Meta ngre tonet në Kavajë: Kryefaqeziu, Vettingu nis nga Rama dhe çlirojmë nga oligarkia Edin dhe Lulushin

Ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka vijuar sërish me tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha.

Në një takim elektoral që ka zhvilluar në Kavajë me mbështetësit e LSI, Meta tha se kjo parti do të dalë forcë e parë politike në Kavajë.

Meta tha se më 25 qershor Kavaja do të fillojë vettingun.

Teksa bëri akuza ndaj kryeministrit, ish-kreu i LSI tha se Rama mendon për tepsinë dhe jo për vendin. Meta u shpreh se kryeministri e mbushi vendin me drogë, ndërsa u tha qytetarëve të Kavajës që të mos frikësohen nga bandat lokale të Ramës.

“Të mos frikësohen as nga kryefaqeziu dhe faqezinjtë e tij këtu, sepse uragani i demokracisë është i pandalshëm. Rinia e Shqipërisë e ka vendosur.

Shqipëria nuk do të jetë më e oligarkisë, dhe ne do t’i çlirojmë të gjithë shqiptarët nga regjimi oligarki. Do t’i çlirojmë dhe Edin e Lulushin nga oligarkia”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Meta ngre tonet në Kavajë: Kryefaqeziu, Vettingu nis nga Rama dhe çlirojmë nga oligarkia Edin dhe Lulushin”

 1. DETARI [email protected] says:

  po qe nuk di sec flete ky,a e ka marre vesh ?

 2. ariff says:

  Grahmat e fundit te HIJENES plake . Ne burg do shkosh bertit sa te duash . Me dashuri dhe urtesi te uroj opozite te gjate .

 3. Gezimi nga cepani says:

  Like floriri vetingu do te filloj nga ty ,sepse akoma nuk ke dhene llogari per ate bllokun qe me nje te rene te lapsit tend dilnin nja 700000 euro.

 4. Piloja i Lales says:

  Po qe nuk ka faqezi me te madh dhe hajdut me te madh me bllok ne dore se ky vete ,di ky koke Ducja?. Ne Kavaje tregoi se i ka vajtur frika ne palce nga vetingu dhe se po i pergatitet qelia. Aty do thyej rekorde te peshe ngritjes.

 5. Gezimi nga cepani says:

  Like laku po ngushthet dhe me shume siguri brenda rrethit jeni ju ipari.

 6. Blero says:

  Mos bertit o Like, se na fike. Vetingu do te filloje me ty. Dosja per vidion e 700.000 Euro me bllok ne dore, floririn e Krrabes 21 Janarit do hapen dhe bej gati qeline. Meri me qetesi dhe dashuri keto qe po te them, mos ki frike. Takohemi mbas 26 Qershorit dhe te shikosh kush do dale force e pare.

 7. .......!!!!!? says:

  Mire i ke baftjar ne te i ke rene , nga oligarkia tja fillojne,, dhe te jesh i sigurte se ti do jesh i pari ne liste !!!!!

 8. Milan says:

  Po ti je hajdut nga koka dei te kembet si ta mer mendja ty se Populli do te japi voten per vjedhjet,ik o lopcar skrapari se biruca po te pret

 9. fatmir says:

  Qelbesira, del si gjeli maje plehut dhe flet per cfare ka bere vete, duke menduar se populli nuk i di dhe nuk e njeh. Kete here mendojme se likja do te gjeje vendin qe i takon, nje kokerr injoranti, qe do te mbahet mend vetem per vjedhje e maskaralleqe i afte vetem per marifete e hajdutlleqe, se bashku me mo(stren)nen. Tashme del qarte se pse like hajduti nuk donte vetingun e kontrollin e pasurise, por vetengu eshte i domosdoshem per tu bere per kete qelbesire dhe te tjere si ky.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *