Ilir Meta komenton takimin Rama-Nano: Të shkëputemi nga politika e vjetër e klientelizmit, s’merrem me rilindësa dhe me pseudorilindësa

Ish-kreu i LSI-së Ilir Meta ka komentuar takimin Rama-Nano të zhvilluar pak ditë më parë në vilën qeveritare në Durrës.

Meta e anashkaloi një përgjigje konkrete mbi rikthimin e ish-kreut të ekzekutivit  në skenën politike.

“Nuk merrem as me rilindsa as me pseudorilindsa”, tha Meta.

Ndërkohë insistimit të gazetarëve mbi këtë çështje, Meta ju përgjigj duke i thënë se është përqëndruar tek 25 qershori.

“Nuk kam asnjë koment për çështje që nuk sjellin diccka të re në vëmendjen time apo të qytetarëve të Shqipërisë. Vëmendja ime është përqëndruar tek 25 qershori që të shkëputemi nga qeveria e vjetër e klentelizmit,” u shpreh Meta.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ilir Meta komenton takimin Rama-Nano: Të shkëputemi nga politika e vjetër e klientelizmit, s’merrem me rilindësa dhe me pseudorilindësa”

  1. dhembeli says:

    E kam thene njehere ,por do ta shkruaj perseri nje histori te fshatit tone
    Kryesia e pleqve zgjodhi kryeplak nje bure te mencur i cili qendroi shume vjet.Dalin ca pa tru e hajdute qe nuk u shkonte e tyrja e donin ta hiqnin ,te gjithe hjdutet u bene nje dhe isistuan.Nje plak i mencur tha po mire le te vene Mitron.Mitrua ishte bari me 2 klase shkolle,por ishte i zgjuar per vete ,cdo muaj ne fshat u hante nga 1 ose 2 bageti ujku keshtu thoshte Mitrua.Por qeni i nje familjeje vjti ne shtepine e Mitros mori lekuren e dhise e ja shpuri te zotit.Ky ishte Mitrua.keto histori fshti ja dinte,Meqenese Mitrua rinte me bageti ne mal vulen e mbante Lolua e shoqja,sa here kishin nevoje per vule fshataret vinin kerkonin Lolon arave.
    Nje fshatar i mencur e Uroj Mitron; Mitro degjova se je bere Kryeplak ,po i tha Mitrua . E po mire urime ,mbeti puna ne dore tende ne dac pirdhe ne dac fende o Mitro. Jo me kot plaku i mencur ja plotesoi tekat qe te hante koken vete,

  2. Skela says:

    O popull ilir meta eshte nje fshatar i pa ndryshushem ai po e ben l(esh)e line me kalamaqe si organizatat e rinese te kohes pordhes se atij i duket se eshte akoma ne fshat si mund te jene ne parlament 20 vjecare po diplome qe nuk kane idene c eshte puna keto komandohen kollaj ju c virgjerojne trurin qe femij ilir muti eshte buri me iposhter njesh me saliun votoni edin e bashen te shkoni drejt qyteterimit sala iliri drejt katundit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *