FOTOT/ Festa e çuditshme, burra e gra nudo, futen në ujërat e akullta

Një numër rekord guximtarësh janë zhytur të zhveshur në ujërat e akullta të lumit Derwent, në Tasmani, Australi, me të gdhirë dita e mërkurë, për atë që njihet si kredhja e përvitshme e solsticit.

Në ngjarjen e këtij viti morën pjesë 1.000 vetë.

Pjesëmarrja ishte shumë më e lartë nga sa parashikohej, e kjo bëri që një pjesë e personave të mbeteshin pa peshqirin e siguruar nga organizatorët.

Temperatura e ujit ishte 14 gradë Celsius, ndërsa ajo e ajrit rreth 11 gradë.

Zhytja në ujërat e Derwentit është mënyra sesi e feston komuniteti i zonës rikthimin e ditës pas natës më të gjatë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet1-1.jpg","attachment_id":"710826"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet3-1.jpg","attachment_id":"710827"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet5-1.jpg","attachment_id":"710829"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet6-1.jpg","attachment_id":"710830"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet7.jpg","attachment_id":"710831"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet9-1.jpg","attachment_id":"710832"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-17-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-17.png","attachment_id":"710824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet-1.jpg","attachment_id":"710825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet10-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet10-1.jpg","attachment_id":"710833"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet11-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet11-1.jpg","attachment_id":"710834"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet12-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet12-1.jpg","attachment_id":"710835"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet13.jpg","attachment_id":"710836"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet15.jpg","attachment_id":"710838"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet4-1.jpg","attachment_id":"710828"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/turistet14.jpg","attachment_id":"710837"}]

5 komente në “FOTOT/ Festa e çuditshme, burra e gra nudo, futen në ujërat e akullta”

 1. tfgs1 says:

  imagjinoni c’katastrofe do te ishte sikur sumat sunite te zhyteshin ne Adriatik do te qelbej gjithcka duke ngordhur gjithe peshqit………..

  1. Robi says:

   ha ha ha ha ha … por do rezikonit edhe vellezerit e tu ne Korfuz, peshku qe do hanin do mbante ere bole sunitash.

  2. dfsfgdsfg says:

   ku eshte cmenduria dhe katastrofa ketu? kjo eshte feste qe behet cdo vit .Ne ujerat e akullta futen te gjithe edhe kur ka feste edhe kur ska.Mos u beni kaq V…K… tfgs1 dhe Z.

 2. z says:

  njerez te cmendur per zoten, qe mendojn, vetem keta kan bythe, k.r dhe p!d.e ?

 3. tet43t4 says:

  ku eshte cmenduria ketu kjo eshte feste qe zhvillohet cdo vit dhe nga e gjithe bota ne vendet e tyre futen ne ujerat e akullta.Mos u beni kaq V…K…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *