Servet Pëllumbi kërcënon Metën: Mos fol më për Berishën se do përballesh me fakte të padëshirueshme…!

Profesori i socialistëve, Servet Pëllumbi, ka kërcënuar dje Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, për deklaratat e tij se asnjë socialist nuk është përballur me Sali Berishën, siç e ka bërë Meta.

Ish-­kreu i Kuvendit dhe një prej anëtarëve të këshillit të të urtëve në Partinë Socialiste, i ka bërë thirrje Ilir Metës që të mos përsërisë më deklaratat e tij, pasi në të kundërt do të ndeshet me fakte të padëshiruara për të, të cilat i disponon vetëm Servet Pëllumbi.

Për të mos u ndeshur me fakte ‘të padë shirueshme’, mos e përsëritni më deklaratën që bëtë në mitingun e djeshëm të LSI-së: ‘Asnjë socialist nuk u përball me Sali Berishën si unë Ilir Meta’!”, ka thënë dje profesor Pëllumbi për “Panorama”.

Më herët, në intervistat e tij, Servet Pëllumbi është treguar i ashpër me LSI­-në për faktin e zvarritjes së koalicionit me PS­në, duke thënë se Meta po përgatiste tradhtinë e radhës ndaj socialistëve.

Deklarata e Ilir Metes ne tubimin e LSI ne Tirane:

Gjatë tubimit elektoral në Tiranë, Ilir Meta e ka krahasuar Rilindjen si virusi Ebola, që ka shkatërruar Shqipërinë. “Ebola jonë është mashtrimi dhe pabesia më e madhe që ka njohur kjo tokë mijëra e mijëra vjet!

Viktima e parë e kësaj Ebole ka qenë vetë Partia Socialiste, një parti me vlera të shkëlqyera, e cila nuk ekziston më si e tillë, sepse është Partia e Rilindjes, që e ka zëvendë­ suar atë, për fat të keq.

Dhe këto nuk jua thotë një socialist që është udhëheqësi i Ebolës, i cili erdhi në Shqipëri me lugë në brez për t’u ulur në karrigen e ministrit, këto jua thotë një eurosocialist, një student i dhjetorit, që vajti në Partinë Socialiste ku të gjithë shkonin mbas PD dhe mbas Berishës, kur ishte në ditët e saj më të zeza për të krijuar një alternativë të re si rinia eurosocialiste.

Ne nuk do të merremi me problemet e Partisë Socialiste, por është detyra ime të jem i ndershëm me çdo socialist.

Asnjë udhëheqës i Partisë Socialiste nuk është përplasur dhe nuk është ndeshur më fort se unë me Sali Berishën”, tha dje Meta.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Servet Pëllumbi kërcënon Metën: Mos fol më për Berishën se do përballesh me fakte të padëshirueshme…!”

 1. orli says:

  O hajdut i paskrupullt! Ne rast se ps paska qene kaq e shkelqyer, si ka mundesi qe u largove prej saj pa u infektuar nga ebola rilindje apo si i shkerdhyer qe je ti ke qene dhe je ebola e gjithe Shqiperise se bashku me sali vuk berishen.

  1. Skypion says:

   Profesori i socialisteve…Servet Pellumbi… ky pis-plak !
   Servet Pellumbi bolsheviku,komunisti,stalinisti,enveristi i pandreqshem!
   Servet Pellumbi ,ky qenef-profesor i socialistave!
   Une nuk kam asgje me socialistet e thjeshte,sidomos me ata te thjeshtet fare,domethene me njerezit e thjeshte,qe shkollimi i cunget dhe trushpelares qe e kane qe nga koha e diktatures dhe hallet e shumta qe i kane permbytur,nuk i lejojne te shohin e te kuptojne qe votojne trushpelaresit e tyre,skllaveruesit e tyre.
   Megjithese,etiketimet qe i perdor rendom per ta,jane mese meritore,meqe,fundja,budallenj nuk jane.Nese nuk kane kulturen e duhur per te kuptuar politiken e “larte” shqiptare,kane ate mencuri qe ua ka falur natyra,e mjaftueshme per te kuptuar,megjithate,nese perdoren apo;ashtu sic eshte mjaftueshme edhe per fshatarin e varfer qe shet prodhimin e vet modest,te cilit s’mund t’ia hedhe kush.
   Kur etiketoj ne grup turmen socialiste,te jem i sinqerte,jam ne poziten e atij,per te cilin ka dale edhe ajo shprehja popullore ” s’ke c’i ben gomarit, i bie samarit”…!
   Gomari eshte trushpelaresi i tyre.Samarai jane ata vete.
   Gomari eshte qenef-profesori i tyre,Servet Pellumbi!
   Gomeret jane qenef-patriarket,pis-patriarket,zuzaret pleq socialiste si Servet Pellumbi!
   Shihni sesi kercenon qenefi plak,Servet Pellumbi! Tepke si mafioz…
   E kane ne gen keta kriminele te kuq.Qe nga koha e diktatures komuniste.
   Une e kam thene edhe me pare,ndoshta jam i vetmi qe e them,qe gabimi me i madh i Sali Berishes qe kur erdhi ne pushtet ne 1992-in, ishte qe nuk veproi me dore te forte ndaj trashegimise se diktatures.Duke filluar qe nga kriminelet e Byrose Politike e deri tek “fillozofet” e saj si qenef-profesori Pellumbi.
   Duhet te kishte vepruar me dore te hekurt.
   Nese kjo skote kriminale do te kishte marre ndeshkimin e merituar qe ne ate kohe,sot nuk do te kishim nje pjese kaq te madhe te popullit shqiptar,qe ndjek akoma keshillat e “fillozofeve” te diktatures komuniste,t’i nderoje ata,t’i adhuroje ata.
   Kur e pane qe Sali Berisha u tregua shume i bute me ta,keta nga te frikesuar gjer ne palce sic ishin ne vitin 1992,filluan t’u ngjalleshin morrat pak nga pak,deri sa bene gjemen ne 1997…e te marrin pushtetin me dhune,sic e moren gjysemshekulli me pare !
   Ky,pra, eshte gabimi me i madh i Sali Berishes, i cili u kujtua shume vone,me 1996,kur u dha drune shume syresh.Shume,shume vone.Drurin e durojne kelysht e kuq – ata duhej te plaseshin ne burg qe ne vitin 1992.
   Papapapa te degjosh kercenimet e nje qenef-profesori si Servet Pellumbi…

   1. monika says:

    akoma me Berishen ti or dudum? nuk e paske marre vesh qe ka vajtur per lesh,…
    ne hengren budallenjte

   2. Denis says:

    Si ke goje dhe flet ti more kulish i perdhunuar nga Saliu. Ty te moren me makine per te bere president dhe te hodhen ne trotuar. Nuk te afruan as ne parti dhe as ne pushtetin hajdut te PD. Ti je nje pervers qe nuk te do as shtepia jote dhe del ketu dhe ben keto shkrime te ndyra.

   3. spartaku says:

    Skypion! Na ngrenç koqen e mutit pas bythes.Qe je bastard kjo dihet.Servet Pellumbi eshte doktor profesor dhe keto grada shkencore i ka mare se i meriton,dhe nuk ka ngelur te ty qe t’a vleresosh.Atij i mere te keqen ti.O felliqesire.

    1. Lugati says:

     ej o spartak ngjela qe shkru ktu siper…shume mire e ke qe sulmon skypionin se nuk di ca thote per salen se i vje keq me pranu qe berisha eshte pjelle e komunizmit…po me arrit me thirr profesor ket karakurven kriminele duhet me qene perdhunu nga trute..pyte pak profesorin tat sa krime ka ne kurriz familja e tij…ose me tjjeshte pyte per vellain qe ka qene hetus ne durres…ju shani skypioni por ju qe lavdroni servet biruce krimin pellumbi..jeni isoj me skypionin

   4. KORÇARI says:

    Skypion-i, Gazetari i PD-së vjell vrrer kundër Servet Pëllumbit sepse i kujtoi Like Floririt dallaveret që ka bërë me SALI MUTIN.
    O Gazetari Dibran i PD-së , vëllezërit e tu shpirtërorë Sali Muti -Like Floriri dhe Lulushi do përfundojnë në burg.

   5. Skipion spiuni says:

    Skipion, sa shpejt nxitove te pergjigjesh mor spiun. Profesori eshte I vetmi qe ka nxjerre ne shesh sundimin e sigurimit te PPSH (jo sigurimit te shtetit, por sigurimit te pushtetit, sigurimit personal te Enver Hoshes, ose I ashtuquajturi sigurim I Partise) ku bene pjese tere elita qe sundon sot ne kete mender demokraci, pervec Rdi Rames qe I jeni turrur te tere ta shqyeni.. Kete ka shfrytezuar Berisha, I cili anetaret e ketij grupimi te fshehte te udhehequr per dekada nga Ramiz Alia dhe Nexhmije Hoxha eshte kujdesur ti pozicionoje ne cdo qelize drejtuese neper partite dhe shtetin e tij te pjerdhur qe ndertoi. Nje vemje e ketij sigurimi te pushtetit duhet te jesh edhe ti Skipion. Nuk late gje pa I bere ketij vendi mor bastarde, e ropet dhe vodhet, e xhvatet si hjena. Dhe beni sikur jeni te djathte dhe ja hidhni fajin ish sigurimit te shtetit. Sigurimi I shtetit ishte ta puthje ne balle perpara jush Skipion, te sigurimit te pushtetit ose te Partise, sepse tek e fundit ata ishin zyrtar te shtetit dhe benin detyren , kurdihet, nuk ka shtet pa sigurim te tij.

   6. spata says:

    Ku ke surrat ti o vemje te diskutosh per nje Profesor qe eshte titulluar ne shkencat shoqerore nga nje Universitet prestigjoz ne bote .Eshte emri ai qe te shqetson apo koka cfare prodhon. Sa ka mendje Profesor Pellubi skane gjithe bashke politikanet sot shqiptare.Ha pak bare se te bene mire te pastrosh sumen nga bajgat qe ke ne koke .

   7. I drejti says:

    Ti more legen duhet te lash gojen e ndyre kur te permendesh emrin e profesorit te nderuar Servet Pellumbi. Kur ke te besh me njerez me integritet e ndershmeri krahasimi me fytyra si puna jote.nuk mund te behet.

  2. XheJ eN Bi says:

   Skypion…X. …
   Ngatron një gjë,se qenë socialistët ata që i dhanë amnisti Berishës pas 97-ës kur futi Shqipërinë në luftë civile dhe u vranë me mijra shqiptarë.
   Berisha nuk kishte si të dënonte shokët e partisë së tij, ai ngelet kamanisti (si thoshte Q.Mullrti) më I thekur I PPSH-ës.
   Nuk ma do mendja se janë më trushplarë se ti socialistët e thjeshtë që votojnë PS-ën.
   Kur ti dhe gjithë pëdëistët që votonin dhe votojnë për Sali Bërishën ( si thoshte J.Topalli)
   kur është shqiptari më negativ në Shqipëri.Që nga 1991-shi e deri tani vetëm të këqija I ka prurë këtij vendi.Edhe ato 5 metra rrugë që bëri ,i bëri më të shtrenjtat në botë se gjysmat e fondeve i vodhi.
   Këta mund të quash TRUSHPLARË.

 2. Malësori I Skraparit says:

  Servet Pëllumbin e mbaj mend në një miting në stadiumin e Sarandës vitin 96-97 kur e qëllonin me gurë trimat e salës kurse kokëlopën s’e mbaj mend te ketë qenë në një situatë të tillë

 3. ana says:

  E kam pasur pedagog. Njeri fisnik, i urte dhe i pergatitur ne lenden mesimore qe zhvillonte.

 4. Teo says:

  Ne rregull profesor Pellumbi eshte nje markist dhe besnik i linjes se barazise sociale nen socializem. AI kete nuk e ka mohuar kurre dhe gjithmone ky ka qene ideali i tij politik dhe ai me kete do vdese. Po nje pyetje kam une; Ai Makaku i Vicidollit nga cfare elitash te djathtash konservatore e ka prejardhjen meqe na qenka ideali i te djathtes (sikur ka patur ndonjehere Shqiperia elita)? Ah, po harrova e nisi nga shpella, u be komunist, pastaj marksist pastaj nje dreq e di cfare (se vetem i djathte jo) … nje gje eshte e sigurte e shkaterrovi Shqiperine si i desh qejfi. Me mire marksist ose socialist se sa nje kamaleon dhe sadist i paftyre dhe shpirtlig.

  1. DYPLLOMSHI says:

   o TEO…profesori juaj nuk ka difekt idete marksiste qe thu ti..pranej shkruji gjonat te gjitha ku fillon e flet per nji personazh politik…per shembull asedhe nji komentus nuk flet per krimet e vellait te servetit hetus i durrsit pseeeeeeeee???ka mor n’qafe kush di sa familje

 5. Lennard says:

  O Skypion SumPalari.O Brinjar .Ku ke surrat Ti mor Ndyresire te perballesh me Z.Servet Pellumbi ,qe e mbylli me dinjitet karieren e tij Politike.Po i del ne mbrojtje Like Hajdut-Floririt.Se i keni ndare bashke florinjte dhe parate e vjedhura.Po vjen Vetingu.Po vjen ora e Ndeshkimit te Korrupsionit Tuaj galopant.Me ne fund do te shikojme store te madhe.Do te shikojme se si do te rraseni ne qelite ,qe jane bere tashma Gati per Ju.

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   ore jeni ne terezi ju..cfar dinjiteti flisni ju mer djem…s.pellumbi i ka duart e lyme me gjak shqiptari

 6. enter"" says:

  Ilir Meta, nje mashkull impotent, do mbahet mend per sulmin ndaj Topallit ne parlament. Nje burre i vertete nuk rreh grate.
  Ilir META eshte nje mashkull i vockel, pa vlera.

  Meriton burg perjete.
  Drejtesia po afron

  Do lahen te gjiha Like, nje me nje, ne nje menyre ao ne tjetren

 7. s.g says:

  Edhe se fundi si krye kuvend je perplas pa hesap ktheve parlamentin ne cirk duke luajtur babaxhanin ,Ps ike bere dame vehtes karir e pasuri

 8. Rimi says:

  Ore e dini qe nje lagje ne londer jane ndertuar apartamente nga ilir meta te gjithe shqiptaret qe punojme atje e dijme ne nje zone luksi. E ilir metà na hiqet i miri per gjithcka kur do te ndiqet per te gjitha keto qe Ka gjithandej ne shqipri e jashte saj . Te acaro gruaja e vet qe ajo interesohet per hallet e popullit

 9. Na bashkoj kenga popullore says:

  Illir hajdutin e terbon fakti per marreveshjen Rama Basha sepse kjo maarveshje shpeton Lulin per tia futur Salehit dhe likes

 10. Ismail says:

  Replike me kete zoterine ketu poshte..perse ky profesore i thencin Sociale e Solcialiste nuk e shperndane pasurin e vete me Hallexhinjte Socialiste?
  Ka shum shumeeee pasuri e Dini apo se dini perrallore,tani qe Rama i vuri Djalin per Deputete kujtohet per Replika….

  Teo
  18 Qershor, 2017 17:33 te 5:33 pm
  Ne rregull profesor Pellumbi eshte nje markist dhe besnik i linjes se barazise sociale nen socializem. AI kete nuk e ka mohuar kurre dhe gjithmone ky ka qene ideali i tij politik dhe ai me kete do vdese. Po nje pyetje kam une; Ai Makaku i Vicidollit nga cfare elitash te djathtash konservatore e ka prejardhjen meqe na qenka ideali i te djathtes (sikur ka patur ndonjehere Shqiperia elita)? Ah, po harrova e nisi nga shpella, u be komunist, pastaj marksist pastaj nje dreq e di cfare (se vetem i djathte jo) … nje gje eshte e sigurte e shkaterrovi Shqiperine si i desh qejfi. Me mire marksist ose socialist se sa nje kamaleon dhe sadist i paftyre dhe shpirtlig.

 11. Miu i arave says:

  Deklarata se “do të armatos popullin”, tregon panikun që e ka kapur këtë zvarranik e krimb haleje, Ilir Metën… Pra fundi i tij është i pashmangshëm (e ka ndjerë më qartë tani)…sado ta mbështesin batalionet e sahanlëpirësve injorantë, dembelë e të pazotë, që i ka futur “me kile” në administratën shtetërore…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *