Meta nuk ndalet, LSI padit Ramën në Prokurori: Bëri thirrje për angazhim të policisë në fushatë…!

Me sa duket ditet e mira per aleatet ne qeverisjen kater vjeçare kane marre fund, nderkohe qe riparimi i mosmarreveshjeve mes tyre duket shume i larget tashme.

Përplasjet PS-LSI dhe ‘lufta’ e kësaj të fundit në këto zgjedhje kanë marrë tjetër rrjedhë ditën e sotme.

Partia e themeluar dhe drejtuar prej 13 vitesh nga Ilir Meta ka paditur ka paditur sot Edi Ramën në Prokurori.

Sipas LSI, Rama ka thyer moralin dhe ligjin për detyrën e kreut të ekzekutivit.

LSI e bazon kallzimin e saj në thirrjet e Ramës ndaj policisë për t’u angazhuar në fushatë.

“Thirrjet ndaj policizë për të mbledhur vota për PS-në është e jashtëligjshme. Rama ka shkelur hierarkinë shtetërore” – thuhet ndër të tjera në padi.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Meta nuk ndalet, LSI padit Ramën në Prokurori: Bëri thirrje për angazhim të policisë në fushatë…!”

 1. lleshi says:

  Edi duhet te denoncoje Like floririn per shkelje te kushtetutes sepse nje president i zgjedhur nuk mund te beje fushate elektorale per nje parti te caktuar,,,zgjohuni o popull se LSI eshte partia qe ka vjedhur me shume Shqiperine..

 2. aida says:

  Po LIKJA qe tha armatosuni, cfare i bie te jete ???I paska ik petulla LIKE FLORIRIT. Fundi i LSI eshte i afert…

 3. mireli n says:

  Tani lidershipi i LSI eshte qesharak dhe objekt humori per shqipetaret. Kryeministri Rama beri gabim . Ky fakt nuk diskutohet. Por pati korajon dhe kerkoi falje publike jo nji here por disa here. C’fare kerkon LSI tani ?. Do te gjeje gjilperen ne kashte. Po Presidenti Meta per thirrjen si Haxhi Qamili se do ti armatose une shqipetaret . Po zarfi i Viktorit ne Lezhe ?. Mjaftojne keto dy fakte per te hapur padi ne gjykate, pastaj te shohim keta te paparet e LSI-se. U ka shkare topi i ZIQES dhe krijone situata per te bere pis keto zgjedhje. Por kete radhe u ka ngecur sharra ne gozhde. Te shohim me tutje, do kete situata te sikleteshme qetesie e dashurie per LSI-ne. 26-Qershori do te jete dite e bekuar per Shqipetaret sepse do ndahet shapi nga sheqeri dhe elbi nga ergjerat.

 4. tr says:

  Prokuroriat duhet te zbardhi te gjitha zullumet e M…
  pastaj ngreje zerin nga marazi qe te ka kapluar.
  poshte META.

 5. moli says:

  I thoni Metes se cdo polic eshte edhe nje qytetar me te drejte vote, me preferencat e tija politike.

 6. ILIRET says:

  Po mire ja bejne PS-se kta. Ky ben thirrje antiligjore, antikushtetuese dhe antishqiptare per armatosjen e popullit dhe ata te PS-se nuk e rruajne fare.
  Meta e di, se si tifoz boksi qe eshte, grushti i pare eshte gjysma e fitores. Dhe qellon i pari.

 7. Andi Shkrela says:

  Meta flet vetem per te prishur imazhin e partise socialiste dhe nga frika se nuk do marre mandate lsi sa per te penguar arritjet e ps

 8. izi says:

  TE padise hajduti per thirrje ? Harrove Ilir hajduti thirrjer e tua per armatosje !!!

 9. arapi says:

  meta te shohe skuten e tij dhe mos te merret me thirrjet e kryemistrit nuk i mka hije presidentit te hedhe benzin zjarrit dhe te perkeqeoj situaten..

 10. Luan Dautllari says:

  Pas frikes per humbje te thelle mbetet vetem te shpife e te ngreje akuza boshee…

 11. Fatosi-kosove says:

  Po si ste vjen turp o ilir meta,ti je zgjdhur president dhe nuk ndalon te besh fushate per aprtiqken tende,shan,fyen e sulmon si i qmendur Ramen dhe i je futur ne prapanice te sali berishes e lul bashes,Rama vet u terhoq dhe kerkoi falje per thirrjen drejtuar policise,ti ilir mete shpresoi shume se pas 26 qershorit do te terhiqesh zvarre nga presidenca dhe do shkosh atje ku e ke vendin,e harrove lazaratin,e harrove balilin,ashtu si edhe lul basha e harroi apo e ka quar ne mision,pasi pisat tu shperndajne leke gjitheandej,e ku i marrin ato leke,prandaj ti mund vetem tia rruash topat Rames dhe edhe po ia more en goje sali berishes e lul bashes do te perfundoni si m……t ne grope septike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *