Kristi Vangjeli firmos edhe për 1-vit me Skëndërbeun

Mbrojtësi, Kristi Vangjeli, ka rinovuar kontratën me klubin e Skenderbeut, duke firmosur edhe për një sezon tjetër me ekipin bardhekuq.

Bashkë me presidentin Ardjan Takaj, Vangjeli ka firmosur sot në Slloveni kontratën e re duke konfirmuar zyrtarisht akordin e arritur paraprakisht me klubin.

Ky do të jetë sezoni i katërt i Vangjelit me fanellën bardhekuqe.

Që prej sezonit 2014/15 ku u bashkua me Ujqërit, 31vjeçari Korçar ka luajtur plot 116 ndeshje zyrtare me klubin ku ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar 4 herë.

Kontrata e firmosur sot blindon edhe për një sezon tjetër krahun e djathtë të mbrojtjes.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *