FOTOT/ Këngëtarja e famshme ndihmon të mbijetuarit e prekur nga zjarri në “Grenfell Tower”

Këngëtarja me famë botërore Adele është parë teska ndihmonte të mbijetuarit në ndërtesën  Grenfell Tower në Londër e cila u përfshi nga flakët mbrëmjen e të mërkurës.

Adele menjëherë pasi ka parë lajmin e tmerrshëm në media është drejtuar për në vendin e ngjarjen dhe ka ndihmuar dhe mbështetur të mbijetuarit.

Pamjet teksa ylli i muzikës qëndronte aty janë shpërndarë nga disa fansa të saj në rrjetin social Twitter.

Adel shihet se ishte mjaft e prekur emocionalisht dhe përqafonte dhe ngushëllonte, të prekurit e tragjedisë.

12 persona humbën jetën si pasojë e zajrrit që përfshiu ndërtësen, por numri i viktimave fatkeqësisht pritet që të rritet.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel2.jpg","attachment_id":"706492"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel.jpg","attachment_id":"706490"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel1.jpg","attachment_id":"706491"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel3.jpg","attachment_id":"706493"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel5.jpg","attachment_id":"706494"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/adel6.jpg","attachment_id":"706495"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *