FOTOT/ Kishin mbushur automjetin plot me drogë, policia arreston 2 persona

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar 58 kg kanabis si dhe ka arrestuar dy persona si posedues të lëndës narkotike.

Shtetasit P.N, 38 vjeç, banues në Gjirokastër, Ç.Ç, 23 vjeç, banues në Gjirokastër, u arrestuan në flagrancë në rrugën nacionale Tepelenë – Gjirokastër teska transportonin drogën me një  makinë tip “BMW”.

Nga kontrolli që u krye në automjetin “BMW”, me targa A23 E 505, me drejtues shtetasin Petro Ngucaj dhe me pasagjer shtetasin Çelo Çelo, u gjet një sasi prej 58 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa2.jpg","attachment_id":"708373"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa3.jpg","attachment_id":"708374"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa.jpg","attachment_id":"708371"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/makinaa1.jpg","attachment_id":"708372"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *