VIDEO/ Franca tronditet sërish, shpërthim në një restorant në Paris, 12 të plagosur

12 persona janë plagosur si pasojë e një shpërthimi që ndodhi në një restorant në periferi të Parisit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:30, në Aubervilliers, një komunë në rrethinën Seine-Saint-Denisndërsa.

Sipas mediave vendase shpërthimi është shkaktuar nga një eksploziv i llojit “Kokteil Molotov”.

Pas shpërthimit, restoranti është përfshirë nga flakët dhe është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses për të neutralizuar flakët.

Gjithashtu në mesin e të plagosurve janë edhe 6 oficerë policie të cilët kanë marrë lëndime gjatë kohës që kanë ndërhyrë për të nxjerrë të lënduarit nga restoranti.

Nuk dihen ende nëse ky shpërthim ka të bëjnë më një sulm terrorrit. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *