REAGIMI/ Intervista e Metës në TV grek, Rama: Turp! Si mundet një president të shajë kryeministrin si ekstremist?

“Shokuese intervista e I.M per tv grek!

Si mundet nje president shqiptar te shaje kryeministrin e vendit si te ishte ekstremist fqinj?TURP!”

Kështu e ka cilësuar kryeministri Edi Rama intervistën e presidentit të zgjedhur Ilir Meta për një televizion grek.

Kreu i Kuvendit dha ditën e djeshme një intervistë për televizionin grek “Star”, ku duke folur për marrëdhëniet me kryeministrin, tha se Rama ka marrëdhënie të vështira me të gjithë, përfshirë dhe Greqinë.

Çfarë tha Meta për TV grek 

Në radhë të parë duhet të kemi parasysh që për fat të keq z. Rama ka marrëdhënie të vështira me të gjithë dhe të paqëndrueshme, përfshirë dhe Greqinë, por jo vetëm Greqinë, por dhe fqinjë të tjerë.

Së dyti, ka qenë për fat të keq, i pamundur për të treguar vetëpërmbajtje, tolerancë në sjelljen e tij si kryeministër brenda vendit. Unë jam sforcuar shumë për të shmangur konfrontime, të cilat mund të kishin sjellë një situatë tepër të rëndë në Shqipëri, siç ishte në radhë të parë dëshira e tij për të miratuar një reformë në drejtësi, duke përjashtuar opozitën nga një reformë kaq historike që do të kishte sjellë një konflikt tepër të rëndë.

Dhe së dyti, rasti i fundit dëshira e tij për të zhvilluar zgjedhje pa opozitën, gjë që do të ishte diçka e tmerrshme për një vend demokratik si Shqipëria, me 27 vjet pluralizëm, vend anëtar i NATO-s, vend kandidat për në Bashkimin Evropian. Dhe natyrisht qëndrimi im ka qenë parimor dhe në interes të stabilitetit të vendit dhe nuk është përgjegjësia ime që dikush nuk i menaxhon shanset që i jepen dhe mbështetja që i jepet. Dhe në fakt dy njerëzit që unë kam mbështetur më shumë në jetën politike në Shqipëri janë Edi Rama dhe Lulzim Basha.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “REAGIMI/ Intervista e Metës në TV grek, Rama: Turp! Si mundet një president të shajë kryeministrin si ekstremist?”

 1. Meta ik👎 says:

  Neqofse jeni popull shqiptar, mos votoni partine e Metes kriminel.

  1. Dyrrahu says:

   Jo vetem qe mos ta votojne, por ta shpallin tradhetar.
   Jane kater qeveri qe e shajne Edi Ramen, eshte qeveria e Greqise, e Rusise, e Serbise, deri dje, dhe e Maqedonise. Ketij karvani me plot zelle iu kane bashkangjitur edhe opozita shqiptare, kjo e fundit ndihet shume e gezuar dhe e disponuar qe zoti Rama po sulmohet nga te kater anet.
   Xhevahiri i diteve te fundit Ilir M… shkoi edhe me larg, u fut ne vorbullen e grekut dhe nga aty po vlon vner e ere!

   TRADHETAR

 2. LORA says:

  Nuk eshte vetem turp zoti Kryeminister,,,,eshte KRIMI I fundit qe kry-lesh-e-listi I historise mundi t’i beje Kombit tone.
  ,,,edhe 8 dite do te durojne shqiptaret.

 3. Miu i arave says:

  Të gjitha këto zoti Rama, veç të tjerash, e kanë burimin edhe nga pafuqia (ose frika) e Qeverisë tuaj, për të vënë “pikat mbi i”…dhe për të zbatuar ligjshmërinë…!

 4. Liri says:

  Esat Pasha dhe Ilir Pasha. Nje fund ju pret. Ai I harreses. Tradhetar.

 5. Kanina e Ismailit says:

  Eh sa gjera behen ne kurriz te Shqiptareve! SALI SERBI DHE ILIR ATHINA…T e votosh keta dobicer eshte njesoje sikur te kesh marre pjese ndaj masakrave te SHqiperise dhe Shqiptareve…..Jam dhe mbetem opozitar cilado parti qofte ne pushtet,por keta antishqiptare duhen te jene perpara drejtesise per krimet ndaj Shqiperise dhe Shqiptareve,,,,,LSI-JA ka mbledhur pas vetes te gjithe kriminelet e Shqiperise..(ka plote edhe mbeshtetes te ndershem).Like MAFJOZ floriri duhet te jape llogari ku vajti ARI I SHQIPERISE?

 6. Mersin says:

  Ju te temes ne qofte se keni mundesi ia transmetoni Like Floririt komentet e publikut se nuk shoh ti dale asnje ne krah. Po ku pyet Likja per keto do thote dikush.Po erdhi 25 qershori. Te jete i sigurte se me keto qendrime do t’i marre ose jo 7-8 deputete. Dhe s’eshte cudi qe do te beje aleance me Ramen per te shpetuar veten dhe BB.

 7. Shume mire ta ka bere ky kryehajdut kok palar, sepse keni ose ne kemi kaq kohe qe e kemi pare dhe e kemi njohte kush eshte ky pis(madje madje edhe salibanditi i ka ven emrin ilirfloriri)kurse ju e beni president.
  Precedent i pa pare, te akuzohesh per vite te tera,i pare nga gjithe shqiptaret se si numronte eurot dhe te behesh president i nje populli qe te akuzon,president qe ne vend te bashkoj ose te jet mbipalet.ben thirrje per armatosje per mosdekretim qeverie po nuk fitoi partia e tij.
  Ky popull me te vertet nxjer vetem palaco se me sa duket edhe vet eshte i tille qe perkrah keta palaco.

 8. Popull says:

  Deklarata mjerane, Meta ka humbur kontrollin mbi vehten, nuk kupton qe po shkel ne derrase te kalbur.
  Populli thote se kur qenit i vjen vdekja, shkon e permjer ne dere te xhamise.
  Populli do ta ndeshkoje me vote kete vemje antishqiptar.
  LSI duhet te largohet perfundimisht nga syte e kembet tona.
  Nuk na genjen dot as me leke ne dore, as me celulare te markes se fundit dhe as me vende pune.

 9. arber23 says:

  “Un nuk e votoj Meten”.

 10. Alba says:

  Pse nuk rijapin mediat tona elektronike dhe te shkruara biseden e Like bllokut me Dritan Priftin? Si nhe rikujtimper popullin para se te votojne. Se mbase e kane harruar…

 11. Stop Varrezave Greke në Shqipëri !!! says:

  -Pavaresisht Batutave,
  -Pavaresisht Ngjyrave,
  -Pavaresisht Intervistave,
  I Shkurteri & I Mesmi & I Gjati,
  E gjithe Kasta e Vjeter e Politikes Shqiptare,
  Jane Servil prej dekadash te Shtetit Shovinist Grek.

 12. corape kuqi says:

  Turp eshte vertet po per te genjyer nuk ka genjyer.
  Je extremist, egecentrist, fashist, phsyxhocenteist, cleptomanocentrist, bullist.
  Njeri qe jere ata qe kane vartesat e tu.
  Pervec atyre qe beni pazaret e concesioneve. Po je dhe concensionist.
  Idiot.

 13. Lpl. says:

  Ju ka quar Zoti me ju korite ,per Burrin ska gje me te rende se koritja .Vazhdoni jane gjynahet e ketyre kater viteve qe mashtruat e dhunuat çdo dite njerezit e thjeshte e i masakruat kolektivisht .Mashtrimi propaganda dhe hipokrizia nuk jane virtyte te njerezve te urte dhe te zgjuar , keta jane vese te shpirtligeve dhe budallajve qe kujtojne se luajne aq lehte me njdenjat e njerezve .Ne kemi Zotin qe na mbron , dhe ju shperfytyron si mos me keq , te cileve ju ben shembull i se keqes qe nuk duhet te ndiqen .Zoti na flet nuk dua tju shoh ne vendin e tyre dhe te pushtuar nga djalli , fukarane dhe te drejtin e ka bekuar Zoti , dhe ndihmon Zoti me ushqim e veshje dhe strehe , shikoni thote zogjt e qiellit as nuk mbjellin , dhe as nuk korrin , megjithate Zoti Hyj i juaj i ushqen , shikoni lilat e fushes as endin dhe as nuk tjerrin , Salomoni nuk vishet si ata .Kur duhet ta kuptojme se nuk na ushqejne as Rama , as Basha , e as Meta , por Zoti .Salomoni kishte ne dispozicjon gjith ata sherbetore ne dispozicjon per ti pergatitur veshjet me gjithfare copash dhe ari e shume gjera , por kurre nuk doli me i bukur se lilat Zambaket e fushes qe i ka bere Zoti .Popull mendoni me shume per Zotin nese doni te keni paqe dashuri zhvillim dhe begati si Evropa , sepse kurre sja bete nje pytje vetes çfare ka Evropa qe eshte e zhvilluar dhe kaq humane , ja po ju a them une ka Shpirtin Shejte qe i udheheq , dhe nuk ka njerezit e tokes , sa here kane drejtuar njerezit e tokes kane djelle luftra dhe konflikte .Evropa jane bedimtare te Krishtere , dhe te edukuar me keto virtyte , ky edhte sekreti qe na ndan nga ata .Populli Shqiptare edhte pagan dhe Antikridht dhe ska per te bere prokupi kurre vetem konflikti do sundoje , sepse e kemi refuzuar ate qe vulos arsyen dhe paqen .

 14. Alban Dega says:

  VEZHGIM

  SHQIPERIA APO PARTIA !?

  Shteti apo pushteti …

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nje miting i madh i LSI -se ne Tirane.
  Tre breza nderthureshin dhe i leshonin vendin njeri- tjetrit ne foltore.
  Thirrje brohoritje pa fund LSI… numer nje!
  Brohorima pa fund…. urrà… urrà… urrà !
  Perpara per fitorje te reja!
  Te gjithe fjalimet qe nga Pioneret e Ilirit deri edhe nje femije cerdhje a kopshti qe u keqperdor ne menyren me makaber nga de facto vete numri nje i Partise me numer nje ne liste, Monika, qe nga gjimnazistet e deri tek ministrat ne detyre e Presidenti i zgjedhur me votat e PS- se, per cdo arritje e fitoret jo te voglia te koalicionit ia jepnin vetvetes !
  Asnje parti ne Shqiperi nuk i ka sherbyer vetvetes si ajo deri sot !
  Te gjithe fajet edhe ne bujqesi, ne transport, ne Drejtesi, qe i kane qeverisur vet per gati kater a tete vjet ia hidhnin aleatit te vet PS- se dhe Edi Rames…
  Edhe me egersisht, edhe me pabesisht, edhe me paburrerisht se te paburrat e Cadres se Berishes !
  Pa as pak qetesi e aq me pak dashuri… Me akuza deri ne makabritet si Ebola e Shqiperise, sic e quajti Tmonieri i madh i madh ne fjalimin e tij !!!!
  Gjysma e se keqes!
  Riishihni me vemendje rregjistrimet e gjalla dhe fotot e mitingut te madh nga volumi i zerit te folesve pa dallim gjinie, moshe, pjekurie, qytetarie….
  Nje det flamujsh te LSI- se! LSI numer Nji!
  Me gjeni qofte edhe nje flamur kombetar te Shqiperise ne ate det flamujsh te Partise! Qofte edhe nje te vetem !
  Vete fjalia mbyllese e tij e Luan Rames flet me shume se cdo fjalim e flamur!
  LSI-ia Shqiperia !
  Te na rroje Nene Partia!
  Ne te njejten kohe me mitingun e LSI -se ne Tirane, ne dy rrethe te Jugut ku jeton 90 per qind e minoritetit grek mbajti mitingje edhe PS-ja !
  Nje det flamujsh edhe aty. Shume flamuj kombetare… Natyrisht edhe flamuj te PS-se. Raporti nje me tre ne favor te simbolit kombetar te Shtetit shqiptar!?
  A ka pasqyre me te paster, te quarte si kristali se kush eshte per Shqiperine e kush eshte per partine !
  Kush eshte per shtetin shqiptar e kush per pushtetin kusar te kapur ne flagrance me ze e figure jo nga Edi Rama e as nga Saimir Tahiri, jo nga Gramoz Ruci e as nga nje deputet i rendomte i saj qe nderron ane tani, por nga vete numri dy ne LSI e qeveri Dritan Prifti !
  Jo nje here por te pakten 22 here, ne 22 afera kusarie deri ne 700 000 euro me nje dore, qe i ringjallen syshqiponjat e FBI-se amerikane!
  Aq permasa monumentale kishte marre kusarie e tyre sa autori i videove kishte kapur edhe vetveten ne flagrance me duar ne tepsi e revani !
  Kur kryetari i Partise, kur zevendes-kryeministri, kur ministri i Jashtem e i Ekonomise kapet me presh kusarie ne duar cfare mund te presish nga lukunia e tij!?
  Mos valle Edi Rama e ka fajin edhe per kapjen ne flagrance te perfaqesuesve te LSI-se ne kusari e kurveri si Drejtoresha e Aresimit te Lushnjes, ne kanabis e narkotrafik si Escobar Balili i LSI-se, si ish drejtori I Burgjeve po i LSI- se… 90 per qind e zyrtareve te qeverisjes se sotme te kapur ne afera korruptive jane kontigjent i LSI-se !
  E kryetari i saj ne vend te kerkonte falje me perulesi, me qetesi e dashuri… kaloi sot ne skizofreni te mirefillte me sulmet kunder bashkekryetarit te koalicionit qeverises !
  Perplasi nje milione grushta gojore mbi qeverine ku ka anetare te pakten kater ministra , te gjithe kandidate per deputete ne zgjedhjet e 25 qershorit!
  Nuk eshte zeri i larte deri ne shqyerje force argumenti e as thirrje aresyeje!
  Fakte jo pallavra!
  Me ze krejt te shtruar e aresye krejt te ftohte Edi Rama permendi sit ne Sarande me emer e me mbiemer kryebashkiakun e Delvines Balili e klanin e tij familja Roma ala LSI ne cdo hallke te saj, njesoj sic veproi me Kaprin e Pogradecit te Lulezim Berishes!
  E nje fakt flet me shume se nje thes me pallavra!
  Aq me teper kur ato thuhen nen valvutjen e flamurit kombetar e jo nen flamurin e partive, nen thirrjet histeriko-skizofrenike te liderve te saj.
  LSI- ia Shqiperia Dicka qe nuk e ka thene as ish- qoftelargu per PPSH-ne, qe si mbiemer kishte Shqiperine, cka LSI -ia nuk e ka asgjekundi…
  Po te kemi dyshim rishihni, vezhgoni e analizzo i pamjet me ze e me figure te mitingut te LSI-se ne Tirane!
  Shihni fjalimet, abuzimet, mashtrimet, grushtimet e krahasimet me Ebola per bashkekryetarin e koalicionit qe akoma eshte ne detyre !
  Nje vetdemaskim i persosur i i nje partie qe per pushtet rrenon shtet !
  Flamuri kombetar eshte simboli i Shtetit shqiptar!
  Flamuri i nje partie eshte simbol pushteti i nje partie !
  Ky eshte edhe ndryshimi thelbesor midis PSSH-se dhe LSI-se, midis Edi Rames dhe Ilir Metes!
  Edi Rama deklaroi qe diten e pare se qellimi kryesor i tij eshte te beje dhe po ben Shtet !
  E vertetoi jo vetem kur me hir apo me pahir i dha me shume pushtet se ci takonte LSI-se!
  E stervertetoi kur per shtet ligjor, per shtet leshoi e i dha me shume pushtet edhe vete opozites PDSH-se, qe ka ngelur ne hije nga opozita ne pozite e LSI-se!
  E kam fjalen per LSI-a Shqiperia , pra per partine shtet !

 15. Lukunia qenve says:

  Boooooo, boooooo.
  U terbuan qent e fshatit.
  Trrrrrrrrrrrrrrrr. Ne sulm se ka share gushkuq corapekuqin.
  Brrrrrrrrrrrrr.
  Pse nuk flisni more qener qe rama u dha leje grekve te vazhdojne kerkimet e naftes ne pjesen e detit qe gjykata e kundershtoi??????
  Yyyyyttttt rrrrrace qensh.
  Ku eshte gjeneral pashaj qe sndihet. Po rri si muti ne shi.
  Kur e shiti saliu ishte armik. Tani qe e shiti edi eshte mik.
  Kur fliste saliu per marrdheniet me serbet ishte armik. Kur shkon e vjen ky zhella idiot psikopat eshte mik.
  Rrace e poshter shqiptaresh.
  Lukuni qensh. Ju kane zene syte tangat e kuqe te loras

  1. Polikseni says:

   BOOOOO BOOOOOO NDREQ GABIMIN !

   HAM…. HAM….. HAM do te ishte titulli me i sakte i lehjeve tuaja dhe atyre qe te komandojne!

 16. Faro says:

  Turp i madh!
  Gu tregoje atyre ktyeministrat shqiptar qe themeluan dhe derfhen gkak per pavaresine nga Turqia. Tu tregoj se sa nga kryem te sotem te Greqise kane mbiemra teresisht shqip, si Papa-Ndreu ( Ndreu ezhte shnderrimi ne Mirdite i Andreas). Tu tregoje pellazget, Aristidh Kolen etj etj.

 17. butrinti says:

  ilir kok muti ky qelbesir tradhetar..duhet te ngrihemi si popull dhe mos te lejojme te behet president nje funderin anti shqiptare si ilir muti pu moj fare keqe ..te gjithe emigrantet te votojm vetem .p.s. edi rama

 18. Ono says:

  Kush e keshillon kete? Po ben autogol keshtu…

 19. Vesi says:

  Alba, e kane ridhene biseden e Metes me Priftin. Ajo bisede e tmerreshme e tregon Meten mafioz te vertet. Ky eshte Meta I vertet. Turp qe eshte ende ne politiken shqiptare, turp edhe per ata qe e votojne.

 20. Lennard says:

  E ka humbur mendjen fare.Do te shkoje per LESH bashke me LSI.Po problemi eshte tek Vetingu.Prandaj e ka humbur qetesine.Nuk i justifikon dot miliardat qe ka grumbulluar.Qelia VIP e pret.Rrofte Daj Sami qe do te drejtoje Vetingun.Si e ka nisur nuk do te rrije asnje dite President. Prapa Deres shikoj Nanon.Ky i fundit eshte 100 here me i mire se Koke Lopa. dhe Sali Gerdeci ,te marre se bashku.

 21. Tralala says:

  Durrahu e ka thene tamam. Ne korin anti Rama, qelbesira Meta eshte bashkuar me Rusine, Serbine, Greqine dhe Maqedonine. Po cfare mund te presesh nga nje hajdut? Per te rikujtuar bemat e Ilir Meyes, Televizionet duhet te transmetojne cdo dite biseden e tij ne zyren e Dritan Priftit. AI eshte Iliri i vertet.

 22. Paqesori says:

  YYYYYYY turpi te mbuofte ! Edhe te jete vertete si thua ti eshte turp te nxirren te palarat e shtepise ne shesh . Dhe Ti je i pari i kesaj shtepie nderrsa sheshi eshte me armiqesori i mundshem ne rafshin politik !
  Po ku e njeh turpin Ti ! Ti vetem bllokun njeh !

 23. Arber Iliri says:

  Meta eshte inferior me fqinjet njesoj si Berisha, keta kane bere qe shqiptaret te shiheshin si qytetare te dores se dyte, vetem ne 4 vite Rama ka arritur t’u tregoje fqinjeve se shqiptaret nuk jane dore e dyte, por te barabarte me te tjeret.Kete meta e shikon si konflikt.Turp e faqe e zeze, por katunari, katunar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *