VIDEO/ E moshuara i servir Tahirit byrek, batuta e Ramës: Të duket Saimiri që ha shumë? Nuk i përket tepsisë ky

Lideri i Partisë Socialiste Edi Rama, ju bashkua  sot një dreke në një familje të Farkës.

Gjatë bashkëbisedimeve të ndryshme në lidhje infrastrukturën e zonës, shefi i qeverisë  nuk i kurseu as batutat.

Në një moment, e moshuara e familjes i ofroi byrek kreut të Partisë Socialiste në Tiranë, Saimir Tahiri.

Aty ndërhyri kryeministri duke i thënë se Tahiri nuk ha shumë se nuk i përket atyre të tepsisë.

“Të duket Saimiri nga ata që hanë shumë? Jo, jo nuk është fare ashtu, nuk i përket atyre të tepsisë ky,” tha Rama.

Kreu i qeverisë madje i shërbeu grave të familjes duke i servirur pjatat ndërsa për meshkujt tha se duhet t’i shërbejnë vetes.

Tashmë fjala “tepsi” është kthyer në një sinonim të ndarjes së pushtetit ku kryeministri i referohet LSI-së dhe partive të vogla për të cilat thotë se e kanë të lidhur mbijetesën e tyre me pushtetin.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “VIDEO/ E moshuara i servir Tahirit byrek, batuta e Ramës: Të duket Saimiri që ha shumë? Nuk i përket tepsisë ky”

 1. tanku says:

  OR MALOQ JA NJERIU QE U DUHET.PARET VERON E SJA DITET TE MIRAT QE BERI PER JU.

 2. Tepsixhinjtë [PS & LSI & PD] akuzojnë njëri-tjetrin si Tepsixhinjë !!! says:

  Ashtu si ju premtuam hapur qe perpara 4 vjetesh ne Televizionin Top Channel;
  Ne Socialistet do te vjedhim Tepsine Shqiptare akoma edhe me bukur.
  KJO ESHTE SHQIPERIA QE NE TIMONIERET DUAM,
  EDUARD SHALSI
  “SOCIALIST”

  1. Lugati says:

   o ed rama o lugat..hajt dhe ket jave jepini me karagjozlliqe…fitoni te djelen se ju perhere fitoni martohu me lulin ose me shtangistin se ma keni ca kari me kta batuta karagjozesh…pranej marojini kta vota e te bim rehat..mashtrusa te gjithe jeni pushta

 3. Shqiptar i Ndershëm says:

  Mos i vononi shpesh me ore dhe ditet te tera komentet,
  qe denojne zarfat e gjithe kastes politike (PS & LSI & PD).
  Sepse njeanshmeria politike nuk ju ben asnjehere, Media e pavarur pluraliste demokratike.

 4. Shqiptar i Ndershëm says:

  Sharlatanizmi Politik me Byrekun e Tahirit në Fushatë,
  Nuk justifikon dot kurrë Tepsinë 44 muajshe të Drogës.

  1. Linda says:

   Nuk esht i tepsise ai se esht i” Taves.”😄😄😄

 5. XheJ eN Bi says:

  “Ndonjë zarf për filxhanin nuk kishte Tahiri “.
  Në fakt zarfi duhet të ishte për byrekun.

 6. EDI RAMA: " PROBLEMI ËSHTË KORRUPSIONI ENDEMIK POPULLOR " Shtator 2013 France Internacional says:

  Perpara 48 muajsh ti beje me gisht vetem Berishen dhe Meten.
  Perpara 46 muajsh ti papritur harrove Ilirin dhe beje me gisht vetem Saliun.
  Perpara 44 muajsh ti papritur harrove eliten dhe deklarove ne media nderkombetare se korrupsioni elitar shqiptar s’eshte problemi kryesor.
  Edi Rama: “Nuk besoj se Republika e Kosovës apo e Shqipërisë vuajnë nga korrupsioni në elita më shumë se Rumania, Bullgaria apo Hungaria.”

  1. Shqiptar i Ndershëm says:

   Kasta Politike “harron” me ose pa qellim [SHKAKTARIN].
   Shkaktar i Korrupsionit Endemik eshte [KORRUPSIONI I MADH POLITIK].

 7. Devolliu says:

  Rama flet me simbole. Kete here ka folur me Tahirin.

 8. Alqi says:

  Aaaah Vasillaq Vangjeli ku je…se ky na nxorri mallin e Komandantit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *