Meta: 16 mandate i marrim vetëm në Tiranë. Sondazhet, si palmat e Rilindjes, të shtrenjta po të pashpresa

Presidenti i zgjedhur  Ilir Meta ka deklaruar sot se LSI do të marrë vetëm në Tiranë aq mandate sa ç’mori në zgjedhjet e kaluara.

Nga mitingu në sheshin “Nënë Tereza”, ku LSI ka prezantuar kandidatët për deputetë, Meta ka dhënë edhe një mesazh për sondazhet që e nxjerrin jofituese këtë forcë.

Ai tha se sondazhet e Rilindjes janë si palmat e Rilindjes, të shtrenjta por të pashpresa.

Forcë e parë, forcë e paparë. Kam një mesazh të fortë për Lefter Kokën. Lefter Koka unë e di që LSI e Durrësit është e paparë por mos bëj garë me Tiranën, të dalin 12 deputetë.

Për sondazhet e rilindjes, dua t’u them gjithë shqiptarëve, jo atyre 600 mijë që e kanë votuar prej kohës të nxjerrin LSI forcë e parë, sondazhet e Rilindjes janë si palmat e Rlindjes.

Janë të shtrenjta por janë të pashpresa siç janë tharë palmat e Rilindjes në autostradën Tiranë-Durrës.

Aq mandate sa ‘çmori LSI për para 4 vitesh, në 2013 kur ishte në koalicion me Rilindjen, aq mandate do t’i marrë vetëm në Tiranë më 25 qershor”, tha Meta

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Meta: 16 mandate i marrim vetëm në Tiranë. Sondazhet, si palmat e Rilindjes, të shtrenjta po të pashpresa”

 1. Frenci says:

  Ik mor hajdar force e pare bytha jote 😀

 2. i papami says:

  nje m*t do marresh. e dime te gjithe kush je. akoma me keq se sali serbi, po do marresh pergjigjen e merituar ne 25 qershor!

 3. veronika says:

  Jo jane si blloku i dritan priftit qelbanik, do zoto te erdhi fundi. i keni marre shpirtin ketij populli. zoti ju denofte me fare e fis. rrace e keqe.

 4. genci says:

  Ore po qenke koqe fare ti! E njeh popullin ti apo vjen nga pylli! Sje bere akoma ti te marresh Tiranen! Po more 1 ti je mire.Hajde merr kete temin dhe coja asaj zonjes qe flet si kare qe eshte! Doni familjarisht ju te drejtoni se thua qe u shujt bota per femra!

 5. Fluturo me presh says:

  Po! 16 presh do te merrni! Deputate shume me pak!

 6. Robi says:

  Mbani mand keto fjale, ky Like Floriri, ka nja 20 dite qe po na çan menderen, duke shpallur paraprakisht fitoren e LSI, gje e paaaaaamundur. Mirepo ky eshte si Nastradini, po i mbush mendjen vetes qe e kane siguruar fitoren, dhe rrjedhimish pas zgjedhjeve kur te perballet me realitetin qe te gjithe e dime, ky tipi do filloje te beje gjurulldira, do deklaroje qe zgjedhjet jane manipoluar, jane vjedhur nga Edvin droga, Lulezim autostrada, Saje Qorri etj.
  Pra ky eshte qellimi final i tij, te beje gjurulldira, sepse do te evitoje denimin e afert nga drejtesia e re. Po e ka kot, Nano bixhosxhiu e tha, rendesi ka destinacioni, pra biruca.

 7. ATEISTI says:

  Ti bandit , ne krye te bandes LSI , fluturon me presh ne b… ,
  se preshin tjeter e ke lene per Moniken !

 8. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Une nuk di te them nese LSI do jete force e pare apo jo.Di te them vetem kete :Qe LSI eshte parti e hajduteve dhe dallaveraxhinjve.Tani,nese dallaveraxhinjte dhe hajdutet jane shumice ne Shqiperi,atehere LSI do jete patjeter force e pare.

 9. nderkoh qi mona ka ne plan me shum
  ky bolja i pret hovin

 10. spartaku says:

  Ah i shkretri Meta,paska lajthitur fare.Do marin 16 deputet.Po dy forcat me te medha ps dhe pd i harrove?

 11. Lennard says:

  Nuk voton njeri per Banden e LSI.Tashma ju njeh mire Populli.Do te merni Ndeshkimin e duhur me 25 Qershor.Do te Putheni me Milon .Kjo e fundit do te realizohet ,mbasi keni bere dhe Aleance.Priteni Vetingun.Do ta pesoni PAQ. Bemat Tuaja nuk mbulohem me. DAJ SAMI Ka vendosur ti hape Petet e Byrekut te Korrupsionit.Vafshi ne Esfel Edepseza te Papare

 12. ano says:

  Merr nje brisk dhe na e…..

 13. Populli says:

  Të sëmës do marrësh mor KAZAN BAJGADH!

 14. shaqo says:

  16 ne Tirane plus nje i sigurte fare ne Cepan, gjithesej 8 cope ne Shqiperi.

 15. Toku says:

  A e dini pse ilirit i ka ik qetesia dhe dashuria..?? Se ne 4 qtete kryesore. Tr. Fr. El. Dhe Dr. Gjith funksionaret e lart te ps po kontaktojn me te gjith ata qe jan punesuar nga lsi dhe u eshte ber e ditur qe nese ps del parti e pare asnje nuk do te leviz nga vendi i punes dhe nese nuk e mer e vetme qeverin ps do jet me keq per ta se nuk ka shans me kualicioni me lsi po me pd dhe te gjith te punesuarit e lsi duhet te shkembejn vendin e punes me demokratet. Pra asnje shans. Ta rretullojn nga te duan nuk kan shpres. Prandaj eshte ber bish likja.

 16. lulashi says:

  Like floriri keshtu tha edhe ne 2009. Do marr 35-40 deputete. Pastaj me breke neper kembe mezi mori 4 deputete dhe ato i bashkoi me Sali shpellarin.

 17. lul hollandezi says:

  like Meta-j floriri,tregetari i venedikut,e di sa do marresh ne tirane? sic thone ne greqi “ta tria tu karabela” ose ne shqip lesht e curres.Zgjohu karafili i leshelise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *