Milani tjetër goditje në merkato, afron Andre Silvan

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Andre Silva është goditja e rrdhës e skuadrës së Milanit.

Kuqezinjtë kanë transferuar në Milano afrimin e katërt për këtë verë, 21 vjeçarin e Portos, , i cili ka mbërritur në Itali dhe gjatë ditës pritet të zyrtarizohet si lojtar i ekipit të Vincenzo Montellas.

Silva, i cili e mbylli sezonin me 21 gola në 44 paraqitje, raportohet se i ka kushtuar Milanit 38 milionë euro.

Një goditje mjaft cilësore për Milanin me afrimin e Andre Silvas që do të firmosë me skuadrën italiane për 5 vitet e ardhshme.

Afrimet e tjera të Milanit në këtë merkato janë Mateo Musacchios, Franck Kessie dhe Ricardo Rodriguezit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *