Rama flet për tonet e Metës në fushatë: Përfshirja e presidentit e bën të çuditshme

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri i vendit Edi Rama, në një dalje për media pas përfundimit të seancës parlamentare është shprehur se gjëja e pazakontë që sheh në këtë fushatë elektorale është përfshirja e kreut të shtetit në fushatën elektorale.

Jam i bindur që sot është çelur porta e drejtësisë së re. Gjykatës dhe prokurorë do të dalin nga filtri.  Natyrisht që do kërkojë kohë dhe garan.  Garanti është PS dhe këtë e them me bindje të plotë pasi është e vetmja forcë që nuk e ka parë kurrë si të lidhur me partitë politike.

Fushata elektorale, të gjithë qytetarët e kanë parë, është fushata më e qetë që është bërë, nga cdo anë pra është edhe kostoja e ndotjes së mjedisit.

Fakti që palët thumbohen me njëra tjetrën është e natyrshme .

Ajo që e ka bërë fushatën të çuditshme është futja e presidentit në fushatë. Unë nuk dua të bëj komente për këtë.
Këtu kemi ardhur për shqiptarët. 

Ne nuk ndoqëm këtë rrugë pavarsisht se çfarë thuhet dhe çfarë bëhet.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *