DHE PAZARET PER MINISTRA DHE POSTE NE INSTITUCIONET SHTETERORE,,,EDI RAMA DO BEJ SHTET ASHTU SIC DUHET DHE SIC DO AI DHE POPULLI SHQIPTAR PA HORDHITE LSI PARTI BARINJSH,,,

 3. Niku says:

  Skile po e ndjen eren e keqe e? Bashke me Liken tek 313 e keni vendin!

 4. Besoj says:

  I bashkon halli I madh qe kane te dy hajdutet me brire.

 5. lulashi says:

  Berisha po mbron shokun e tij te ardhshem te qelise.

 6. zeni i biri babes says:

  O genjeshtar qe stu mbyll njehere ajo goje,do behet basha kryeminister!! Po Rama nuk do bente fushate ,e do ta linte te lire Bashen ,pse ben naivin o i djallezuar te zoti

 7. Gezim Shkupi 21 says:

  Kjo tregon se Takimi Berisha me Meten ka nje strategji te percaktuar. Fushat me duhan t’i ndajme bashke !!
  Lul Basha e ka keq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *