“E quajti të besëprerë”, Basha i kundëpërgjigjet Kreshnik Spahiut: Nuk munda t’i ofroj, ja çfarë i garantova

Kryeopozitari Lulzim Basha ka treguar për herë të parë se pse e zhgënjeu ish-aleatin e tij më të madh Kreshnik Spahiu, duke e detyruar këtë të fundit të dorëhiqet nga politika.

Ai deklaroi se i vjen keq që nuk arriti gjuhën e marrëveshjes dhe se e kishte stimuluar Spahiun.

“Me vjen keq që nuk e gjeta gjuhën e përbashkët me të. I ofrova vendin e 17-të në listën e Tiranës, por nuk munda t’i ofroj dot më shumë,”  deklaroi Basha, në Zonë e Lirë.

Më herët Kreshnik Spahiu shpërtheu në akuza të forta ndaj Bashës duke e konsideruar atë si besëprerë dhe protestën në çadër si një gënjeshtër të madhe për shqiptarët.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *