Mesazhi i Metës për Bashën e Ramën: Berisha, njeri serioz e me karakter. Demokratët s’duan një lider vetëm me stomak

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta i ka dërguar një mesazh të fortë kreut të PD-së Lulzim Basha nga mitingu i Tiranes ne sheshin “Nene Tereza”.

“Asnjë udhëheqës i PS nuk është ndeshur më fort se unë me Sali Berishën, kur të tjerët linin shtetin dhe ia fusnin vrapit pyjeve dhe maleve për t’u fshehur në Maqedoni dhe linin vendin në duart e demokratëve të Mamurrasit të Berishës, Meta i ka treguar vendin atij kur ka prekur institucionet.

Kam një mesazh edhe për Lulin dhe shpresoj ta dëgjojë mirë. S’i gënjen dot ti demokratët dhe s’e blen dot ti shpirtin e demokratëve duke thënë triskat e LSI se i fiton votat me vende pune.

Jo Lul Basha, ti s’i ke humbur votat e PD për shkak se ke humbur vendet e punës, unë i njoh mirë demokratët dhe kam bashkëpunuar si burrat me ata dhe jo në errësirë.

I mirë, i keq Sali Berisha, secili ka mendimin e tij, por demokratët ishin mësuar të kishin lider me karakter dhe nuk duan një lider vetëm me stomak”, tha Meta.

Mes toneve të ashpra, Meta i është kundërpërgjigjur akuzave të PS-së, ndërsa pohoi se ka qenë fati i tij i keq që ka bashkëqeverisur me PS-së.

Kryetari i Rilindjes erdhi me lugë në brez. Këto ua thotë një eurosocialist, një student i dhjetorit, që shkoi në PS kur të gjithë shkonin në PD, tek Berisha.

Kjo vetëm për të krijuar rininë eurosocialiste. Ne nuk do merremi me problemet e PS-së, por është detyra ime të jem i ndershëm me socialistët.

As një udhëheqës i PS nuk është përplasur më fortë se unë me Berishën, kur të tjerët linin shtetin, dhe ia fusnin vrapit pyjeve të Maqedonisë, Ilir Meta i ka treguar vendin atij kur ka prekur institucionet.

Për fat të keq të Ilir Metës, ia kam thënë dhe kryetarit të PS, ka qenë i pranishëm edhe Vasili, para se të miratohej reforma në drejtësi, për fatin tim të keq, unë kam qenë i detyruar që të bashkëpunoj me rilindasit, më seriozi ka qenë Sali Berisha.

Kjo është fatkeqësi e madhe, pasi mbas 27 vitesh duhet të kishim shumë politikanë të tjerë se Ilir Meta dhe Berisha, e Edi Rama.”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Mesazhi i Metës për Bashën e Ramën: Berisha, njeri serioz e me karakter. Demokratët s’duan një lider vetëm me stomak”

 1. Tradhetari says:

  Me ne fund u rrefye Meta! Eshte nje me Berishen! Popull: votoni Meten e LSI eshte njesoj sikur te votoni Berishen!

 2. O te q… qeni moniken kur lavderon kryekriminelin salikomunisti . More kryehajdut salisalepi te mbrojti qe te mos futesh ne burb por mos u bej kaq beqir

 3. zi says:

  Ti i mire, edhe saliu po ashtu,Edi eeeeee po i mire dhe ai,
  une jam i keqi dhe te gjithe ne qe ju votojme ju.
  I ver nje unaze trurit, qe te mos te ikin dhe ato qe ske, njekohesisht
  shuan dhe etjen e pangopesise.

 4. pokeristi says:

  Ike more plere
  Se na bere per te te dhjere
  Koka jote si kokpace
  Meriton vetem nagace

 5. spartaku says:

  Ti o Ilir Meta,e tregove vehten se ke qene spiun i Sali Berishes.Asnje nuk ka ikur naten si thua ti,por keto jane shpifje.Me qe ti po e tregon vete dashurin e madhe qe ke per Berishen,te te rroj e t’a kesh me jete,por po tregon se edhe ti je nje kriminel bashk me ate kryekriminel.Kur ti lavderon Salin,je dakord dhe me krimet e tija se ja bashpunetor.Nga puna jote prej spiuni,dhe nen rrogoz,kete radhe ne 25 qershor do ndeshkohesh rend.Ti nuk e meriton te jesh ne politik,dhe president jo e jo.

 6. Donalda says:

  Egersia qe tregon tani ky me dashuri e qetesi I doli peta e lakrorit.
  Fijet e like floririt e sali naftes serbicit jane shume te koklavitura.dulja ju a di mire.
  Nga skrapari je ti …Por skraparli nuk je ashtu si saliu eshte nga tropoja Por kurre tropojan.
  Ky eshte fundi I pa shmangshem.vonon Por nuk harron perendia sa do te shkoni tek janulla.
  Gazeta e nderuar FLM per komentin

 7. Lili says:

  Ikni te gjithe. Boll na morret frymen keto 27 vjete.Ne burg e keni vendin te gjithe se jeni katastrofa e keni kombit qe ia grabitet gjithe pasurite e qe e detyruat me lane vendin.
  Ah sikur te ishin shqiptaret ne nivel t’evropes e te ju ndeshkojne me voten e tyre!

 8. Salih qoftelargu says:

  Ku te ka futur,ne xhepin e vogel apo ne te bythes?I ke marre leje te vesh te besh pak shurren? Po nuk i ke marre leje do te te dergoje t’i besh te fala Olldashit te ndjere e shume te tjereve o tregetari i venedikut.

 9. Duna says:

  Te mire jeni te dy por vetem pak (ne fakt shume) hajdute e kriminele dhe u duhet treguar vendi.

 10. hajduti says:

  Natyrisht, krye hajdi Ilir Meta i mat njerezit me standatet e veta. Meta e Sala jane nder njerzit me te felliqur te kombit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *