SONDAZHI/ Ja sa mandate marrin në Qarkun e Tiranës dhe Shkodrës, PS, PD dhe LSI

Sot në Report TV u prezantua sondazhi i dyte i realizuar nga instituti Piepoli.

Qarku i Tiranës: PS e PD afërsisht në kuotat e vitit 2013

PS: 51-55 % të votave, 15-19 deputetë

LSI: 6-8 % të votave, 2-4 deputetë

PD: 26-30% të votave, 9-13 deputetë.

FRD: 1-3% të votave, 0-1 deputetë

LIBRA: 3-5% të votave, 1-3 deputetë

SFIDA: 1-3% të votave, 0-1 deputetë

Qarku i Shkodrës: PS, rritje të ndjeshme, PD në të njëjtat kuota

PS: 48-52 % të votave, 4-6 deputetë

LSI: 7-11 % të votave, 1-3 deputetë

PD: 36-40 % të votave, 3-5 deputetë

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “SONDAZHI/ Ja sa mandate marrin në Qarkun e Tiranës dhe Shkodrës, PS, PD dhe LSI”

  1. nord.al says:

    Per mua kush te doje te fitoje pervec ndyresirave te LSI.

  2. Lpl. says:

    A keni vendos me sjell nja 50 mije votues nga Fieri dhe Vlora me votu ne Shkoder qe me dale 52 per qind per PSne , pasi te votojne nje here ne Fier e Vlore . Shkoni mor se eshte turp keshtu fyni qendrestaret skeni pike moralit as njerzie .PD 25 per qind nuk ka dale as ne 97 ten jo me sot mbas kater viteve makaber te pushtetit te bijve te komunisteve .Kerkoni te barazoni Fari Balliun me Sul Bushatin Hamit Beqen Gramoz Ruçin Servet Pellumbin Lenka Qukon Safet Peçin Spiro Koleken Bilbil Klosin qe keta kane bije e nipa sot ne PS qe drejtojne vendin ne gremine dhe varferi totale komunistet nuk sjellin zhvillim se jane zemer zi katran marrin vetem per vete .Balliu si ka bere gje askujt kurse keta kane masakruar vendin per 70 vjet dhe vazhdojne akoma .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *