De Biasi: Vendimin për tu larguar e mora pas humbjes me Luksenburgun

Ish trjaneri i kombëtares shqiptare është shprehur se vendimin për largimin nga stoli i kuqezinjve natën e humbjes në miqësoren kundër Lukesenburgut.

De Biasi tha se nuk e kishte menduar largimin, por ajo humbje e bindi që të largohej.

“Më mbeti një shije e keqe se këta djem u kënaqën pak me atë që kishin arritur në Europian dhe kjo është pakënaqësia ime e vetme. Në mënyrë të pandërgjegjshme humbi pak nga zjarri ynë, dikush u ndje i ngopur. Më zhgënjeu shumë humbja në Luksemburg, atë natë mora vendimin tim”, tha De Biazi në një intervistë për “Tutti Convocati”.

Gjitashtu, ai shtoi se nuk dëshiron që të marrë drejtimin e një ekipi nga kampionati Italian, por të ishte sërish në një vend tjetër.

“Nuk kërkoj një pankinë në Serinë A, do të dëshiroja të qëndroja jashtë, në një vend ku të jem në qendër të projektit. Dua të kem letër të bardhë në zgjedhjen e lojtarëve, nga pikëpamja njerëzorë para asaj teknike”, u shpreh De Biasi.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “De Biasi: Vendimin për tu larguar e mora pas humbjes me Luksenburgun”

  1. Tema says:

    Na duhet një tranjer ose tranjere për kombëtaren e femrave pasi po çalon. (De biazi ose goca e tije ) do e përparonin në kualifikim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *