Kryemadhi: Haki Droga të mos guxojë të prekë asnjë militant të LSI. Rama, vëri gishtin kokës…

Zv.Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër ndaj dhunës që u bë sot ndaj dy aktivisteve të LSI-së në Pukë.

Në një shënim në Facebook, Kryemadhi shprehet “rasti i dhunimit të dy grave në Pukë është forma më e shëmtuar e dhunës, që mesa duket këtë herë frymëzohet nga ai që duket si modern, por që thellë fsheh komplekset psikologjike”.

Postimi në Facebook:

Të gjitha rastet e dhunës ndaj militantëve të LSI janë të shëmtuara, të dënueshme dhe të paprecedentë. Por rasti i dhunimit të dy grave në Pukë është forma më e shëmtuar e dhunës, që mesa duket këtë herë frymëzohet nga ai që duket si modern, por që thellë fsheh komplekset psikologjike. Ndërsa jo rrallëherë ka qenë në qendër të akuzave si dhunues i grave të tij, ai që sot hesht përballë këtyre fakteve tronditëse bën mirë ti vërë gishtin kokës dhe të heqë dorë nga arroganca e pushtetit.

 Sepse nuk do mund të ndalë kurrë uraganin e fitores që nuk trembet as nga falangat e krimit dhe as nga shërbëtorët e armatosur me armët dhe paratë e hashashit. Sikundër uroj dhe shpresoj që këto para të mos kenë blerë as shoqatat tona por dhe ato ndërkombëtare që veprojnë në Shqipëri dhe që trajtojnë të drejtat e grave. Sepse Saimira dhe Romina janë sot fytyra e vërtetë e grave që po përpiqen për të patur një jetë më të mirë. Që po luftojnë për një jetë më të sigurt dhe për mirëqënie më të madhe.

Ndaj sot unë dhe të gjitha gratë e Shqipërisë jemi me to. Dhe si grua, si nënë dhe si politikane që kam kaluar shumë fushata dhe incidente, por asnjëherë dhunë ndaj dy zonjave paralajmëroj dhe njëherë Haki Drogën të mos guxojë të prekë asnjë militant apo mbështetës të LSI. Mos ti shkojë ndërmend se uniforma apo shefat e drogës që e mbajnë ende në detyrë do ta shpëtojnë nga përgjegjësia për atë që po përpiqet të kurdisë.

Sikundër siguroj Saimirën, Rominën dhe të gjithë mbështetësit tanë se jemi më të fortë se kurrë në fitorën tonë. Dhe se askush nuk mund ta ndalë uraganin e fitores së forcës së parë të zgjedhjeve të qershorit.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Kryemadhi: Haki Droga të mos guxojë të prekë asnjë militant të LSI. Rama, vëri gishtin kokës…”

 1. Emilio says:

  Travestite e peshtire, ne kosh te plerave e keni vendin shushunja te pa ngopura.

  1. €piriiiiii says:

   SH.P.K e Moik e Iir Kryemadhit eshte ne rrezik Falementimi. Qifti kryemadhi ështe ne Panik për Fatine ShPK tyre

   1. adi says:

    Rilindja
    KENI NGELUR VETEM LLUMI I SHOQERISE SHQIPTARE!!!!
    Vetem llumi i llumit te nje shoqerie mund te reagoje si rilindasit me poshte.
    Te dhunohen e te rrihen 2 gra, njera vajze e re ne vitin 2017 per arsye politike , edhe ne teritoret e ISIS nuk ndodh me.
    Reagim i juaj prej llumi eshte nje arsye me shume pse perfaqesusit e tutoreve te prostitutave te droges te vrasesve nuk duhet te drejtojne me kurre kete vend!

 2. Timi says:

  Gruaja e Ilir Bllokut na del e na flet per drogen. Jun jeni hajduter burre e grua dhe kane faqe te na paraqiteni si te ndershem. Nuk keni faj sepse ju llap goja dhe policia e Edi Rama nuk ju pergjigjen ashtu sic e meritoni. Jeni te ndyre burre e grua!

 3. ILIR says:

  IK MOJ BUCE E QELBUR.
  PSE GRUA JE TI …..?!!!!!
  NE E DIM SE JE BURE ….:)
  RRACE E QELBUR ,U KA ZENE FRIKA SE VETEM EDI PO BEN SHTET .
  TI ME ATE GRUAN TENDE ILIREN KENI 27 VJET QE E ROPET ATE POPULL.
  DO I LANI TE GJITHA ME FISE E SOROLLOP..

 4. fredi says:

  Mjerre shqiperia per mostrat politikane qe ka, kjo fshatare e rendomte (travestito) ofendon e perdhos drejtorin e pergjithshem te policise. Ne nje vend normal te botes do te ishte thirrur menjehere nga prokuroria e do merrej ne pyetje dhe do detyrohej te jepte gjithe informacionet e lidhjet qe drejtori i policise ka (sipas asaj) me krimin dhe boten e droges. Ne rast te kundert e priste denimi, 2 deri ne 6 vjet, mbasi sipas kodit penal duhet te pergjigjet per nje sere nenesh te ndryshme.
  Nje qytetar i thjeshte ne rast se i thote nje polici ne rruge, Asllan Droga, ndalohet menjehere dhe dergohet ne gjendje arresti, pse prokuroria e zbaton ligjin ne kete rast.
  Populli nuk i duron me keta njerez bandite te neveritshem, te cilet sajojne incidente, vetem e vetem per te tensionuar situaten.

 5. Mihal says:

  Gjithe kohrat LSI-jaka bler vota me leke me dore,me premtime per vende Pune. Shume kandidatve shetisin me makina me Xhama te eret me Shima te medha lekesh per blerje votash.
  Ksaj Monikes Dhe Ilirit u ka pleasure cipa fare,Jan ber si Monika me Sianukun.Cdo gje mund te degjoj prej tyre.Edhe dy desh po te zihen ne ruge njeri do te jet pack tjeter aktivist I LSI-s dhe dhunusi do te jet nga te Rames.Pika politika se ciftit hajdut.jan ber me pasuri maramendse. A site jet nje vetingun Moniken dhe Sianukun ton.Edhe Ever Hoxha do ta kishte zili vilat e Ilir Floririt.Vila e tij ne Tiranë hyn tre her me ate te Ilirit be Lalez.

 6. sali says:

  Ju Balilet e LSI jeni organizatoret e ketyre skenave qe te justifikoheni gjoja nga qe u rahen humbet zgjedhjet,uro shqiptareve tju hapen syte kete vit e tju zhdukin ju parti familjare

 7. Fred says:

  Harro ti putane, sa leke i keni vjedhur atij popull , per hajduteleqeve te burrit tane u vrane kater vete ne bulevard, apo harrova se nje popull I trashe si shqiptare i harrojne gjanat shpejt, ju si familje duhet te ju terhekun zvarre ne rruge per krimet qe keni ba, do ju a lame zotit ishalla me femijte e tu putane monika poshte LSI poshte familja e korruptume meta familerish

 8. Soj says:

  Poshte ndyresirat meta me partine e tij.

 9. true says:

  Qe te gjitha skenare te shemtuara me qellim per te justifikuar humbjen spekatakulare. Tamam si ato historite e Tom Doshit

 10. Franci says:

  Shikoni me kujdes.Kjo tranverstite flet njelloj si idhulli i saj Berisha duke perdor epitete per drejtorin e pergjithshem te policise duke e quajtur Haki droga.
  Kriminelet paskan nje surrat.Miratimi i Vetingut i ka corientuar fare.

 11. J says:

  O Skrapar O gur i thatë, Leshko burrat, kurva gratë.

 12. XheJ eN Bi says:

  Mire Iliri rinte gjithë ditën me Saliun në Kuvend dhe mori huqet e Saiut, po Monika nga I mori këto huqet e Saliut ?
  Mos vallë…..

  1. PPE says:

   LSI force e pa-pare, ne shpifje ,genjeshtra, provokime, policia te vazhdoje zbatimin e ligjit.

 13. devis says:

  Eshte normale shqetesimi, policia duhet te ndaloje cdo person qe shperndan para ne emer te leshelise, praktike kjo e kryer ne cdo zgjedhje, nga hajdutet meta e kryemadhi. Njerezit nuk duhet te bien pre e ketyre veprimeve kriminale me ane te cilave lesheli kerkon pushtetin. Ne keto raste duhet te shmangen ngjarje kriminale sic ndodhi ne Lac para 4 vitve ku shperndaresi i parave te leshelise u vra.

 14. LORA says:

  ,,,tepke, si postimet e mortjemadhit brekedhjere.Ja kjo eshte lesh-e-lia e papare,,,ne sulm te papare kunder Policise se Shtetit,,,,duke deshmuar hapur armiqesine me ligjzbatuesit korrekte te shtetit tone.
  Edhe kater dite do te birbilosesh traplleqe,,,
  Uroj ekzigjencen e papare te Policise se Shtetit,ne permbushjen e detyrimeve te saj.

 15. ppe says:

  Jo keshtu znj Kokemadhi por me qetesi e dashuri.

 16. Enxhi says:

  Haaaaaa ka hallin Mona te dhunes ndaj grave. Kjo moster qe i ka degjeneru gjithe grate e Shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *