Berishës i ‘djeg’ shumë Tropoja majtas me Ramën e Kodhelin, e ngatërron me Kukësin. 60 vite pa shkuar në vendlindje janë shumë…!

Nuk është pa gjë thënia që gjuha shkon aty ku dhëmb dhe djeg më shumë dhëmbi.

Kjo i ka ndodhur dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në profilin e tij në rrjetin social facebook Berisha ka hedhur një foto të Edi Ramës, kryeministër i vendit, me diçiturën: “Në Tropojë me overdozë.s.b”.

Në përpjekje për të sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke postuar një foto të kapur nga videot, padashje Berisha ka bërë një gabim fatal.

Gabim që nuk i falet, pasi ngatërron vendlindjen e tij Tropojën me Kukësin që është kilometra larg dhe rreth tjetër.
Kjo sepse Edi Rama kryeministër i Shqipërisë këtë të martë ka qënë në takim me qytetarët e Kukësit, ndërsa në Tropojë ka qënë gati një javë më parë.

Por Berisha ka bërë këtë ngatërresë, pasi i ka dhembur dhe djegur aq shumë pritja që vendlindja e tij i ka bërë Edi Ramës, mbështetja që është dhënë për kryesuesen e listës së kandidatëve të PS për qarkun e Kukësit Mimi Kodheli dhe për kandidaten bijën e Tropojës Valbona Doçi, sa bën dhe gafa të tilla deri në papërgjegjshmëri.

I ka djegur shumë Tropoja majtas, sa e ngatërron me Kukësin.

Gjithsesi dhe mund ta mirëkuptojmë, pasi ka mbi 60 vite që nuk ka shkuar në fshatin e tij të lindjes Viçidol, ndërsa deri në Bajram Curri nën masa të forta sigurie ka qënë vetëm 2 herë.

Janë shumë vite dhe harron njeriu dhe vendin e tij nganjëherë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/rama-trap-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/rama-trap.jpg","attachment_id":"705595"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Sali-Berisha-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/Sali-Berisha.jpg","attachment_id":"705593"}]

4 komente në “Berishës i ‘djeg’ shumë Tropoja majtas me Ramën e Kodhelin, e ngatërron me Kukësin. 60 vite pa shkuar në vendlindje janë shumë…!”

 1. Ballabani brenda cadres says:

  O Saleh…salep sulltani…ne Vicidol te vajti nami…Edi Rama ty te cmendi…se vendlinja te braktisi…
  Nuk e besoj se eshte me overdoze,sepse nuk eshte fotografi,por eshte eshte shkeputur prej nje sekuence filmi.Kjo vertetohet nga turbullira,ndersa fotot dalin shume me te pastra…
  Por edhe sikur…ta pranojme se eshte me overdoze,po te them se si mjek,ti e kupton se ka mundesi sherimi prej overdozes.
  Tani,si mjek,a me “lexon” dot fotografine tende,e cila shoqeron kete lajm?Nuk jam mjek,por me duket si foto e nje te cekulibruari nga trute e kokes.Di gjithashtu se,te tillet,kane vetem nje vend qendrimi,cmendinen dhe kemishen e forces…
  Zgjidh e merr ke fat kerkon….overdozen apo cmendurine?

 2. albani says:

  O Sali, o jashtqitje e Erla Mutit!
  Po si nuk u turperove njehere mor antinjeri?
  Jam i sigur se edhe ne qivur keshtu i shtrember do te mbetesh. Kur nuk te rregulloi Perendia, si mund te te ndreq njeriu?
  Hidhi nje sy fotove te nuses se tet biri dhe pastaj hidh edhe nje sy tek pjesa me e madhe e shqiptareeve, mnadje edhe tek bashkefshataret e tu.

  Po ti as skuqesh dhe as zverdhesh! Por si mund te skuqen njerezit si ty te semur psiqikisht?
  Dhe as te zverdhen, sepse nuk kane as ndergjegje dhe as nenndergjegje, mbasi ti ben pjese tek kafshet dhe jo tek njerezit.

 3. Kapedani says:

  Per mua eshte thjesht nje i rrjedhur nga trute ,ky do katandiset si plaku Mere tek Njeriu me top.Do dali rrugeve dhe do thote te njejtat fjale:….dhe mua s’më ngelet gje tjeter veçse te qesh ,te qesh…Hi hi hi.
  Dhe ju skeni pune tjeter por merreni me nje plak matuf.Shikoni e hiqni ato reklamat se na çanë trapin mezi hapet faqja.

 4. Drejtesia says:

  Kazan plehrash do mbetesh deri ne ngordhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *