Rama dhe Basha përplasen në Berat, Kryeministri: Po të mos e nxirrnim nga çadra, do ishte pjekur nën saç…!

Kryeministri Edi Rama, nga Berati nuk ka duruar pa thumbuar kryedemokratin Basha.

Por sot në këtë qytet ka qenë i pranishëm sot dhe kreu i PD-së Lulzim Basha, në vijim të turit të tij elektoral.

Nga ana tjetër kjo situatë nuk i ka shpëtuar Ramës pa e komentuar.

Ai është shprehur se PS nuk mendon vetëm për veten e saj, se po të ishte kështu do ta kishte lënë akoma në çadër PD-në.

Por të mos ishte këmbëngulja jonë, Luli nuk do të ishte sot në Berat. Luli erdhi këtu dhe po sillej si punonjës social me një grup njerëzish.

Po të mos bënin marrëveshjen ai ishte duke pritur tek çadra që të binte nata pasi ishte pjekur nën saç.

Por ne nuk duam këtë. Ne bëmë një marrëveshje për ti nxjerrë ata nga çadra dhe për ti sjellë në sheshin e betejës” tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *