Pas Metës, nxehet edhe Kryemadhi, “kërcenon” drejtorin e Policisë: Haki Droga, do marrësh përgjigjen e merituar!

Pas akuzave të forta të ish-kreut të LSI-së, Ilir Meta, edhe nënkryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër ndaj kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako.

 

Madje në postimin e saj në Facebook, ajo e quan Haki Droga, ku dhe i bën thirrje të ndalë kriminelët që levizin me makina policie.

“Haki Droga nuk e bën këtë, sepse i tmerruar nga mitingu i LSI, po përdor çdo mënyrë e çdo mjet për të goditur Forcën e Parë të zgjedhjeve të 25 qershorit,” shkruan Kryemadhi.

Statusi i plotë

Kanë mbetur edhe 9⃣ ditë nga fitorja e uraganit, frika e falangave të krimit në policinë e shtetit ka nisur të godasë militantët dhe drejtuesit e LSI. 👊🏻👊🏻

Çdo tentativë për të na frikesuar është e kotë, sikundër edhe njëherë i them Haki Drogës se është mirë të ndalojë kriminelët që lëvizin me makina policie dhe jo të dhunojë ata që rregullojnë muret e shtëpive të tyre. Të arrestojë të kërkuarit nga interpoli dhe jo të keqtrajtojë mbështetësit e LSI.

Të arrestojë hajdutët e bankave, paratë e të cilave po i perdorin për fushatë, të fusë në burg trafikantët e kanabisit dhe krerët e policisë të përfshirë në këtë trafik.

Por Haki Droga nuk e bën këtë, sepse i tmerruar nga mitingu i LSI, po përdor çdo mënyrë e çdo mjet për të goditur Forcën e Parë të zgjedhjeve të 25 qershorit.

Duke harruar që e ka të kotë, sepse përballë të rinjve çdo intrigë apo sulm është vetëm një përpjekje qesharake dhe e dështuar.

Sepse të rinjte e Shqipërisë besojnë te LSI, tek alternativa e saj dhe askush, sado kriminelë apo para të pisët të ketë grumbulluar nuk mund të përballet me forcën e tyre.

Ndaj sot me shumë se kurrë uragani i fitores është në kulmin e tij i pashqetësuar nga cingërrimat e Haki Drogës dhe falangave të tij që do të marrin përgjigjen që meritojnë vetëm pas 9 ditësh.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Pas Metës, nxehet edhe Kryemadhi, “kërcenon” drejtorin e Policisë: Haki Droga, do marrësh përgjigjen e merituar!”

 1. niku says:

  Mos po u nxeh kjo eshte tjeter puna. Tezja, Bisha, Ajo, Ajo qe e di vete ti, burri i Ilirit jane disa nga menyrat si therritet ne popull nga te vetet.

 2. ILIRET says:

  Nuk e kuptoj kete retorike. Ne vend qe te qetesojne gjakrat, politikanet i hedhin benzine zjarrit,
  Harrojne se popullit i ka ardhur ne maje te hundes dhe Monika e Iliri mund te digjen vete ne kete zjarr.

 3. nina says:

  O Monika krye hajdute .. NJE INTRIGANTE E FLLIQUR.. POLICIS SE SHTETIT I HDNKSH MUTIN

 4. Lennard says:

  Mos u nxe mi Zysh Monika ,se shume shpejt do te hapet Dosja e Droges se Kuksit ,ku te del dhe Ty Emri.

 5. Lennard says:

  Mos u nxe mi Zysh Monika ,se shume shpejt do te hapet Dosja e Droges se Kuksit ,ku te del dhe Ty Emri.Po me Balilin kush eshte Lidhur.?Kallxo se do te kesh lehtesina!!

 6. student says:

  A do bejme nje SHQIPERI te madhe per familjen META? Kjo eshte ceshtja e dites se zgjedhjeve. Gjithcka eshte ne rrezik . Shqipetaret nga fakti qe duan te gjithe mbreter ka mundesi qe XHAFER META tju a rreje ne nje mase jo te vogel mendjen. Dhe ne si qemoti me firmat piramidale te xhytemi ne to dhe te dalim qe andej me gishtin te vendi.
  Ka nje mundesi qe te fusim “SHPRESEN” te SUDE META dhe pastaj te lepijme gishtin.

 7. optimizem per vendin says:

  Po kur lexova dje nga gazeta zvicerane se Ilir Meta paska kompani floriri, diamanti dhe zinku ne Kongo, kjo eshte e papranueshme. Ndaj lundronte dhe shtypte me kembe Monika euro. E pa besueshme qe paska arritur deri ketu ky skrupull njeri dhe kjo e ka detyruar qe eshte terbuar kohet e fundit se po i vjen fundi. Kompani floriri, diamantesh dhe zinku ne Kongo! Kjo eshte LSI. Votojeni se do tu beje te pasur!

 8. Populli says:

  Keshtu e ka Sulltananti: po u terbua Sulltani, duhet te te terbohet edhe Sulltanesha. Hallall Otomanizmi Meta-Kryemadhi – krijuesit e te pares Kompani Politike te Bizensit Strategjik.

 9. SHUME ADRENALIN PASKE SHOQJA NEXHMIJE,TE KA ZENE FRIKA MOJ BUCE. PO FLET SI NJE LAVIRE RRUGESH. MALLKUAR QOFSHI ME GJITHE FEMIJET TUAJ SEPSE PO JU SHPELANI TRURIN TE RINJVE SHQIPTARE SI HITLERI RINISE GJERMANE. PO U MESON KURVELLEQET QE TI I DI SHUME MIRE. MALLKUAR QOFTE KUSH VOTON LSI. UNE NUK KAM LIDHJE ME ASNJE PARTI DHE NUK BEJ POLITIKE PER NJERI. ESHTE KOHA TE SHPETOJME SHQIPERINE NGO KJO E KEQE E MADHE :CANCERIN LSI:

 10. emilio says:

  Cfar “femre” e neveritshme qe eshte mor zot. Ja ka kaluar shumfish Gites dhe Jozit te marra se bashku.

 11. I futuri says:

  Seppe Haki Çako nuk eshte nen urdherat e LSI si dikush tjeter shume afer Haki Çakos!
  Kujdes Haki! Nje afer teje nga zona e Ilir tradhetarit eshte nen urdherat e LSI, dhe ne qofte se eshte aty ku eshte, fale Ilir Metes! Pyetni Kryetarin e Bashkise se Poliçanit dhe ua thote kush eshte!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *