Surprizon Basha: Ja mesazhet që më dërgonte Ben Blushi kur isha në çadër

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në emisionin “Zonë e Lirë” ka folur edhe për Ben Blushin, për të cilin ka thënë që dëshironte që opozita të qëndronte jashtë procesit zgjedhor.

Basha ka deklaruar se Blushi shpesh herë i ka dërguar njerëz të cilët i kërkonin të bojkotonte zgjedhjet.

Mua më vinin shokët e Blushit dhe më thoshin, na tha Blushi thuaji Bashës të bojkotojë zgjedhjet.

Ky kujtoi se do të merrte 3-4 deputetë qyl dhe u mërzit për marrëveshjen e 18 majit”, tha kreu i opozitës, Lulzim Basha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...