Milani pranë transferimit të Lucas Biglias

Milani duket se është afër transferimit të kapitenit të Lazios, Lucas Biglia.

Rossonerët e kanë ndjekur italianin prej disa javësh dhe thuhet se kanë arritur një marrëveshje për lojtarin.

Ishte e vështirë që të negociohej mes klubeve, por sipas “Premium Sport” ka risi në diskutimet mes Lazios dhe Milanit.

Drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli u largua drejt Romës në mëngjes, ku do të takohet me drejtuesit e skuadrës së Lazios.

Milani do të ofrojë 20 miilonë euro plus 2 milionë të tjera bonuse për Biglian, një ofertë të cilën romakët pritet ta pranojnë.

Keita Balde Diao po ashtu mund të jetë pjesë e diskutimeve, edhe pse mendohet se sulmuesi është ende duke pritur Juventusin.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *