Shpërthen LSI, Luan Rama: Rilindja përshkallëzon rastet e dhunës. Çako të shkarkohet

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka denoncuar në një konferencë urgjente për mediat nga selia e partisë, rastet e të dhunës ndaj militantëve të LSI të shënuara ditën e sotme.

SI bën përgjegjës për rastet, militantët e LSI.

“Rilindja përshkallëzon rastet e dhunës”, tha Luan Rama.

Ndferkohe, ai ka kërkuar shkarkimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako, si dhe të disa krerëve të policisë në rrethe.

Teksa dita e zgjedhjeve po afron, tensionet duket se po rriten, jo vetëm mes partive, por edhe mes mbështetësve të tyre.

Ditën e sotme është dhunuar një eksponent i LSI në Fushë-Krujë me levë në kokë, si dhe kryetarja e LSI dhe ajo e LRI në Pukë, nga persona ende të paidentifikuar, por që sipas eksponentëve të LSI, autorët janë persona të PS-­së.

 

 

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...