Rama: Kapitull i mbyllur, s’ka shans të bëjmë koalicion me LSI. PS dhe shqiptarët nuk i kanë asnjë borxh Ilir Metës

Vetem 5 ditë para zgjedhjeve, Edi Rama i mbylli derën përfundimisht LSI. Nga studio e Ora News, kryeministri tha se kapitulli i koalicionit me LSI është i mbyllur.

Rama:  Kapitull i mbyllur. Nuk ka asnjë shans që të bëjmë koalicion me LSI-në.  Me LSI na duhet të bëjmë një pauzë dhe nuk do të kemi koalicon pas 25 qershor.As unë as PS nuk i kam asnjë borxh Ilir Metës.

Tare: A ka skenar për shkarkimin e Ilir Metes

 Rama: Nuk është në horizontin tonë cfarë do të ndodhë pas 25 qershorit

Ndërkohë edhe Meta nga studio e Vizion Plus ka deklaruar se nuk do kete koalicon paszgjedhor PS-LSI.

Ish-kreu i LSI-së ka deklaruar se do të nevojitej shumë kohë për të patur sërish një bashkëpunim me PS, por me kushtin që Rama të mos jetë.
Ndërsa nga ana e LSI ia dha shansin një herë doktori dhe një herë PS, se po të ishte për Ramën nuk do ai kishim dhënë. Vetëm pas shumë kohësh mund të bëjmë koalicion me PS, normalisht jo me Ramën.
Tani ka ardhur koha që LSI tu tregojë këtyre forcave që mund të ja dalë e vetme dhe jo me kot na qëlloi 1-shi.”Meta ka deklaruar gjithashtu se një koalicion i mundshëm mes PS-së dhe PD-së do të ishte një dështim, pasi sipas ish kreut të LSI, një bashkim i tillë nuk ka këllqe.
”Një koalicion Rama- Basha është një koalicion që nuk mund të funksionojë dhe është një koalicion pa këllqe“-tha Meta
REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rama: Kapitull i mbyllur, s’ka shans të bëjmë koalicion me LSI. PS dhe shqiptarët nuk i kanë asnjë borxh Ilir Metës”

  1. Tema says:

    E pati mundesine te behej Gazmir Piku (26/6.1976) President Republike., se shfrytezoj kete okasion te arte.

  2. Liri says:

    Do ta hash si tollumbace. Rama punonte e ti haje. Ushunje. Na e pive gjakun te patentat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *