Basha udhëton drejt SHBA-vë, provon sërish fatin për të takuar presidentin Trump

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka udhëtuar drejt SHBA-ve me shpresën se do të takojë ndonjë personalitet të rëndësishëm në mënyrë që ta përdorë atë si “kartë” elektorale.

Burime brenda PD-së bëjnë me dije së ai është nisur mbrëmjen e djeshme dhe do të kthehet të mërkurën.

Më herët Basha gjatë një takimi me fermerët e Korçës zbuloi një takim të afërt me presidentin amerikan Donald Trump, ku tha se do t’i fliste atij për qepët dhe fasulet e Korçës apo Devollit.

Kjo është tentative e dytë që Basha po bën për të takuar kreun e SHBA-ve pas vizitës së dështuar disa muaj më parë kur ai u kthye në Shqipëri pa asnjë rezultat pozitiv.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...