Mitingu përmbyllës i fushatës, Rama nuk suprizon dhe zgjedh sërish Vlorën. Tirana, të enjten

Ditën e enjte, Partia Socialiste dhe Edi Rama do të zhvillojë një miting përmbyllës në Tiranë, ora 19:30 tek Sheshi “Nënë Tereza” por ky nuk do të jetë i fundit.

Ditën e premte, pak orë përpara fillimisht të heshtjes elektorale, Edi Rama do të zhvillojë mitingun e fundit përmbyllës elektoral në qytetin e Vlorës. Mitingu është rreth orës 20:00 në sheshin e ri “Lungomare”.

Kjo është hera e dytë që Rama zhvendoset nga kryeqyteti për mitingun përmbyllës. Në vitin 2013, ai zhvilloi paralelisht dy mitingje në Shkodër dhe Vlorë, nga ku u transportua me helikopter nga njëri qytet në tjetrin.

Sivjet, kryeministri ka zgjedhur përsëri Vlorën, qarkun ku garon edhe vetë, po kësaj radhe, jo si i pari, por si i 6-i i kësaj liste.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Mitingu përmbyllës i fushatës, Rama nuk suprizon dhe zgjedh sërish Vlorën. Tirana, të enjten”

 1. Asus says:

  Hallall plako! E meritojne. Shpirti vlonjat eshte dhe shpirti i ketij vendi.

 2. Vlora VLORA says:

  Eshte shans Vlora per Edi Ramen 10 me 2 rezultati ne Vlore ,nje deputet Pd dhe nje PDIU.dhe mbyllet shume bukur rezultati

  1. Edvin says:

   Jazek ju qofte o Vlonjate ,po ia dhate voten Edrames!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *