Chelsea, 114 milionë euro për dy lojtarë të Juventusit

Trajneri i skuadrës së Chelseas, Antonio Konte, po synon të transferoj dy lojtarë nga klubi i Juventusit.

Dy yjet e skuadrës bardhezi, Alex Sandro dhe Leonardo Bonucci, mbeten dy objektivat kryesorë të teknikut Italian që kërkon t’i transferojë në “Stamford Bridge”.

Sipas “Goal.com”, “Blute e Londrës” kanë në dispozicion për këta dy futbollistë 114 milionë euro për të bindur Juventusin që ti lërë të lirë.

Përveç këtyre lojtarëve, Konte po synon që tek Chelsea të transferoj edhe Romelu Lukakun, Tiemoue Bakayoko dhe Willy Caballero.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *