Luan Rama vlerëson lart PS-në: Kështjellë e qëndresës dhe heroizmit, mirënjohje e nderim për socialistët

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka treguar mirnjohje për Partinë Socialiste duke i njohur një sërë meritash ndër vite.

 Rama ka publikuar në rrjetin social “Facebook” edhe simbolet e vjetra të PS-së ku i bashkëngjit këto rreshta:

“Mirënjohje e nderim për socialistët shqiptarë dhe Partinë Socialiste të Shqipërisë, në ditën e themelimit të kësaj kështjelle të qëndresës e heroizmit, te solidaritetit e humanizmit,që ka meritën historike të ringritjes së shtetit pas rrënimit total që shkaktoi rregjimi i Berishës më 1996 dhe 1997 dhe që e bëri Shqipërinë aleate të NATO-s në luftën për çlirimin e Kosovës, vlera të cilat Rilindja e tepsisë as nuk mund ti tjetërsojë dhe as nuk mund ti mohojë duke ndërruar ngjyrën e flamurit apo simbolet e Partisë Socialiste”, shkruan Luan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Luan Rama vlerëson lart PS-në: Kështjellë e qëndresës dhe heroizmit, mirënjohje e nderim për socialistët”

  1. Lungara says:

    Sa tip I pështirë . Ky është Gebelsi I LSI !

Lini një Përgjigje te Lungara Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *