SONDAZHI/ IPR: Qarku Shkodër, PS dhe PD ndajnë nga 5 mandate

Qarku i Shkodrës mesa duket do të jetë në një garë shumë të ngushtë mes PS dhe PD, pasi sipas sondazhit të IPR Marketing dy forcat më të mëdha politike do të ndajnë nga 5 mandate secila.

E përkthyer në përqindje, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do të marrin nga 41% secila.

Lëvizja Socialsite për Integrim është votuar nga 7% e qytetarëve shkodranë, ose 1 mandat deputeti.

Më pas vjen Partia LIBRA me 2.5%, PSD 2%, PBDNJ 1.5%, FRD 1% dhe PDIU 0.6%.

Ky sondazh është realizuar duke intervistuar  1000 qytetarë.

Në krahasim me 2013, në Shkodër PS ka  10 % më shumë të votave, PD vetëm 4 % më shumë, LSI ka një rënie prej 3. 5 %. Partite e tjera janë nën 3 %.

Rezultatet e dy sondazheve te para: 

Sondazhi i pare: PS fiton zgjedhjet me 43%, PD me 36%, LSI 12%

Sondazhi i dyte: PS fiton 45%, PD 37%, LSI 13%, Libra 2%, PDIU 1.5%

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “SONDAZHI/ IPR: Qarku Shkodër, PS dhe PD ndajnë nga 5 mandate”

  1. bum bum says:

    aaaahhhaaaahhhaaaa oooo hahahaahahaaaa…ju a them un: PD -6 PS-4 TOM DOSHI -1

  2. ..... says:

    Pse nuk eshte lsi force e pare????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *