Braçe ironizon Metën: Si oligark që jam po ndjek ujin në Krutje, partia e të varfërve te Bujqësia po numëron paratë e ditës e kërkon Ebolën për lek

Deputeti socialist Erjon Braçe ironizon nga Lushnja presidentin e zgjedhur Ilir Meta, në lidhje me deklaratat që ka thënë një ditë më parë.

Braçe thotë se ai është në Krutje, Tërbuf dhe Lushnjë duke ndjekur ujin në këtë kohë thatësire, ndërsa të tjerët sipas tij, partia e të varfërve në zyrat e Bujqësisë, LSI, po numërojnë paratë e ditës.

Madje janë dhe në kërkim të Ebolës që t’i japin ndonjë lek.

Si oligark qe jam,

po ndjek ujin ne Degen e Krutjes, Degen e Terbufit, Degen e Lushnjes,

parcele me parcele, kudo.

Rrapeza qe ishte problem, u zgjidh!

Me radhe kudo per te ndihmuar bujqit ne punen e tyre.

Keta te tjeret,

domethene partia e te varferve dhe te varfrit e zyrave te bujqesise, jane te zene;

Nje pjese po numerojne parate e dites,

te tjeret po kerkojne Ebolen ti japin ndonje lek!

#ujeperBujqit #degaeKrutjes #degaeTerbufit #degaeLushnjes #ujenecdoParcele #uneoligarkmebujqit #atatevarfermeLeke #pondjekinEbolentablejne”, shkruan Braçe në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Braçe ironizon Metën: Si oligark që jam po ndjek ujin në Krutje, partia e të varfërve te Bujqësia po numëron paratë e ditës e kërkon Ebolën për lek”

  1. dyl patllakja says:

    o brace karakurva perse nuk e ndoqe uji ne 2014 2015/2016/mo djale po perhere para zgjedhjeve….o ripjellja nxirrni aktore te tjere qe te sulmojne shtangistin e korruptum se po e sulmut me spordhjake pushta si puna ciaua braces dhe gramoz banditit..ktyne ja shkul shtangisti me dhome e dhemballe

  2. ziniu says:

    i mjere…nuk di c’eshte ebola prandaj flet…lut Zotin mos ta kete vendi ate fat se me kapacitetet e leshit qe ka shteti yne, brenda nje jave mund te preke deri 100 000 banore(derisa te nderhyje shtabi i emergjencave te NATO-s/po nderhyne)…dhe hajt edhe futi ne karantine te gjithe…ca do besh…do vesh shtetrrethim dhe do ndalosh banoret te dalin nga shtepite…pastaj mbajeni zemerimin e popullit po ja dolet…

  3. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

    obobobo brace xhepisti..kadale se mos lodhesh tu gjemu ujtit o 100 kilsh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *