Ish – ministri i LSI i përgjigjet Ruçit: Të shkarkosh Metën nga President e pamundur, të duhen 93 deputetë

Ish ministri i LSI, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së fortë që kreu i grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi bëri nga Fieri, ku tha se “Meta do jetë i pari president që do të provojë shkarkimin”.

Në një postim në rrjetin social Twitter Ylli Manjani, i kujton Ruçit se me Kushtetutë shkarkimi i Presidentit kërkon 93 vota, duke nënkuptuar kështu se kjo është e pamundur.

“Nuk e di për kushtetutën e Fierit, por ajo Shqipërisë thotë se: Shkarkimi i Presidentit të Republikës vendoset nga 93 deputetë”, shprehet Ylli Manjani.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Ish – ministri i LSI i përgjigjet Ruçit: Të shkarkosh Metën nga President e pamundur, të duhen 93 deputetë”

 1. dada says:

  o idiot PS+PD = 135 a jane tamam? manjan

  1. Vojo. B says:

   Ky llapaqëni do ta shikojë Metën të pjekur më shumë se G. Ruçi por ka qejf të bëjë interesantin e padjallëzuar.

   1. adi says:

    ore cuna rilindas
    mqs PS e vetme nuk i ben dot 71 vota ( nese beri 60 te jeni te lumtur) i ka vare gjithe shpresat te PD, pse njerezia duhet te votojne PS?????
    te votojne direkt PD pse te lodhen kaq gjate?????
    a e kuptoni ku keni aritur???? sa te peshtire jeni bere ne syte e nje shqiptari normal???? sidomos sidomos te nje shqiptar i majte???????
    mburen rilindasit me bolet e bashes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeni bere fiks si ai buri i kurves qe mburet me dashnorin e gruas!!!!!!!
    dhe e fundit o palla te shpifur e te patru . i gjati ju dha te gjatin per 4 vjet me justifikimin se nuk e linte LSI, e imagjinini dot ca do merni kete rradhe nese rama qeveris me bashen?????
    te gjate me gunga !!!!!!!!!!!!!!!!

 2. shushica says:

  Manjani…..qe ke nje mbiemer tipik italian ….po ne se 100 mije njerez bllokojne presidemcen me kerkesen ….jashte hajdutet ….si ne Rumani ku e bene per hajdutet deri ne 50 mije…a te mbron kushtetuta…Nuk besoj se ne kushtetute eshte shkruar se edhe po nuk e argumenton dot legalisht pasurine ,mund te qenrosh president …Eshte e kpmplikuar bota o Manjan ,levizjet e qidra mijrave nuk ka force ti pengoje ..Ndryshe do te ishim akoma ne epoken skllavopronare

 3. ali says:

  Ky zotnija ben si i zgjut dhe kujton se te tjeret hane bar, e kupton shume mire se ky lloj presidenti
  do shkarkohet jo me 93 po me 133 vota, dhe e din pse, por nuk e pranon dot. Apo jo Ylli?

 4. Ben says:

  Po i bejne o idiot,93 vota,bashke me Pd-ne.Nuk do ta kuptosh qe ky eshte plan,dhe shume i mire madje,qe Lsi-ja bashke me Meten, me soj e sorollop,po ikin per lesh bashke me ty.

 5. guri says:

  Po votat qe do mar LSI nuk jane as gjethe fiku.

 6. TRAPI says:

  MANJAKU KA TE ZHDREJTE….TE MOS APROVOJE QEVERINE…E KA GJITHE POPULLIN KUNDRA…HAHHAHA

 7. Populli says:

  Dhe 103 po të duhen nuk është problem për ti siguruar për të shkarkuar atë njeri të urryer.More vesh ti KAZAN BAJGASH?

 8. Engjelli says:

  Perseri ky koka e madhe.
  Jo more Hamit Matjan. Likja vec sa e thellon turpin e vet me keto qe ben. I eshte mbledhur laku, nuk di cfar ben, Ngjella e ka parashikuar me kohe kete situate. Meta eshte ne momente absurdi.
  Ke merak se si hiqet Meta? Shume e thjeshte. Diten qe do beje betimin nuk jane te pranishme as PS dhe as PD. Cdo beje Meta? Po e zejme se Meta do i fitoje 12 deputete. Pd-ja do i thot une nuk te kam votuar. Ps-ja do i thote se edhe une nuk e mbeshtes kete President. A mund te qendroje nje president ne kembe si perfaqesues i 12 deputeteve?
  Ti mendermethane je me shkolle. A munda ta zgjidhesh rebusin e mesiperm?
  Tanime te gjith shqiptaret e kane marre vesh dhe mezi po presin qe Nano te behet President. Pse jo? Si mund te behet president nje njeri si Likja i Florinjeve qe vec deme i ka sjelle te majtes?
  Rama eshte politikan rrace. Ka bere levizje teper te mencura.
  Likja do perfundoje si nje dordolec.
  Prit se harrova. Eshte edhe Vetingu. O bobo….Vetingu….. drogererat, pronererat sidomos ne gjith bregdetin shqiptar, vilererat, fshatererat turistike si ai i Velipojes, Gjirit te Lalezit, Malit te Robit, ajo kamerera me bllok ne dore me Priftin, e te tjera e te tjera….
  Tani Likja i lepihet Sales, por Sala ka hallete veta, nuk i a ka ngene te ngatrrohet me Liken.

 9. endri says:

  zoti ish minister, a e ke degjuar Ramen kur thote se po te deshim pushtet per vete merrnim 100 deputete. Pse e detyroni te na kerkoje 93, do keni vrime ku te futeni. ndodh, mos qesh. jane 140 gjithsej.

 10. SPSS says:

  Ky vërtetë është burrë me mend. Si nuk e kupton z. Ruçi se deputetët e LSI do të votonin kundër shkarkimit?
  Dhe të mos harrojmë, që LSI-ja mund të marrë jo pak, por ndoshta edhe 15 mandate. Atëherë si do të sigurohen 94 mandatet e nevojshëm për shkarkimin e Likes?
  140 – 15=89
  Prova
  1+9+10(0 dhe 1 në mend)
  5+8=13+(1ne mend) =14
  Dmth 140 çdv
  Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

 11. Kuq e zi says:

  Edhe shkarkimet e drejtoreve te lsi plan jane dmth kot votoni kete parti ska me vend pune per vote
  Sipas manjanit nga 140 vende lsi fiton te pakten 48
  Hahahaaaaaaaa

 12. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: June 12, 2017 at 5:35:41 EDT

  Fakte dhe mendime mengjezore

  KU HUMBI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra… Po te pakten shpetoni trurin… mendjen
  – Zot ruajna mendet e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po behen qesharake…. Po behen edhe me mistrece se ata femijet e keqinj qe sapo zihen me shoqi- shoqin nuk lene gje pa thene e sajuar kunder njeri- tjetrit.
  Ia prune ne maje te hundes Edi Rames !
  E vune midis murit dhe shpates !
  Ju shpifen si arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Motolotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Ata nuk ishin arrogantet as ultimatumdhenesit. Ata ishin “paqesore” 24 karat terroriste!
  Sapo zbatoi ultimatumim me qetesi e dashuri iu versulen duke e vendosur midis shpatave te tyre dhe murit te Cadres se Berishes!
  Shkurt: hyp se te vrava.. zbrit se te preva !
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI-se !
  Deshtimet PS-se !
  Derisa i erdhi fundi qetesise dhe dashurise !
  Le te flasin faktet e gjalla :
  LSI ka drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Ishte qeveria e bujqesise…
  Krejt fajin per deshtimet ia hedhin qeverise se Edi Rames… Kam pase respekt qe ne rini per ministrin Panariti deri kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare.
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces per kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Kane pasur Ministrin e Drejtesise po per vite… Per ministrin e pare Nacon kisha degjuar histori korrupsioni e zhvatjeje nga vete goja e viktimave te tij pasi u be edhe para se te behej kryeprokuror i Durresit .
  E pasoi Ylli Manjani… Me shume analist kritik e pergjues verimash celesi hotelesh bashke me Eskobarin Balili po i LSI-se se sa minister i Drejtesise. Votues i devotshem e cbllokues i cdo vendimi per emerime e gradime ala Gjin Gjon Plepave te rinj nga Keshilli i Larte e Drejtesise dhe Bujar Nishanit ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh magjistrate me rezultate te shkelqyera e te pakorruptuar!
  Shume me poshte se Komitetet Ekzekutive te ish- diktatures qe i fshikulloi ne menyren me idote te mundshme !
  Paten qeverisjen e postave me mbi 2 500 veta, domethene vota, sic i kane pare e sic shohin…. Fajin prape e ka Rama !
  Kishin qeverisjen e e burgjeve, me mijera vota ! Ua vodhen edhe ushqimin! Mire ua bene se te gjithe votonin per Berishen dhe LSI-ne !
  Paten … 35 per qind te pushtetit dhe rubinetat e parase me Berishen me vetem rreth 6 per qind te votave nga 2009 e deri ne 2013.
  U rriten ne mbi 10 per qind te votave dhe moren mbi 40 per qind te pushtetit dhe pushtetit me qeverisjes ku kishte me shume para e me shume vota.
  Tani , meritat per cdo arritje te qeverise reformatore Rama- Meta i mbajne per vete!
  Te gjitha fajet e mekatet per cdo mosarritje i paska PS-ja e Rama !
  Po si paskan pranuar te bashkeqeverisin me nje te droguar more qelibare e Flori Meta !?
  Po si paskan votuar per nje te droguar kryetari i Kuvendit e deputetet e tij qe nuk po lene gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Deri edhe Ebola e quajti Edi Ramen bashke kryetari i koalicionit.
  Nese Rama eshte Ebola bashkekryetari i aleanes eshte kanceri i saj !
  Eshte I vetmi krye politikan shqiptar i kapur ne flagrance me ze e figure jo nga Edi Tama as nga Sali Berisha, jo nga Gramoz Ruci as Lulezim Basha, jo nga Saimir Tahiri as nga Spartak Ngjela…. por nga zevendesi i tij ne LSI dhe ne qeveri Dritan Prifti… ne nje afere 700 000 euroshe vetem me nje dore!
  E per cdo shoqeri e Shtetit korrupsioni nuk eshte Ebola… Eshte kanceri i tyre.
  Ndryshimi!? Ebola eshte e sherueshme. Kanceri eshte i kurueshem por jo i sherueshem.
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo Hashashi Lazaratit!?
  Cfare i shtyu qe te vajtojne Daden e Leskajn pse u hoqen nga listat!?
  Rrahin gjoksin e mburren si Partia me rinore ( Bravo e madhe megjithe zemer ) e akuzojne kreyaleatin dhe kyrqeveritarin tuaj pse hoqi dy te moshuara nga listat e 25 qershorit !
  Bir Selman Nenes ke te qaje me pare !
  Vetes cupulina … Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem ?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Nderkohe 90 per qind e aferave korruptive qevritare te zbuluara e goditura ligjerisht gjate tete vjeteve te fundit kane per autore perfaqesues te te gjitha hallkave qeverisese dhe udheheqese te LSI-se
  Mire qe e humben dhe hodhen ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine … !?
  Por , te ruajne te pakten fytyren!!! Jo vetem ate por edhe trurin e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel se gjyshi dhe gjyshja sa shtriheshin per te fjetur i luteshin Zotit :
  – O Zot i madh ruajnaj mendet e krese !
  Nuk luteshin as per para dhe as per vota !
  Kjo eshte edhe lutja ime jo vetem njerezore por edhe me vellazerore edhe per vellezerit e motrat e LSI-se…
  Po te humbim pushtet e para… gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Por e kemi shansin dhe pervojen ti ribejme te gjitha nga e para perseri.
  Po te humbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhen as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti i Donald Trampit !
  Atehere kemi shkuar per lesh ! Nuk jemi ne gjendje te shkruajme as dy fjale :
  Lajmerim Vdekjeje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe e me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte tragjedi e lemeri njekohesisht !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim..
  E kam provuar tri here vdekjen fizike! U riktheva mbrapa… Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme !
  E ne kete mengjez me nje qiell Kristal e det blu perballe me Diellin ne krahun e zemres dhe Henen ne krahun e shpates i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendet e krese mua e cdo shqiptari, cdo njeriu kudo ne Bote, se pari te politikaneve !
  Amin !

  SHENIM : E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur dhe vazhdoj ta kem me mik Ilir Meten, por
  E kam mik Ilir Meten, por kam edhe me mik te verteten !
  Kopjim i shprehjes filozofike mieravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !
  Vec ne shqip edhe rimon !
  Ah sa e pasur eshte kjo gjuha jone shqipe qe po e varferojme e sakatojme aq egersisht me paditurine tone monumentale…
  Cfare mekati !?

 13. Skrapalliu says:

  O hajvan ish minister i leshelise! Like floriri eshte me i zgjuar se ty,dua te them eshte me marifetci,ndaj dhe e formoi organizaten e vet joqeverritare qe i vuri enrin Lesheli,me demek eshte per integrimin.Po,po integrimin,por te parave dhe pasurive te ketij populli me njemije e nje menyra ne xhepin e tij por dhe te bashkepunetoreve te tij anekend shqiperise te therrimeve te mbetur,.Se jo te gjithe si ai kane flori e vila si ajo e tij me vlere mbi 100 mije auro..,Me e keqja eshte se shitet si i virgjer dhe genjehen shume te rinj e te reja,qe perqafojne shoqaten e tij dhe gradualisht infektohen nga mikrobi i tij.Likja,meqe ke merak ti se nuk shkarkohet dot se duhen 93 deputete etj etj,sic e thashe me lart,do i paraprije kesaj,do jape doreheqje nga detyra e presidentit,sepse do ribehet kryelesh i leshelise,pas rezultatrit spektakolar qe do arrije me 25 qershor,duke marrur 5- 10 deputete minus,keshtuqe do plase nga marazi.Prandaj thuaji,neqoftese komunikoni akoma,ta marre me qetesi dhe dashuri ai bashke me njeriun serioz te Pd leshit,qe ka vajtur ne myqe,se fillon dhe vet5ingu tani…

 14. Lennard says:

  Manjan beju menjane se ke ftof fare.PS+PD bejne 120 deputete dhe ikni beni cicin.bashke me Like Floririn

 15. Dn says:

  I merr ,si nuk i merr votat Ruci: del me pazar ne dore per berishen,ose voto me ne ose te fus ne burg per 2 prillin…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *