FOTOT/ Bashkia i ndryshon “fytyrë”, “Pallatit me Shigjeta”

Në morinë e lagjeve të shumta, Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë edhe në zonën e njohur si “Pallati me Shigjeta”.

“Faleminderit duarartëve të Bashkia Tiranë 👏 mbaroi në kohë sistemimi i Pallatit me Shigjeta 🚧 nga një gropë septike në një lulishte me kënd lodrash👫”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj, që ka postuar fotot e mëposhtme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-1.jpg","attachment_id":"709540"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-2-1.jpg","attachment_id":"709542"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-4-1.jpg","attachment_id":"709544"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-3.jpg","attachment_id":"709543"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/pallati-1-1.jpg","attachment_id":"709541"}]

7 komente në “FOTOT/ Bashkia i ndryshon “fytyrë”, “Pallatit me Shigjeta””

 1. Ekzemplar says:

  Turpii ju mbulofte!
  Mburreni se rregulluar oborrin e nje pallati dhe keni lene 50 mije banoret e Yzberishit pa asnje lek shpenzim ndaj jetojme si ne getot e zezakeve apo gazermat e ushtrise pa asnje kusht jetesor!

  1. Kapedani says:

   Ekzemplar qenke me gjithe mend ,ai po flet per bashkine e Tiranes,ndersa ti shko e kerkoja kryetarit te bashkise qe mbulon Yzberishin .Mos u beni debila me zor.Eshte njelloj sikur dikush nga Kamza qe ka per krye*kar Ditëziun ti kerkoj Erjonit se pse nuk jane shtruar rruget.Ke trokitur ne dere te gabuar.Problemi shoqerise shqiptare qendron se eshte teper e politizuar.Psh kur ishte Lulushka si kryetar bashkie askush nga ju ekzemplaret nuk e hapi squpin ,edhe per ate qe ishte e drejta juaj.Lulushka ashtu siç hyri edhe doli.Eshte shprehaj keshtu se kur doli i rendonin xhepat dhe llogarite bankare paez po pakez fare me shume.
   Bëhet mire qe ngrihen problemet por ato duhet te ngrihen ne çdo kohe pavaresisht se kush eshte ne krye.

   1. temp says:

    Kot merreshe me njerez te cilet nuk kane idene e shtetit, te organizimit teritorial, te bashkesise. Ato njohin vetem fisin. tek fisi fillon dhe mbaron dhe kufiri i tyre. Pushtet tjeter nuk njohin. Pushtuan tokat, pa paguar as nje qindarke (duke ja marre pronareve me lejen e shtetit te cilit tani duan ti sherbejne me shprese se do vije prap), per shume vite nuk paguan dritat (qe disi u paguan nga pjesa tjeter e popullsise), dhe tani duke punuar vetem ne te zeze kerkojne rruge te reja (qe ndertohen me taksat e atyre qe punojne). Ato i vret nje kend lojrash per femije. Cinizmi, urrejtja per kundershtarin politik, injoranca, i ka erresuar syte.

  2. Gjin bue shpata says:

   Perceptim apo eshte fakt qe gazermat ushtarake i ngjajne getove? 😲 Jemi ne nato apo harruat.

 2. Neutrino says:

  Fotografia e pare duhet t´i bashkengjitet si dokument librit te rekordeve te arkitektures urbane. Edhe perroi nuk do e kishte shperfytyruar rrugen ne kete menyre. Rrofte asfalti per makinat se per kembesoret, duhet te bejne kurs marinsash per te ecur ne kembe pa e prekur rrugen.

  1. temp says:

   Ajo eshte rruge furnizimi, me disa makina ne dite. Mos u kapni me cikerrima, por nderroni kryetarin.

 3. Milan says:

  O ekzemplar nuk e di se ke bere te njejtin koment para 25 vjetesh,cudi je me vonese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *