Mos i votoni kandidatët homofobë?! Mesila Doda i përgjigjet LGBTI: Nuk e dua votën tuaj

Ditën e sotme komuniteti LGBTI, ka paraqitur listën me 4 kandidatë për deputetë që nuk duhet votuar në zgjedhje për shkak se janë homofobë, dhe një prej tyre është Mesila Doda.

Por ndaj kësaj thirrje të komunitetit LGBTI, ka reaguar edhe deputetja e PDIU, Mesila Doda e cila është shprehur se nuk e do votën e këtij komuniteti.

Të dashur miq, sot komuniteti LGBTI më shpalli zyrtarisht armike dhe se nuk do kisha asnjë votë, i falenderoj për sinqeritetin dhe u them nuk e dua votën tuaj, por kërkoj votën e kujtdo që mendon se familja tradiconale është e para”, tha Mesila Doda gjatë një takimi që PDIU zhvilloi në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Mos i votoni kandidatët homofobë?! Mesila Doda i përgjigjet LGBTI: Nuk e dua votën tuaj”

 1. enver hoxha says:

  Mire e ka. Le te q… ne bythe, e po doli ndonje gje le ta kene me jete pastaj.

  1. Romantiku says:

   Sa qejf kam ta qi nje here ne bythe kete Mesilen.

 2. gjithe te mirat says:

  Mesila dihet qe s’ka shance te marre vota nga LGBTI, por jo per shkak te qendrimit te saj pro familjes tradicionale, pasi LGBTI eshte pro cdo lloj familjeje, perfshire ketu familjet tradicionale. Shkaku per mosvotimin e saj nga LGBTI do vije si rrjedhoje e asaj qe Doda perfaqeson politikisht: nje prostitute politike qe luftoi kundra diktatures Enveriane, jo sepse nuk i pelqente diktatura si parim, por sepse ajo diktature konkuronte me llojin e diktatures oligarkike qe Dodat e Dedat promovojne prej cerek shekulli plus tashme. Mesiles nuk i dhimbset shume familja tradicionale, po ka hall te marre vota nga injorantet qe votojne nga mendjengushtesia, mendjelehtesia apo egoizmi primitiv qe i karakterizon. Megjithate, ka gjasa qe edhe pa deshiren e saj, Mesila te votohet nga nje lloj specifik LGBTIsh, specifikisht ata qe s’e pranojne dot veten per ate qe jane ose qe shtiren si hetero per lehtesira socioekonomike. Mesila i njeh mire keto lloj tipash, madje qarkullojne thashetheme se edhe ajo vete ben pjese ne kete grup.

 3. endri says:

  As nuk te hyn ne pune fare vota e tyre, as bytha e tyre. Ata me by the votojn dhe me byth do perfundojn.

 4. Radi says:

  Respekt zonja Doda.
  Nuk jam homofob por, qendroj ne parimin se cdo femije duhet te kete (te pakten potencialisht) te drejten e nje nene e te nje babe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *