FOTOT nga shpërthimi që tronditi mbrëmë Brukselin

Mbrëmjen e djeshme kryeqytetin belg, Brukseli u përfshi nga paniku pasi në stacionin qendror të trenave ndodhi një shpërthim.

Policia belge raportoi se kishte qëlluar dhe neutralizuar agresorin, i cili mbante të veshur një rrip eksplozivi.

Autoritetet po punojnë për të zbardhur ngjarjen dhe nëse autori kishte lidhje me ndonjë organizatë terroristë apo jo.

Kujtojmë se në mars të vitit 2016, 32 persona humbën jetën nga sulmet e kryera në aeroportin e Brukselit dhe në sistemin e metrove, sulme që u morën përsipër nga Shteti Islamik.

Më poshtë po sjellim disa pamje nga sulmi që tronditi mbrëmë Brukselin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel2.jpg","attachment_id":"710568"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel4.jpg","attachment_id":"710569"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel5.jpg","attachment_id":"710570"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel6.jpg","attachment_id":"710571"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel7.jpg","attachment_id":"710572"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel8.jpg","attachment_id":"710573"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel9.jpg","attachment_id":"710574"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel1.jpg","attachment_id":"710567"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel10.jpg","attachment_id":"710575"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel11.jpg","attachment_id":"710576"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel12.jpg","attachment_id":"710577"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/bruksel13.jpg","attachment_id":"710578"}]

1 komente në “FOTOT nga shpërthimi që tronditi mbrëmë Brukselin”

  1. WEB says:

    Ne pergjithesi lajme te tilla n.q.s se kujtoni ishin flash .Sa ndodhte me vrap ta vinin on -line ose te nderprisnin trasmetimet .Tani ,keto kohet e fundit po ve re nje fenomen ,qe para se ti jepen publikut keto lajme kalojne nje apo dy dite .Me pretekstin qe akoma nuk njihet identiteti i atentatorit ,ose hetimet jane ne duke u zhvilluar .Dhe me ne fund vjen lajmi ,,,,,ishte nje njeri i qete ,pa probleme (pavaresisht se te gjithe keta mjekerr cjeper jane te sinjalizuar me kohe) .Lajmi vazhdon ,ishte ne gjendje depresioni ,dhe nuk kishte asnjeri tjeter kur e beri atentatin ,sigurisht ka qene i idoktrinuar dhe u lidh kohet e fundit me islamin radikal . E verteta eshte qe ketyre multi -kulturalisteve u ka plasur bomba ne dore ,merkel ,macron ,gentiloni,may ,&company ,,,Kaq e veshtire eshte per keta njerez te dalin hapur dhe te pranojne qe gabuan ?Nuk ja vlen me te mbrosh nje parim, kur rrugeve te qyteteve po vdesin qytetaret e tyre .Eshte e thjeshte te shmangesh problemin kur vete keta lider rrojne ne vila me truproje dhe telecamera ,ne terrene te blinduara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *