REPLIKAT/ Qytetarja: Ti ke ik për lesh, Rama: Nuk shkon leshi në gjuhën e një gruaje bjonde

Kryeministri Edi Rama ka postuar nje video nga takimet elektorale ne Shkoder te dites se djeshme, ndërsa ka replikuar edhe me komentuesit ne rrjetet sociale:

Komentues: Vetem mbaj me seriozitet se po shnderrohesh ne karagjoz,je kryeminister jo parodist

Rama: voto edhe ti se s’te vjen e keqja nga ata qe qeshin po nga ata qe s’dine te qeshin dhe po nuk votove eshte mbeshtetje per ta

Komentues: nuk je ne rregull ty o njeri,une as nuk behet llaf qe te votoj ty,ishalla humben ?/ dhe ate flamurin mos e prek me dore se e flliqen nuk te takon ta prekesh me dore,ske ber asgje thjesht genjeshtra dhe  mashtrime?po kukesin qe e le pas dore cfare kerkon nga kukesi ???8 vjet e lan pas dore ate te pd,4 vjet e le pas dore ty tani???mjaft me genjeshtrat e tua

Rama: S’te pyes ty hic per flamurin se ti je shume shume si shkopi i tij po s’ke lidhje fare me aspiratat kuqezi! Dhe meso edukaten per vete jo per mua, ndersa syte kur s’duan te shohin kane nje semundje qe une nuk e kuroj dot

Komentues: Nese nuk fiton kesaj here qe ke gjithe popullin nga mbrapa, une nuk shoh me lajme 4 vite rresht!

Rama (ikone qesh me lot)

Komentuese: Ti ke ik per lesh lali Ec me kembe ne toke se ke marr kot

Rama: Dhurata mendoj qe nuk shkon leshi ne gjuhen e nje gruaje bjonde

Komentues: Nr 6 Fitore

Rama: Hahahahahaha nr.6 tamam numer provimi per vjeshte

Komentues: O fatkeqesia e shqipris

Rama: O Bimi Bimi ah Bimi eh Bimi mor Bimi oh Bimi Bimi

Komentues: Me ate cunin e Sul Bushatit e ke ndritur fare.

Rama: I merr te keqen ti atij o top model i Zillit

Komentues: Ku po shkon? Në shesh lufte me atë flamur?

Rama: Mos dil me cigare ne fotografi qe ta jap pergjigjen

Komentues: “Vodhët e vodhët, tani keni gojë e flisni”,

Rama: Më qenke zhveshur edhe lakuriq o Tarzan

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigjen disa prej komentuesve qe e kane thumbuar ne profilin e tij ne Facebook. Ja replikat mes tyre:

popullit te vojtur, nderkohe qe je per t’u qare me ooooiiiiii per mendjen qe paske.

Komentuesi: Nuk din te flasin vetem per karrike jan shajn njeri – tjetrin kur e ndegjoj jo Ramen po edhe te tjeret….kote pa kuptime sdin as te genjej….

Rama: Ke shava une pa he me thuaj njehere meqe e paske degjuar zotrote?! Ti je nje i genjyer qe genjen veten se s’te genjen dot njeri, prandaj te duken te gjithe genjeshtare

Po s’je i vetmi dhe nuk te ve faj, sepse me c’te kane degjuar veshet e c’te kane pare syte cerekshekulli, pse te me besosh mua ti, s’ke faj vertet!…

Komentuesi: Ik se lat nam vodhet e vodhet tani keni goje dhe flisni te ter hajduter me Salen te parin

Rama: Tori, se me qenke zhveshur edhe lakuriq si Tarzani, keto llafe kazani ik e beji diku tjeter se mua hajdut s’me ben dot as zotrote e as te tere majmunet e xhungles bashke me ty o Tarzan

Prandaj te lutem mos e meso ate kingun qe ke mbi shpatulla, e te te rroje sa malet, me kete gjuhe prej pylli, se ty mund te te shijoje majmunizmi qe i fut te tere ne nje thes, po djalin e vogel mos e merr ne qafe me kete lloj edukate primitive…

Komentuesi: ne vend te bukes hani droge xaxaxa zgjohuni o populll se droga u ka vene ne gjume

Rama: Lida po ty kush te ka mbushur mendjen qe je kaq zgjuar sa te ngresh tere popullin nga gjumi?

Shko ne shkolle vajze e mire dhe mos i lejo vetes keto lloj dokrrash qe u falen vetem te dehurve ne klubin e katundit

Komentuesi: spitalle pa savatu shkollat pa lyj rruga cop cop e kobit urat pa rregullu qysh ku ila berisha qyteti perseri dujas ki tallet me gjin ja qet kripen aty

Rama: Hahaha Mahmut Matmuja te marrsha te keqiat megjithe gjyslyket firmato e me keto poza prej topmodeli para veturave Po njecik shqip me shkru do mesosh o voc apo c’po te duhet thuaj

Komentuesi: Ti flet per drejtsi ?! Shko more i paftyr …

Rama: Laura?! C’pate?! C’eshte kjo gjuhe vulgare?!

Komentuesi: Vota lsi se koha jote ka ikur oedo

Rama: Durim, voten tende e di ti, po Kavajen tende do ta bej une me gocat e cunat e mi

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “REPLIKAT/ Qytetarja: Ti ke ik për lesh, Rama: Nuk shkon leshi në gjuhën e një gruaje bjonde”

 1. Lpl. says:

  Ka ike per lesh Bubit , e ka pase fjalen per lesh poshtin se ate rruajne me shpesh grate , dhe ai lesh i edhte kujtuar bjondes , keshtu qe Rama ska pse fyhet,

  1. Analfabeti 2017 says:

   Nuk dal ne mbrojtje to Rames dhe gjuhes vulgare apo percmimin e qytetarit. Te gjithe pranojme qe Rama me humor dhe sarkazem I fshihet dhe injoron realitetin shqiptar…kur behet fjala per genjeshtrat dhe besushmerine te ky njeri.

   Ajo qe spikat ose te shkakton keqardhje eshte analfabetizmi i Shqiptareve dhe Kuksianeve ne vecanti.

 2. spartaku says:

  Ineteresant eshte ky Kryeministri yne. U kthen pergjigje disa njerzeve tutkun,rrugaçer,injorant e pa habere nga kjo bote.Se si i duron dhe u kthen pergjigje, eshte per t’u çuditur. Kjo vjen,fal modestis se tij,dhe sjelljes se nje kulture te veçant demokratike.Komentuesit,qellimkeq,vetem kete gje duhet te kuptojne,qe nje kryeminister u kthen pergjigje budalleqeve te tyre,eshte per t’u lavderuar,se tregon jo vetem kulture,por edhe nje durim te madh nga Edi Rama.Per mendimin tim eshte bravo.Zgjedhjet do t’i fitoi,se eshte njeri popullor.

 3. Albanian 4ever says:

  Edo , jam i djathte por voten time do ta jap ty…Sala edhe Luli I “vocerr” e kane kthyer PD-me me prone te tyre…

 4. corape kuqi says:

  Shyqyr qe kemibkryeminister shakaxhi se si do benim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *