Sulm i koordinuar ndaj Haki Çakos, pas Metës dhe Kryemadhit, “shpërthen” Vasili: Mik i krimit

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka qenë në shënjestër të Lëvizjes Socialiste për Integrim ditën e sotme ku ata nuk i kanë kursyer akuzat e shumta ndaj tij.

Pas presidentit të zgjedhur Ilir Meta dhe nënkryetares së LSI-së Monika Kryemadhi,  ka ardhur edhe reagimi i liderit të LSI-së Petrit Vasili.

 

Nisur nga disa incidente të fundit me mbështetësit e LSI-së por edhe pas kallëzimit që policia bëri ndaj kreut të njësisë administrative numër 2 në Tiranë, Vasili e cilëson kryepolicin Çako, “mik të krimit dhe armik të qytetarëve”.

“Ndahemi në 25 qershor nga Hakiu, mik i krimit dhe armik i qytetarëve”, thotë Vasili.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Sulm i koordinuar ndaj Haki Çakos, pas Metës dhe Kryemadhit, “shpërthen” Vasili: Mik i krimit”

 1. fatmir says:

  Qelbesirat te gjithe njesoj jane.

 2. Populli says:

  Po ti i ndare je a lumeshuar, mos kujton se te p….. neri ty ne ate Biznesin e Madh Politik me emrin LSI?

 3. sali says:

  Normal se policija jua a zbuloi Balilet dhe drogen ne skrapar LSI se

 4. pjeter says:

  ne nje vend normal, nuk behen keto akuza kunder nje personi te rendesishem, pa patur prova, dhe ne qofte se ke prova, keto akuza te renda publike, prokuroria e pergjitheshme, duhet zyrtarisht te hapi hetime, ne fund te fundit llalla nuk eshte i panjohur per emirin like, por kjo nuk po ndodh, pse zoti kryeprokuror? a duhet ta dime se po hap hetime zyrtare per kreun e policise?apo eshte nje dialektike elektorale? ku edhe me pare kryeprokurori ja ka faturu berishes si te tille,ne te kundert, kreu i policise, ne emer te institucionit qe perfaqeson, duhet te padise akuzuesit, se ndryshe nuk ka per te perfunduar kjo loje e qelebet, edhe vetingu te ket perfundu, po nuk u zbatuan ligjet e ketij vendi, evropen ta shohim vetem ne ender.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *