VIDEO/ Sadiku: “Tranjer” si Edi Rama i vjen Shqipërisë njëherë në 50 vjet

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në facebook ku shfaqet futbollisti i skuadrës Kombëtare Armando Sadiku i cili thotë se mbështet Edi Ramën dhe Partinë Socialiste.

“Unë ja detikoj të dy golat e mi kundra Izraelit numrit 2 në fletën e votimit Edi Ramës, dhe jam i bindur  se tranjer si Edi Rama i vjen Shqipërisë njëherë në 50 vjet” shprehet Sadiku.

Ndërsa Rama këtë video e shoqëron dhe më një shkrim të shkurtër ku thotë:

“Faleminderit Kampion👍 Skuadra jonë është gati për ta ngritur flamurin kuqezi në oborrin e Europës së Bashkuar🇦🇱🇪🇺 Të bashkuar me një votë kuqezi për nr.✌ne do të bëjmë 4 vitet e ardhshme katërfishin e asaj që kemi bërë në këta 44 muaj për Shqipërinë që Duam me Shtet – Punë – Mirëqenie😊

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ Sadiku: “Tranjer” si Edi Rama i vjen Shqipërisë njëherë në 50 vjet”

 1. Dituria says:

  Injorance!!!
  Vetem ne republiken e Albanistanit, futbollist profesionist qe luajne e jetojne ne vende perendimore vijne dhe ja dedikojne golat partive politike.
  Te presim kur te pjelle nai artist e tja dedikoje femijen lulit apo rames.

  1. enter"" says:

   Injorance???
   Atehere lexo me poshte:

   1) Lebron James, basketbollisti I Cavaliers, ne fushaten e zgjedhjeve ne Amerike doli publikisht dhe deklaroi mbeshtetjen e tij per Clinton (edhe pse personalisht shpresoja dhe shyqyr qe nuk fitoi shtriga Clinton)
   2) Ne Spanje, Guardiola pardje mbajti nje fjalim per pavarsine e Katalonjes.

   Tani me thoni ju mua, a nuk jeni ju injorantja? Injoranti?

 2. sali says:

  Dhe kjo eshte e vertete ,Ai qe nuk e shikon dhe nuk e kupton o eshte qor o do te qorohet vete

 3. Andreas says:

  Kush eshte ky arrapi?

 4. Ilmi says:

  Federata ka president nje hajdut e kumarxhi mafjoz, e nuk i intefreson
  nje trainer si xhani, ku ti marri leket me xhanin duka? Futbolli ne shqiperi eshte vetem llotari per duken me banden e tij. Kur do filloje pune vitingu e te filloje edhe pastrimi i ketyre haduteve.

 5. sali says:

  Cdo shqiptar i ndershem kudo ku punon e me cfare do meret e ka detyre atdhetare ti tregoje njerezve te vendit te tij se kush eshte e mira e tyre,Respekte Sadiku

 6. emigranti says:

  une si person nuk e njohe edi ramen sepse jetoje jashte tani por saliun e urrej ne kulm sepse ai na shkateroj demokracine e vertete duke filluar qe me djegien e fabrikave e me radhe gjithe te keqiat. SALIU per mua do varrur ne litar

 7. BO$$ says:

  sipas Sadikut, Edi Rama pervecse kryeminister na qenka dhe kyetar i federates, pervecse shofer na qenka dhe trajner…
  o Sadik, ik e bej ndonje gol se per ato je talent, kur hap gojen e verton ate thenien popullore “kur u ndanë trute, futbollistet ishin duke luajtur me top”
  TURP!

  1. enter"" says:

   je shume I jorant per te kuptuar metafora

 8. lelegu says:

  Kryeminister skizofren qe paguan lojtarin ti lepije b..then….. Ky eshte niveli i turqeve shqipfoles.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *