Vasili tregon planin e LSI-së: Duamë t’i pasurojmë njerëzit, jo tepsi

Kreu i LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në rrjetin social Facebook solli detaje nga fjala e tij në takimin me të rinjtë e Lushnjes.

Vasili ka theksuar se forca që ai përfaqëson, ka një plan që të pasurohen njerëzit dhe jo oligarkët.

Duke u ndalur tek plani, ai tha se LSI-ja i ul tatimin atij që punon, pa iu pirë gjakun shqiptarëve.

STATUSI I PLOTE

Nga takimi i shkëlqyer me të rinjtë e Lushnjes:

“Ne kemi plan që t’i pasurojmë njerëzit, jo të pasurojmë oligarkët. Dhe për këtë, në këtë plan që është plan dhe jo tepsi. Është plan që ul taksat, që njerëzit të kenë më shumë para për veten e tyre.

Ia ul tatimin atij që punon, pra nuk ia merr gjakun nga rroga që të pasurojë oligarkun, sepse i merr këto para që fëmijët tanë të jenë më të pasur, më të shëndetshëm, jo që të kemi pikërisht ato koncesione që ia pinë gjakun

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Vasili tregon planin e LSI-së: Duamë t’i pasurojmë njerëzit, jo tepsi”

  1. lsi bisnes familjar i monalike floriri says:

    ju jeni kanceri i shqiperise ju me mir mos te egzistonit

  2. endri says:

    si behet kjo, duke na i marre ne dhe duke ja u dhene antareve te tu!

  3. hakmarrja popullore says:

    Deri me sot LSi ka pasuruar Meten me fare e me fis,po te mendoj per pasurimin e popullit le te dorezoje floririn dhe paret qe i ka vjedh ketij populli qe ai e “DON”” fort

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *