Basha: Në SHBA nuk harrxhova asnjë minutë për qejfin tim, takova vetëm investitorë të fuqishëm, Rama nuk më beson

Kryetari i PD, Lulzim Basha nga qyteti i Gjirokastrës tha se kur ishte në SHBA nuk harrxhoi asnjë miniutë kohë për qejfin e tij por takoi vetëm investitorë të fuqishëm të cilëve i bënte përshtypje plani i tij ekonomik.

Basha thotë se Rama nuk e beson planin e hartuar prej tij duke shtuar se shefi i qeverisë po kujdeset për timonin.

Basha tha se nësa Rama kërkon timonin, ai kërkon diçka tjetër.

Lideri i opozitëz zgjedh motorin, që sipas tij ka qëllim zhvillimin e ekonomisë dhe rritjen e punësimit.

Kur isha në SHBA nuk harxhova asnjë minutë kohë për qejfet e mia, por u takova me investitorë të fuqishëm për tju shpjeguar planin tim ekonomik dhe që do të vijnë të investojnë në këtë vend sepse me planin tim Shqipëria do të ketë taksat me të ulëta, çmimi i naftës dhe energjisë do të jenë konkurruese.

Rama nuk e beson planin tonë ekonomik, dhe nuk ka si ta besojë sepse me Ramën taksat do rriten, Rama do harxhojë miliona për fasada dhe të kujdeset për pushtetin, timonin që e quan ai,”  tha Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha: Në SHBA nuk harrxhova asnjë minutë për qejfin tim, takova vetëm investitorë të fuqishëm, Rama nuk më beson”

 1. hajdut says:

  Band hajdutesh. Natyrisht fton investoret, e fut ne xhep nje pjese te parave, ashtu sic keni bere me investimet e tjera (Rruga e Kombit). Jane tarallaket, injorantet, imbecilat…, qe nuk u hy pyka ne koke, qe votojne per hajdutet e kriminelat.

  1. Alban Dega says:

   KERKOJI EMRIN QOFTE EDHE TE NJE INVESTITORI AMERIKAN QE KA TAKUAR KY RRENCI PATOLOGJIK QE E GENJEN EDHE SALADININ PASTAJ FOL PER INVESTIMET E VJEDHURA !?

   Investuesi me i madh amerikan ne Shqiperi eshte Bechtel ne Autostraden e Kusarise se Kombit!
   Nje Autostrade sa frengu pulen… per taksapguesin shqiptar… Plot 1. 3 EURO, rreth 1. 6 miliarde Dollare me nje kredi tregtare prej 12. 99 per qind ne vit.
   Kredi tregtare pasi as FMN as Banka Boterore nuk pranuan te japin kredi te buta prej 2.5- 4 per qind per shkak te kostos tejet te fryre te saj.
   A e dini shqiptare sa i madh eshte mashtrimi ne featured e kesaj gjoja Autostrade qe ju paguat e vazhdoni te paguani edhe tani !?
   Vetem per germime te trasese se saj eshte paguar nje shume sikur te ishte hapur nje tunel 21 metra I gjere dhe 9 metra I thelle gjate gjithe gjatesise se saj !!!!!!
   Nuk Jane shifrat e mia por te Inxhinjerit te talentuar, profesorit ARBEN MECE, hero I Dhjetorit 1990, themelues i PD-se, ish- deputet qe dha direheqjen perballe kesaj megalusarie…,

 2. Alban Dega says:

  MESO TE GENJESH O IDIOT LLAPAQEN O P… MASHKULL !

  Cka e di shqiptaret o Lope Hollandeze!
  Pagove 350 000 dollare per nje foto 2 sekondeshe me nje president qe nuk e duan 73 per qind e Amerikaneve, me nje president qe nuk e di ku i ka kembet as koken per vete nga Rusogejti famekeq e genjen se bisedove per 4 minuta per programin tend ekonomik, se investitore miliardere qe mezi presin te derdhin miliardat ne Shqiperi… se rrena pa fund e pa ane !
  Mire qe nuk the se te ka dhene edhe kodin e canters se zeze dhe te armeve berthamore amerikane.
  Duket me teper nje foto Photoshopi ku Trumpi as nuk ti ka hedhur fare syte e jo me te bisedonte me ty more mashtrues ordiner !
  Jane mbi 500 sherbime fotosh vetem ketu ne Nji Jork qe mund te besh foto jo me Trumpin e Obamen, Klintonin e Bushet por edhe me John Kenedin e Rusveltin, me Abraham Linkolnin e bile edhe me Xhorxh Washingtonin !!!!
  Nuk nxjerr fjale nga goja pa rre mor hor cadrash, more kryehajdut autostradash e ekzekutor fakirash shqiptar !
  Je aq lope Hollande sa as te genjesh nuk di more p…. mashkull !
  Akoma vazhdon me ” CEKAT E BARDHE ” te Sali Berishes e Gramoz Pashkos qe e vrane shpirtin e punes dhe motorin e ekonomise shqiptare !?
  Ku i more te 350 000 dollaret e fotografise sa frengu pulen me Trump Pimpin ( Kodoshin , sic e ka qujtur Rosie ketu e gati 10 vjet me pare ne ABC ) !?
  1- Nga Autostrada e Kusarise 500 milione euro,
  2- Nga pagesat e kandidateve per per deputete per tu futur ne lista,
  3- Nga Bakojanis per atdheshitjen e Otrantos,
  4- Nga Damir Fazlic Stanishici
  5- Nga RIA= KGB- ja e re e Vladimir Putinit ?

 3. Zhin Zhoni says:

  Njeriu i mencur kur flet mbi një gjë , kufizohet nga dijet që ka. Vetëm injorantët e mashtruesit flasin pa doganë.
  Mashtrues, Basha është. Po injorant ?

 4. Alban Dega says:

  SA ME NIKOQIRLLEK E PERDOR
  LULEZIM BASHA KOHEN !?

  Per kater vjet ne krye te Bashkirs se Tiranes nuk e nguli nje gozhde ne muret e saj…
  Ishte teper i zene me linjen e Tramvajit Kinostudio – Kombinat …
  Ta gezoni e trashigoni qytetare te Tiranes dhe krejt Shqiperise !
  E mahniti edhe Trumpin vet… e la ne gojen hapur kur vetem per kater minuta i tregoi projektin gjigand te Autostrades Tirane- Nju Jork !
  Aq shume e mrekulloi sa vete Trumpi e ftoi per te bere nje foto qe jo Basha por Trumpi ta kishte si kujtim dhe ta vendoste ne balle te Zyres Ovale si frymezim nga Gjeniu shqiptar I tramvajave dhe autostradave qe nuk harxhon asnje sekonde kohe as per nevojat personale qe i ben ne breke!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *